Şimdi Ara

Tv'De iLk Defa PLazma veya Lcd Tv Almak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

•  Tv'De iLk Defa PLazma veya Lcd Tv Almak

( Tarih yanlıştır )

Resmini çektim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasahin90 -- 2 Kasım 2010; 22:47:27 >
  • çok büyük bir odası ve bütçesi olmayanlara aşağıdaki modeli tavsiye ederim. fiyatı 1.300 tl civarı. 100 hz olmasıda aleti cazip yapan diğer konu...
    VIERA TX-L37U10E PANASONIC LCD TV
  • mrb,
    hayırlı olsun.
    nerden ve kaç tl ye aldınız?
    quote:

Orijinalden alıntı: karasahin90

Veee Tv mize kavuştuk L42U2E yi aldım sonunda...

Öncelikle SD yayına göre gayet güzel görüntüsü var hoşuma gitti...Çok detaya sahip olmak istemediğimden midir bilmem,başka gözüme takılan herhangi eksi yönü olmadı...Bakalım zaman ne gösterir.

Tv seçimim konusunda Emeği geçenlere Teşekkür Ederim...

Bu arada bu Tv yi Pc ye nasıl bağlayabilirim ? Pc girişi göremedim de.( Belkide bağlantı yolu farklı olabilir ben bilimiyorum )

• Dostum Lcd'in hayırlı olsun Güle Güle sağlıkla neşeyle kullan,güzel seçim olmuş !

Televizyonu pcde HDmi girişin varsa direkt bağlayanilirsin,kumanda üzerinden ekranı seçebilirsin !

Açıkcası pc'den anlamam bir arkadaşım pcyi tvye bağladı ekran kartı üzerinden doğru ayarları yaparsan görüntü muhteşem !

Ekran kartından çıkışı tv olarak tanıt,monitör olarak tanıtınca bende görüntü tam oturmadı daha sonra tv olarak tanıttım her hangi bir ayar yapmama gerek kalmadı,ekran kartım 1080p destekli 120 hrtze kadar ayarları var,ama pek anlamıyorum sonuçta görünteden oldukça memnun kalmıştım !

Dediğim gibi pc +lcd tv +bluray,bir sürü kablo kirliliği oluştu bende pcyi iptal ettim,piyasada hdmi girişli pc kartları var fiyatlarıda oldukça ucuz !

Belki vga to hdmi switcherlerda vardır ama ezberede yazmıyım bakmadım çunki !

HDMI (ARC) giriş 1.4 görüntü ve ses destekler,farkını Blu-Ray player varsa hemen hissedersin ''0'' kayıpla muhteşem görüntü ve ses farkını hissedersin !

Tvin tekrar hayırlı olsun,bence piyasada en kaliteli Lcd'lerden biri pahalı ürünlere para vermeye değmiyor,bu televizyon almadan önce çok kıyas aypmıştım,Samsung ve Philps Lcdlerden 50 hrtz olmasına rağmen hareketli görüntülerde ve siyahlarda çok daha başarılı !

Güle güle,sağlıkla kullan.

Video sana yardımcı olacaktır,alternatif bağlantı şekilleri mevcut !

Vga -to Hdmi yada Dvi To hdmi ,basit bağlantılar olarak anlatmış !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 2 Kasım 2010; 1:42:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerer

mrb,
    hayırlı olsun.
    nerden ve kaç tl ye aldınız?
    quote:

Orijinalden alıntı: karasahin90

Veee Tv mize kavuştuk L42U2E yi aldım sonunda...

Öncelikle SD yayına göre gayet güzel görüntüsü var hoşuma gitti...Çok detaya sahip olmak istemediğimden midir bilmem,başka gözüme takılan herhangi eksi yönü olmadı...Bakalım zaman ne gösterir.

Tv seçimim konusunda Emeği geçenlere Teşekkür Ederim...

Bu arada bu Tv yi Pc ye nasıl bağlayabilirim ? Pc girişi göremedim de.( Belkide bağlantı yolu farklı olabilir ben bilimiyorum )

Merhaba,
    Teşekkür ederim…
    Bimeks’den 12 Ay taksit ile 1.539 TL’ydi sanırım böyle bir fiyata aldık…Şimdi soracaksınız çok pahalıya almışsın diye.Normalde Tv nin garanti kapsamı 2 Yıl ? 5 Yıla kadar uzatılabiliyor tabii para karşılığı…Bizde 5 Yıla kadar uzattırdık +140 TL karşılığında…iyi ettik herhalde 

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Dostum Lcd'in hayırlı olsun Güle Güle sağlıkla neşeyle kullan,güzel seçim olmuş !

Televizyonu pcde HDmi girişin varsa direkt bağlayanilirsin,kumanda üzerinden ekranı seçebilirsin !

Açıkcası pc'den anlamam bir arkadaşım pcyi tvye bağladı ekran kartı üzerinden doğru ayarları yaparsan görüntü muhteşem !

Ekran kartından çıkışı tv olarak tanıt,monitör olarak tanıtınca bende görüntü tam oturmadı daha sonra tv olarak tanıttım her hangi bir ayar yapmama gerek kalmadı,ekran kartım 1080p destekli 120 hrtze kadar ayarları var,ama pek anlamıyorum sonuçta görünteden oldukça memnun kalmıştım !

Dediğim gibi pc +lcd tv +bluray,bir sürü kablo kirliliği oluştu bende pcyi iptal ettim,piyasada hdmi girişli pc kartları var fiyatlarıda oldukça ucuz !

Belki vga to hdmi switcherlerda vardır ama ezberede yazmıyım bakmadım çunki !

HDMI (ARC) giriş 1.4 görüntü ve ses destekler,farkını Blu-Ray player varsa hemen hissedersin ''0'' kayıpla muhteşem görüntü ve ses farkını hissedersin !

Tvin tekrar hayırlı olsun,bence piyasada en kaliteli Lcd'lerden biri pahalı ürünlere para vermeye değmiyor,bu televizyon almadan önce çok kıyas aypmıştım,Samsung ve Philps Lcdlerden 50 hrtz olmasına rağmen hareketli görüntülerde ve siyahlarda çok daha başarılı !

Güle güle,sağlıkla kullan.

Video sana yardımcı olacaktır,alternatif bağlantı şekilleri mevcut !

Vga -to Hdmi yada Dvi To hdmi ,basit bağlantılar olarak anlatmış !

Çok teşekkür ederim…

Pc’im bi hayli eski olduğundan ekran kartımın üzerinde sadece S-Video girişi mevcut. 

Her insan gibi o kadar yorumu okuduktan sonra kafam o kadar karışmıştı ki…Sadece Tv ile alakalı olmasına da gerek yok ne konu da olursa olsun illaki karışır…
    Tereddütle power tuşuna bastığım Lcd yi açtığımda…Biraz izledim kanal kanal ve gerçekten de 50 Hz miş 100 Hz miş gibi kıyaslama yapmaya gerek bile duyulmayacak bi Tv…100 hz olsa belki daha iyi olurdu amma 50 Hz olması da dezavantaj olarak görmüyorum şahsen !

Bu arada harika bir video çok açıklayacı teşekkürler

• Dostum videoda dikkat edersen,switcher mevcut ama Türkiye'de satılıyormu bilmiyorum vga to hdmi istersen bir araştır,bulabilirsin sanıyorum,pc bağlantını yapabilirsin !

Benimde pc eski geçen sene exper marka almıştım ama iş görüyor :)

50 Hrtz olayına takılma,panel işlemcisi önemlidir,ne tvler gördüm 100-200 hrtz hareketli görüntülerde takılan gölgelenen,kablo tv şebeken varsa hemen Teledünya Hd kutu al,105 lira kampanyalı veriyorlar,görüntü inanamayacağın kadar fark eder !

Tekrar hayırlı olsun.
  • Sahibinden.com da bi kaç tane buldum.Fiyatları da 10 ila 30 TL arasında değişiyor...Bugün iyi bir Hdmi kablo ile o dönüştürücüden almayı düşünüyorum...

Takılmıyorum artık bu Tv yi aldıktan sonra :)

İnşallah en kısa zaman da onu da alırız
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.