Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Yukarıda birşeyler karalamış zaten canı sağolsun şimdi kavga mı edelim bu arkadaşla?

Az çok Üslubunu bildiğim için cevap vermedim.istediği şekilde yazıp karalayabilir sıkıntı Yok.

Ama seviyeli şekilde fikir alışverişi yapan güzel dostlarla "hem fikir olmasak bile" tartışmak güzel.zira "saygı" bizim ortak noktamız oluyor.

• Periah kullanıcısına yanıt
    hocam bir haftadır yorumlarınızı okuyorumda bana biraz tahmini konuşuyorsunuz gibi geliyor ips panel ile oledi yanyana görseniz bambaşka iki dünya nasıl %30 fark gibi geliyor size anlaması güç..resim kalitesi siyahlar renkler vs uçurum var arada dediğim gibi belki gözler ayırt etmiyor diyeceğim ama aradaki fark ayırt edilmeyecek gibi değil :)
  • 1 haftadir her gun qled ve oled bakiyorum yan yana benim de gözüme bariz qled guzel gozuktu nedense. Bunlar biraz sempati isleri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

grundig hayırlı olsun, benim aklımda 55" var, 7730'ların sesi iyi değil diyenler var ne dersiniz ?..

Teşekkür ederim.
    Ses doyurucu, bana göre kaliteli. %20-30 ses seviyesi yeterli oluyor. Bas iyi sayılır.
    Alt bas içerdiğini tahmin ettiğim bir test videosunda biraz cızırtı yaptı.
    Deneme yaptığım filmlerde bu durum hiç oluşmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

grundig hayırlı olsun, benim aklımda 55" var, 7730'ların sesi iyi değil diyenler var ne dersiniz ?..

Teşekkür ederim.
    Ses doyurucu, bana göre kaliteli. %20-30 ses seviyesi yeterli oluyor. Bas iyi sayılır.
    Alt bas içerdiğini tahmin ettiğim bir test videosunda biraz cızırtı yaptı.
    Deneme yaptığım filmlerde bu durum hiç oluşmadı.

Hocam ben inceleme videosu istiyorum . Karışmam

• Periah kullanıcısına yanıt
    merhaba Gayet saygili ve seviyeli yaklasiminiz icin tesekkur ederim... malesef inanilmaz buyuk bir uslup sikintisi var bu konuda ve diger tv konularinda (bir kac arkadas var ,karsinds cocuk varmis gibi milleti azarlar,dalga gecer... Bu forumun televizyon ustadlari bunlar sanirsin,bu arkadaslwrin lafinin ustune laf soylenmez...

Saygisizlik ve had bilmezlik almis basini gitmis... Kac yasina gelmislerse bu saatten sonrada bu cirkin usluplarinin degisecegini sanmiyorum.

Zaten konu basliginin ismi degismesi lazim.

Samsung tv tavsiye arayanlar... (gibi)

• Bu saatten sonra dolby atmos ses desteği olmayan tvler alinmaz

• punkemre P kullanıcısına yanıt
    Samsung mu9000 de varmı biliyormusunuz?
  • Samsung 55mu9000 ayarında olan Philips yada Sony Öneriniz varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

İnsanlar seni bilginden ötürü eleştirmiyor. Kötü niyetli olduğun için eleştiriyor. Bak burada bana hakaret ediyorsun diğer insanları küçümseyip duruyorsun. En son cümlende yine bir art niyet var.

Beyazbüyü hocanın söylediklerine değer veriyorum çünkü onunla ne zaman konuşsak hep bir saygı çerçevesinde oldu sense hakaret küçümseme bir sürü olumsuz davranış sergileyip kendini övmekle meşgulsün bu özellkilerin nedeniylede forumda seni sevmeyen insanlar olması doğal. Ayrıca yine beyazbüyü hocanın ifadelerinde bu süper geri kalan herşey çöp gibi garip yorumlar yok. Onuda alabilirsiniz ama şu fiyat seviyesi olur, üstünlükleri şu şekilde tarzı ifadeleri var dolayısıyla ben burada bir görüşü ölümüne savunmak için bulunan birisi değilim sadece fikir alışverişi yapıyorum ve yanlışlarım varsa bunları düzeltiyorum ama birini küçümseyerek ona hakaret ederek doğruları öğreteceğinizi sanıyorsanız tersine aslında bu konuya en büyük zarar veren sizler oluyorsunuz.

Ayrıca yine o arkadaş iki paneli birden kullanmış biri ben iki panelide kullanmadım dolayısıyla o öyle değil böyle demek bana doğru gelmedi...

Mesajımın başında başka bir yere çekmeyin dememe ve bir okadar açıklama yapmama rağmen,
    Yine bilindik eleştirel bir mesaj

Arkadaşlar ben sizi yola getirmeye değil size birşeyler anlatmaya çalışıyorum,
    Sizin bilmediğiniz ve anlamamakta ısrar ettiğiniz bir nokta var;
    Ne yani konuya her yeni dahil olan bir üye sırf fikirleri uyuşmadığı için
    Tüm bu çabamızı görmezden gelecek
    bizleri seviyesizce eleştirecek hakaret edecek bizde yarabbi çok şükür deyip sabırmı edeceğiz,
    Biz tokat atıldığı zaman öbür yanağını dönen biri asla olmadık
    Yani bir kişi çıkıp atıp tutyor bu konuları bilmiyorsa, o zaman haddini bilecek.
    Madem bilgisi yoksa saygılı bir şekilde sorusunu sorup tavsiyesini isteyecek,
    Ve aynı saygı çerçvesinde her zaman yaptığımız gibi cevabını alacak..
    Ha saygı çerçvesinde olduğu sürece tabiki en doğla hakkı olan eleştirisinide en net şekilde dilede getirecek..

Beyaz büyü kardeşimiz konusunda
    Geçmiş mesajlarınada bir göz attım
    Gerçektende saygılı ve üsluplu bir arkadaş,
    böyle olmasına rağmen,
    Bu küçük zaman zarfında bu konu altındaki diğer üyelerle aralarındaki mesajlarına bir bakarsanız,
    Şahsına yapılan anlamsız yorumlar neticesinde,
    tepesi atmaya tepkisini ortaya koymaya sadece ama sadece "ramak" kalmıştı,
    Allahtan bizim bu konulardaki yerinde mesajlarımız sunduğumuz kanıtlanmış verilerle,
    Eleştirel yazı yazanların bir çoğu bu konuda yumuşadı olay tatlıya bağlandı.(bakılabilir)

Yani sırf ben değil benimle aynı düşünceleri paylaşan,
    bu konuda @rnnn @çağatay ve dahası arkdaşlarınızında zaman zaman,
    Bu ilgili kişilerle çok ateşli tartışmaları olduğuna hepimiz şahit oluyoruz
    Şimdi bu konuda hepimizmi eğitimsiz yada haksızız...

Ben şunu söylüyorum
    Bu konuda eldeki kanıtlanmış verilerle paylaşım yapan bir forumdaş misal bir kuzu gibi seviyelide olsa
    zamanla bu kuzuyu dahi kurta çevirecek saldırılar oluyor,
    Bu haksız saldırılarda ya yem olacaksın yada karşılık vereceksin olay bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 2 Mart 2018; 15:50:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar gidin ozelde tartisin

Atmosda sadece oyle olan filmlerde gecerli.normalde kullanilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Arkadaslar gidin ozelde tartisin

Barış
    Bu tartışmalar genel forumdaşlarıda ilgilendiriyor,
    Öyle olmasa zaten o yolu kullanırdık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Atmosda sadece oyle olan filmlerde gecerli.normalde kullanilmiyor

4k bluray filmlerin hepsinde var o ses

• ben burada kendime yetebilecek kadar tv ler hakkında bilgi edindim
    birkaç ay önce hiç kurcalamadığım bir konu idi tv konusu
    insan herkesten birşeyler öğreniyor
    ama göz var göz var bana yeten başkasına yetmeyebiliyor ya da parası varsa daha çok verip daha iyisini alabiliyor
    dallass ve en çok rnn burada tavsiye veriyor alanlar da memnun olduklarını söylüyor ve sadece geçen gün 1 arkadaş 50mu7000 görüntüsünü beğenmemişti
    ama bazı arkadaşlar gelip resmen kışkırtıyorlar bu arkadaşlar da insan olduğu için doğal olarak sinirleniyor
    bu kadar basit olay
    kışkırtmadan,belgeli görselli gelinip buraya yazılırsa daha çok verim alınır buradan,dile kolay 1400 sayfa olmuş boru değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: DbA

Samsung mu9000 de varmı biliyormusunuz?

Hayır yok

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Her iki panele sahip birisi olarak şahsi düşüncem ilk tercihin her zaman va panelden yana olmasıdır, açısal görüş kaybını ben açıkçası çokta dezavantaj olarak yaşamıyorum, ama ıps panelin dezavantajı kontrast olarak özellikle film izlerken ve gün ışığında gerçekten tatsız oluyor. Va panelden sonra ıps hiç tat vermiyor, tab bu birazda kullanıcı profiline bağlı, bana sorarsan günlük ve sıradan kullanım için hiç farketmez en ucuzundan al bir tane kullan ama benim gibi biraz hassas filmci, oyuncu adam için va tercihi her zaman ıps den önce gelmelidir.

• cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Ben de bu panellere sahibim

Hatta plazmadan buralardan geldik.Pioneer ın efsane paneli kuro sahibiydim velhasıl.

Elimdeki Va panelli tv 50"

Oyun monitörü olarak aldım ancak oturma odasına kpymak zorunda kaldı ve sövmekten başka birşey yapmıyorum şu an.görüş açısı çok önemli hocam ciddi görüntü kaybı oluyor Arzu ederseniz fotolarını atarım size.

Son cümlenize %100 katılıyorum ki üstte de söyledim.

Burada normal tv kullanıcılarına tavsiye verilir.kimsenin de oturma düzeni sorulmuyor.ki esas önemli olan (Va alacak kişi için) bu.

Bakın mesela siz görüş açısını takmıyorsunuz bu sizin için sorun değil ama başka biri takabilir.

Standart kullanıcı bunun siyahı nasıl beyazı nasıl diye bakmaz.siz mis gibi bir Va panel önerirsiniz.adam sağdan soldan bakar.bu ne lan bu tv sağdan soldan farklı önden farklı görünüyor der geçer.

Parametre gerçekten çok.

Standart tv kullanıcısı ips yi ucuza alsın geçsin gitsin.

En güzel tv ucuza alacağınız sıkıntı çıkarmayan tv İnanın bana.(normal tv kullanıcısı için söylüyorum)

Ki zaten sizle de en azından bu konuda gem fikiriz :)

Ben ne dedim.

• 
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.