Şimdi Ara

TV Önerisi - Plazma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

- Wireless Entegre
    - Smart TV (Mümkünse)
    - Ekranı 4 e bölünebilmeli (Sistem monitöring için düşünülüyor)
    - Full HD
    - 50" minimum

Aklımda LG PM6900 var ama ekran bölünebiliyor mu bilmiyorum...

Ne önerirsiniz ?

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: cacharel
    - Ekranı 4 e bölünebilmeli (Sistem monitöring için düşünülüyor)
    Aklımda LG PM6900 var ama ekran bölünebiliyor mu bilmiyorum...

Ne önerirsiniz ?
    Teşekkürler...

Sistem monitöring için ne demek. Hangi sistem, neyi izleyeceksiniz?
    Aynı anda 4 farklı input alıp işleyip ekranda göstermesini mi bekliyorsunuz?
    Sistem sürekli açık mı kalacak?
    Gösterilecek görüntü az hareketli/sabit görüntüler içeriyor mu?
  • 4 e bölünmeden kastım, 4 farklı uygulamayı aynı anda gösterme olarak ifade etmek istemiştim.

Sistem Monitoring derken; kamera izleme tarzı değil daha çok software tabanlı yazılımları izleme amaçlı. Mesela network cihazlarını yönetim yazılımı, firewall logları vs.

Sürekli açık kalmasa bile mesai saatlerinde ekran açık olacak en azından.

Görüntüler az hareketli olarak düşünülebilir. Loglara bakarken hd film izleme gibi bir durum olmayacak.

Biraz araştırdım fakat bu ekranı bölme yeteneği yeni nesil tv lerde yok sanırım. Aslında yapılmak istenen windows ta cascade windows gibi birşey.

Diğer bir çözüm, bu işim bilgisayarda yapıp tv ye göndermek olarak düşünüyoruz, onda da wireless görüntü aktarımı yapan bir aparat sanırım işimizi görebilir.
  • TV nin kendisi 4 input alıp işleyip ekranda 4ünü birden göstermez (ben böyle bir özellik sahibi tv görmedim)

Bu durum şöyle çözülür.
    4 Ayrı input bilgisayara gelir, bir yazılım 4 ünü birleştirip 1 görüntü haline getirip dışarı verir DVI/HDMI vs ile.
    Görüntüyü wireless üzerinden TV ye aktramazsının (Elinizde herhangi bir video streami DLNA üzerinden TV ye aktarabilen bir yazılım varsa bana da haber verin işime yarar:)) Zaten wireless üzerinden 1080p bir görüntüyü stream etmek her zaman mümkün olmuyor. Fiziksel ortama ve ortamdaki diğer wireless cihazlara bağlı olarak hız artar düşer/ görüntü takılma yapar.

VGA/DVI/HDMI gibi arayüzle kablo ile aktarmanız gerekir.

Bu amaçla kullanılacaksa bulabildiğiniz en ucuz plazmayı alın. Daha iyisi bulabileceğiniz en ucuz LED i alın
    Çünkü göstereceğiniz görüntüde sabit elemanlar olacak (pencere çerçeveleri, arayüz elemanlar, button, panel vs) Bunlar plazmada burn in denilen olaya sabep olur, ekran yalan olur.
    Ayrıca plazma çok elektrik tüketir, hergün 8-10 saat açık kalacaksa. İşyeri için ve elektrik parası problem değilse sorun değil tabi

Benim tavsiyem bulabildiğiniz en ucuz büyük ekran LED tv yi alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkodona -- 21 Aralık 2012; 10:45:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.