Şimdi Ara

TV kanallarındaki filmlerde siyah bar olmuyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı filmin bendeki versiyonu 1920x800 oluyor genelde ama tv'de ise 1920x1080.

Sorun bende mi yoksa herkeste mi siyah bar var?

Edit: Şimdi baktım da TV de verilen sürüm yanlardan kırpılmış ve biraz da zoom yapılmış oluyor. Ama kalite kaybı yok. Bir de asıl dikkatimi çeken bazen sol yandan kırpılıyor, bazen sağ, bazende her ikisinden. Bunu yapmak için sanırım her sahneyi teker teker kırpmış olmalılar. Algoritma ile olacak iş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 6 Ocak 2019; 23:34:0 >

• Angelica kullanıcısına yanıt
    sorunuz mu çok karışık, benim kafa mı durdu , karar veremedim. cevap almak istiyorsanız daha detaylı yazın.

aynı filmin ne demek ki? netten bahsediyorsanız, farklı mecralarda çeşit çeşit ripler olur. sd den başlar, 4k'ya gideni bile olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 7 Ocak 2019; 0:27:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan ATV'de X-MEN Wolverine var onu açın, bir de arşivinizde varsa onu açın dediğimi anlarsınız hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Remuxlar 1920x1080 oluyor. Sendeki remux değil o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam atv seyretmiyorum. televizyonda yayınlanan filmin , sizdeki versiyonla ilgisi, sadece aynı film olması. teknik olarak hiç bir benzerliği yoktur %99. şöyle diyeyim, abc isimli filmin hem 480p olanı , hem 720p olanı hem 2160p olanı olabilir yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

hocam atv seyretmiyorum. televizyonda yayınlanan filmin , sizdeki versiyonla ilgisi, sadece aynı film olması. teknik olarak hiç bir benzerliği yoktur %99. şöyle diyeyim, abc isimli filmin hem 480p olanı , hem 720p olanı hem 2160p olanı olabilir yani.
    Hocam ben de seyretmiyorum da filmi görünce dikkatimi çekti :)

Üstteki arkadaş Remux yazmış onu araştırıyorum şimdi

hocam yazdığım gibi envayi çeşit ripler olur. google araması ile rip çeşitleri nedir, özellikleri falan diye araştırın bence. kaynak tek olsa bile çözünürlük farklı farklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

hocam yazdığım gibi envayi çeşit ripler olur. google araması ile rip çeşitleri nedir, özellikleri falan diye araştırın bence. kaynak tek olsa bile çözünürlük farklı farklı olabilir.
    Hocam benim demek istediğim tam olarak çözünürlük farkı değildi. Akşam ekran görüntüleri atarak konuyu güncelleyeceğim daha net olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Hocam benim demek istediğim tam olarak çözünürlük farkı değildi. Akşam ekran görüntüleri atarak konuyu güncelleyeceğim daha net olacak.

Alıntıları Göster
    Tv kanallarına gönderilen filmlerin formatı sinema formatı değil , Tv yayın standartına göre yayın yapıyor tv kanalları o yüzden sinemada izlediğin ya da internetten izlediğin filmlerdeki siyah barlar Tv'de yayınlanan filmlerde olmaz genelde , senin dediğine göre 16:9 standartına göre genişletilmiş de olabilir ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 7 Ocak 2019; 9:45:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Tv kanallarına gönderilen filmlerin formatı sinema formatı değil , Tv yayın standartına göre yayın yapıyor tv kanalları o yüzden sinemada izlediğin ya da internetten izlediğin filmlerdeki siyah barlar Tv'de yayınlanan filmlerde olmaz genelde , senin dediğine göre 16:9 standartına göre genişletilmiş de olabilir ,

Alıntıları Göster
    16:9 bodozlama genisletme degil hocam. Yani bizim bilgisayarda yaptigimiz gibi degil. Her sahnede ozel iscilik var. Kimi sahnede sol taraf kimi sahnede sag taraf kirpilmis oluyor. Kimisinde ise esit, kimisinde ise sag sol azar azar ama farkli oranlarda.

Yani atiyorum onemli kisim ekranin sagindaysa solu komple kesmisler. Ya da tam tersi onemli kisim soldaysa sagi kesmisler. Bazende hem sagdan hem soldan.

Boyle bir film ripini internette bulmak imkansiz sanirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

16:9 bodozlama genisletme degil hocam. Yani bizim bilgisayarda yaptigimiz gibi degil. Her sahnede ozel iscilik var. Kimi sahnede sol taraf kimi sahnede sag taraf kirpilmis oluyor. Kimisinde ise esit, kimisinde ise sag sol azar azar ama farkli oranlarda.

Yani atiyorum onemli kisim ekranin sagindaysa solu komple kesmisler. Ya da tam tersi onemli kisim soldaysa sagi kesmisler. Bazende hem sagdan hem soldan.

Boyle bir film ripini internette bulmak imkansiz sanirim?

Alıntıları Göster
    Hocam onları stüdyoda yapan makineler var istediği yerden kırpıyor uzatıyor falan filan , TRT 'de görmüştüm montaj stüdyosunda istediği gibi oynuyorlar filmlerle cihazları çok gelişmiş , gerçi öyle bile olsa sonuçta filmin orjinalliğini bozmuş oluyorlar , haa benim demek istediğim bazı filmlerde var ki TV kanallarına özel olarak tam 16:9 formatında geliyor yani 1920x1080 tam ekran siyah bantsız , ama aynı film sinema da 2:35:1 oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 7 Ocak 2019; 9:55:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Hocam onları stüdyoda yapan makineler var istediği yerden kırpıyor uzatıyor falan filan , TRT 'de görmüştüm montaj stüdyosunda istediği gibi oynuyorlar filmlerle cihazları çok gelişmiş , gerçi öyle bile olsa sonuçta filmin orjinalliğini bozmuş oluyorlar , haa benim demek istediğim bazı filmlerde var ki TV kanallarına özel olarak tam 16:9 formatında geliyor yani 1920x1080 tam ekran siyah bantsız , ama aynı film sinema da 2:35:1 oluyor

Alıntıları Göster
    Belki atv ye de o sekilde gelmistir hocam ozel 16:9 yani.

Ya da kendileri yapti trt deki bahsettiginiz gibi.

Neyse bizim internetten boyle bir rip bulmamiz zor gibi :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.