Şimdi Ara

Tv'De iLk Defa PLazma veya Lcd Tv Almak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ebat ın ufak olması detayları göstermesi ve hareketliliğin en akıcı olacağını düşünmüştüm...Bunun dışında bende büyük ekran almak isterim herkes gibi...Eğer performansında ödün vermez diyorsanız bir şey diyemem...

Eğer bi aksilik çıkmazsa L42u2e en kısa zamanda eve getiriyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Bencede 42" daha mantıklı olur almışken büyük bir tv al rahat et bu gibi şeyler bir kez alınıyor sonuçta..(En az 10 sene kullanırım bir TV yi)

Büyük ekran almak mantıklı bir tercih olabilir ama almışken 10 yıl kullanırım mantığı tüplü tvler için geçerlidir. Plazma veya lcd tvler o kadar uzun süre dayanmazlar, panel arızası çıktığında 2000 liralık tvye 1000 lira panel değişim ücreti çıkar. Bu durumda tamir etmek yerine yenisi alırsınız.
  • Durup dururken sorun çıkarır mı acaba ? Hani kullanıcı kullanmasına bağlıysa ? Oldukca titizimdir
  • Sayın karasahin90 ,

Kullanıcı hatası olacak pek birşey yapmayız ki. Düğmesinden veya kumandadan aç kapa yapılıyor. Panellerin ömrü o kadar uzun değil. Elektrik sorunlarından dolayı tv zarar görebilir ama bu durumda anakartı ve besleme devresi zarar görse bile bunlar daha ucuz parçalardır. 2 yıl boyunca garanti var , 2-3 yıl daha kullanırsanız tv ömrünün sonuna gelirsiniz zaten o zaman kimbilir neler çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasahin90

Durup dururken sorun çıkarır mı acaba ? Hani kullanıcı kullanmasına bağlıysa ? Oldukca titizimdir

Priz ve voltaj çok önemli,sonuçta ortalama 1000-5000 Lira arasında bu tvlere paralar veriyoruz,malesef olay tvyi al tak kullan olmamalı !

Tavsiyemse yalıtımı iyi olan topraklaması yapılmış yada emin olduğunuz bir priz olmalıdır,daha sonra akım korumalı ve manyetik koruması olan çoklu prizler tercih edilmelidir !

Maneyetik koruma çok önemlidir,ses sistemleri,telefon,hatalı topraklamalı prizler tvnizi aldığınız günde bozabilir,yada 3-5 ay sonrada,şansınız varsada senelerce kullanırsınız başaka mesele !

Bahsettiğim şeylerin toplamı 200 lirayı asla geçemez,extra masraf olarak sakın düşünmeyin çunki bir yerde heleki vede çocukta varsa bu tür cihazlar kesinlikle olmalaıdır,aşırı voltaj geldiğinde sabitlemesi bile avantaj !

Yine bina içinden yada Çanak antenden gelen kablolarda önemli iyi yalıtım yapılmış kablo ve fişler tercih etmelisiniz,çokta pahalı değiller zaten !

Sonuçta Lcd-Plazma-Led v.s hangisini alırsak alalım isterse dünyanın en iyi paneli olsun,kablo sisteminizde sorun varsa,iyi görüntü almanız çok ama çok zordur,iyi bir kablo sistemi ve kaliteli sinyal aktaran kablaoranız varsada en kötü tv olsa dahi görüntü sizi memnun edecektir !

Misalmi bazıları diyor ya DVD takıyorum görüntü muhteşem ama tv kanalları berbat,tvdeki işlemci aynıdır değişmez ama dışardan gelen görüntü sinyalini ileten kablo kötü yada zayıfsa ne yaparsanız yapın görüntüde o şekilde olacaktır !

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Sayın karasahin90 ,

Kullanıcı hatası olacak pek birşey yapmayız ki. Düğmesinden veya kumandadan aç kapa yapılıyor. Panellerin ömrü o kadar uzun değil. Elektrik sorunlarından dolayı tv zarar görebilir ama bu durumda anakartı ve besleme devresi zarar görse bile bunlar daha ucuz parçalardır. 2 yıl boyunca garanti var , 2-3 yıl daha kullanırsanız tv ömrünün sonuna gelirsiniz zaten o zaman kimbilir neler çıkar.

Kullanıcı hatasından kastım darbe alması , Tüm ayarların sona dayanması gibi şeyler….
    Bu kadar da tahmin etmiyordum açıkcası o kadar para verip en az 5-6 sene kullanmak hiç kullanmamaktan daha iyi gibi… İnşallah sorunsuz bir şekilde uzuuun uzun kullanırız…

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Durup dururken sorun çıkarır mı acaba ? Hani kullanıcı kullanmasına bağlıysa ? Oldukca titizimdir

Priz ve voltaj çok önemli,sonuçta ortalama 1000-5000 Lira arasında bu tvlere paralar veriyoruz,malesef olay tvyi al tak kullan olmamalı !

Tavsiyemse yalıtımı iyi olan topraklaması yapılmış yada emin olduğunuz bir priz olmalıdır,daha sonra akım korumalı ve manyetik koruması olan çoklu prizler tercih edilmelidir !

Maneyetik koruma çok önemlidir,ses sistemleri,telefon,hatalı topraklamalı prizler tvnizi aldığınız günde bozabilir,yada 3-5 ay sonrada,şansınız varsada senelerce kullanırsınız başaka mesele !

Bahsettiğim şeylerin toplamı 200 lirayı asla geçemez,extra masraf olarak sakın düşünmeyin çunki bir yerde heleki vede çocukta varsa bu tür cihazlar kesinlikle olmalaıdır,aşırı voltaj geldiğinde sabitlemesi bile avantaj !

Yine bina içinden yada Çanak antenden gelen kablolarda önemli iyi yalıtım yapılmış kablo ve fişler tercih etmelisiniz,çokta pahalı değiller zaten !

Sonuçta Lcd-Plazma-Led v.s hangisini alırsak alalım isterse dünyanın en iyi paneli olsun,kablo sisteminizde sorun varsa,iyi görüntü almanız çok ama çok zordur,iyi bir kablo sistemi ve kaliteli sinyal aktaran kablaoranız varsada en kötü tv olsa dahi görüntü sizi memnun edecektir !

Misalmi bazıları diyor ya DVD takıyorum görüntü muhteşem ama tv kanalları berbat,tvdeki işlemci aynıdır değişmez ama dışardan gelen görüntü sinyalini ileten kablo kötü yada zayıfsa ne yaparsanız yapın görüntüde o şekilde olacaktır !

Bu güzel açıklama için teşekkürler...

İyi bir alt yapı her zaman herşey için olmazsa olmazlarındandır...Yayını paylaşımlı kullanıyoruz bunun için yapacak bişeyim yok sanırım ?

Voltajın fazla geldiğinde kendini otomatikmen kapatacak uzatma prizi var mı acaba ? Yada dediğiniz şey öyle bişey midir tam bilemedim...Ama mantıklı gayet..

Tüplü Tv de alt yapı hakkında hiçbir sorunumuz olmadı gerek elektriksel gerek görüntü olarak....Bağlayacağım Lcd ile aynı anlama gelir mi kullanılabilirlik olarak ?

• quote:

Bu güzel açıklama için teşekkürler...

İyi bir alt yapı her zaman herşey için olmazsa olmazlarındandır...Yayını paylaşımlı kullanıyoruz bunun için yapacak bişeyim yok sanırım ?

Voltajın fazla geldiğinde kendini otomatikmen kapatacak uzatma prizi var mı acaba ? Yada dediğiniz şey öyle bişey midir tam bilemedim...Ama mantıklı gayet..

Tüplü Tv de alt yapı hakkında hiçbir sorunumuz olmadı gerek elektriksel gerek görüntü olarak....Bağlayacağım Lcd ile aynı anlama gelir mi kullanılabilirlik olarak ?

Paylaşımlı kullanıyorsanız sinyal yükselticiler mevcut piyasada,Bahsettiğiniz prizler var ben Belkin almıştım 8li priz güç devresi var yani otomatikman devreyi kesiyor,aşırı yüklenmelerde ise sigortasından olası bir hasara karşı akımı kapatıyor !

Elbetteki biraz daha profosyonel cihaz isterseniz güç regülatörleri var,400 Liradan 15.000 Liralara kadar,bunlar daha emniyetli ve güvenilir cihazlar sigorta kutusundan bağlantı yapılabiliyor,hem enerji tasarrufu yapıyorsunuz hemde cihazlarınız %100 sabit akımla çalşıyor yani aşırı güç kaybı yada yüklenmesine izin vermiyor !

Tüplü tvde yayın kaliteli ise Lcd tv'de aynı yayını almanız manasına gelmez,hayal kırıklığınada uğrayabilirsiniz,tavsiyem evinizde kablo tv şebekesi varsa HD reciver alın kampanyalı ve ucuzlar,%100 Tüplü tvden alacağınız görüntüden çok ama çok daha kaliteli olacaktır !

Yinede kafanızı fazla takmayın 20 metrelik gümüş fiber optik kaliteli anten kabloları satılıyor,Uydunuzu yada apartman içinden kablolarınızı değiştirdiğinizde görüntü kalitesi müthiş fark edecektir !

Bu kablolar sıfıra yakın sinyal kaybıyla evinizde cihaza sinyali gönderirler,ben kablo tvye değiştirtmiştim ama kendi aldığım kabloyu bağlattım,bağlayan eleman dahi sinyal cihazındaki verilere hayran kaldı,sıfıra yakın bir kayıp elbetteki Lcd tvde normal kanallar dahi nerdeyse HD görüntüye yakın kalitede !

Kesinlikle tavsiye ederim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 24 Ekim 2010; 19:52:08 >

• Ben o kadar profesyonel şeyler istemiyorum regülatör gibi... Altyapıyı biraz elden geçirsem iyi olacak sanırım, bu sayede hem aldığıma pişman olmayacam hemde Tv nin ömrüne ömür katmış olurum ?...

Terim olarak anladım lakin bu HD Receiver nasıl bişe ? Kablolu yayındaki kanalların tümünü gösterir mi ?

Apartman içinde ana Uydu kutusu bulunmakta onu mu kastediyorsunuz acaba ?
    Altyapı için araştırmalara başlıyım
  • quote:

Ben o kadar profesyonel şeyler istemiyorum regülatör gibi... Altyapıyı biraz elden geçirsem iyi olacak sanırım, bu sayede hem aldığıma pişman olmayacam hemde Tv nin ömrüne ömür katmış olurum ?...

Terim olarak anladım lakin bu HD Receiver nasıl bişe ? Kablolu yayındaki kanalların tümünü gösterir mi ?

Apartman içinde ana Uydu kutusu bulunmakta onu mu kastediyorsunuz acaba ?
    Altyapı için araştırmalara başlıyım

Kablo tv tesisatınız varsa Teledünya abonesi oluyorsunuz HD üyelik yapın size kutuyu zaten veriyorlar,kablo tvdeki kanallar emvcuttur şuan net 120 tv kanalı 9 tanede radyo mevcut,görüntü kalitesi ise elbetteki muhteşem !

Bina içinde tesisat aynı şeydir,kablo tv elemanlarını çağırın onlar ölçüm yaparlar sinyal seviyesi iyiyse zaten size söylerler,diğer türlü bahsettiğimiz gibi kabloyu kendiniz alıp teledünya elemanlarına hat çektirtebilirsiniz elbetteki kabloda sorun varsa değişirler !

• andy1 Verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim inanın çok ama çok faydalı oldu !...

En yakın zamanda altyapıyı sağlamlaştırıp Tv yi kuracam ve bende elimden geldiği kadarıyla paylaşımlarda bulunacam Tv ile alakalı...
  • Şimdi de 32" 42" arasında kaldım...42" nin büyük geleceğini zannediyorum çünkü. Bide kafama şu takılıyor 32" olarak 42" den veya diğerlerinden daha mı üstündür görsellik olarak ?
  • quote:

Şimdi de 32" 42" arasında kaldım...42" nin büyük geleceğini zannediyorum çünkü. Bide kafama şu takılıyor 32" olarak 42" den veya diğerlerinden daha mı üstündür görsellik olarak ?

benim önerim 32 ve 42 inch boyutunda iki karton kes ve tv yi koyacağın odada dene.ben küçük odaya 42'' tv aldım 3 gün izleyebildim ancak çok fena baş ve göz ağrısı yaptı. boyut önemli yani(42''=çapraz 106 cm,32''=çapraz 82 cm)
  • Sanırım en mantıklısı bu,çünkü bayaa farkediyor mağazadaki yerleşim şekliyle duvara asacağım şekli arasındaki fark... Ya performans ?

Son olarak ; Panasonic in sitesinde neden bu modeller mevcut değil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasahin90 -- 28 Ekim 2010; 18:38:11 >
  • abboooooo sen de çok soru soruyon gali yaaaa (evet egeliyim)
    panasonic'in türkiye sitesine bakma sen. orda pek model yok .önemli olan tv modellerini türkiyeye getiren ithalatçı firmanın verdiği modeller.
  • Çok meraklıyımdır valla

Türkçe manuel'ini indirecektim o yüzden sordum...Çok araştırmak iyi değil herhalde, Tv yi aldıktan sonra Dvd Player almayı düşünüyorum birde ama bunların da özellikleri varmış bilmiyordum...Sonra düşündüm sürekli film izleyecek halimiz yok buyüzden bi daha Dvd almayıp Pc ye bağlayacam sonuçta ordan izlesem değişen ne olur ki :)
  • sen şimdi hangi modeli almaya karar verdin kesin????????
  • Kesin olarak L32U2E veya boyut olarak 42 si :) 37 olsaydı da olurdu
  • Veee Tv mize kavuştuk L42U2E yi aldım sonunda...

Öncelikle SD yayına göre gayet güzel görüntüsü var hoşuma gitti...Çok detaya sahip olmak istemediğimden midir bilmem,başka gözüme takılan herhangi eksi yönü olmadı...Bakalım zaman ne gösterir.

Tv seçimim konusunda Emeği geçenlere Teşekkür Ederim...

Bu arada bu Tv yi Pc ye nasıl bağlayabilirim ? Pc girişi göremedim de.( Belkide bağlantı yolu farklı olabilir ben bilimiyorum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasahin90 -- 2 Kasım 2010; 20:06:02 >
  • hayırlı olsun...pc girişi var sen göremedin heralde
  • Teşekkür ederim...

Sanırım... Nasıl bir giriş Tarif eder misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.