Şimdi Ara

Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
7
Favori
20.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *Mesela bir adam bir kitabı sipariş geçti diyelim,tak diye bilgi penceresi çıkar ve bu kitabı satın alan 10.000. kişisiniz,bizden 50 tl lik hediye çeki kazandınız diyor,düşünsenize sırf bu tarz bir şeye yakalanmak için kitap alanları işin dalgasıda bu da bana mantıklı geldi

edit

*Sitenin üst bölümünde göz yorup dikkat kaçımayacak,ama gözden de kaçmayacak şekilde sitenin ismi çünkü ..... şeklinde kendinizi övdüğünüz,sadece sizde olan şeyleri yazdığınız bir yer olabilir,inventustaki gibi mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 13 Eylül 2012; 21:02:36 >
  • Ben olsaydım bedava kargo günü yapardım. ayda 1 kez bedava kargo günü olurdu.
    Satışlarınıza o gün için fazladan %25 %30 kargo bedeli yansıyacaktır hatta şöyle yapın derim; her ayın 15 inde 2 ve fazlası kitap alan herkes için kargo bedeva olsun. (kargonun maliyeti 5 tl diyelim siz zaten 2 kitaptan fazlasıyla o parayı kazanırsınız)

Ayrıca sesli video lu kitap tanıtımı yapın derim. Kesinlikle işe yarayacaktır. Düşünsenize her sitede kitap için önsöz tanıtım yazısı varken sizin sitenizde o kitapla ilgili bir ses kaydı bir video kaydı var. Hiç bakmayacak adam bile abi bu ne acaba der o video ya tıklar dinler. Çığır açmış olursunuz diğer firmalarda aynısnı yapmak isteyecektir hemen.

Fıkra kitabı
    Türk halkının kültüründe fıkralar vardır. Karadeniz fıkraları Nasrettin hoca fıkraları. bence her 25 tl üzerindeki alışverişe fıkra kitabı hediy edin ama bunu söylemeyin yani örneğin ben alışveriş yapayım sizden sonra evde paketi bir açayım içinde fıkra kitabı olsun. Herkesin hoşuna gider neticede bir hediye bu. (zaten ince bir fıkra kitabı maliyeti 1 bilemediniz 2 tl olur)

100 tl ye bu kadar dostum devamı ücrete tabii endüstri mühendisiyim pazarlama ve reklam benim işim
  • quote:

Orijinalden alıntı: velevki

Son Güncelleme : 13.09.2012 18:39

Evet arkadaşlar durum başlıkta okuduğunuz gibi. Kitap sitesi açmak istiyoruz. Bu siteye e-kitap, e-dergi, siteye entegre edilmiş bir forum, hepsiburada.com'daki gibi eser içerisinde yorumlar hariç bir de tartışma başlıkları..vs ekleteceğiz ki herkes kitaplar hakkında birbirleriyle daha kolay etkileşimde bulunabilsin. Ama daha ne yapılabilir bilmiyorum. Görselliği üst düzeyde tutmak istiyorum, bakıyorum da idefix dışında buna pek önem veren yok. Neredeyse bütün siteler hazır yazılım yahut baştan savma. Sizce başka neler yapmalıyız, nerelere reklam vermeliyiz?

Yapmayı düşündüğümüz işler, hizmetler, aklımızdakiler:

*En az 3 farklı kargoyla hizmet anlaşması yaparak mümkün olan en düşük fiyatı ve kargo tercihini müşteriye bırakmak
    *Kredi kartıyla ödeme ( 3D güvenlik olacak ), En az 3 banka kartına taksit imkanı ( muhtemelen card finans, word, dıt kart olacak )
    *Kapıda Tahsilatla alışveriş imkanı
    *Paypal ile ödeme imkanı
    *Havale ile ödeme imkanı
    *Günün fırsatı, Haftanın fırsatı, Ayın fırsatı gibi aktiviteler
    *Mümkün olan her kitabın (ilk etapta çok satılanların, ana sayfadakilerin ) ilk 3-5 sayfasının taratılıp kitap içeriği olarak eklenmesi
    *Her hafta bir yazarı yahut yayınevi sahibi, yetkilisini ( artık hangisi kabul ederse ) sitede online yaparak okuyucu sorularını cevaplamasını sağlamak,
    *Forum kısmı eklenerek, kitaplar hakkında okuyucu tartışmaları olmasını sağlamak,
    *İlk andan itibaren minimum 3 müşteri hizmetleri temsilcisiyle mümkün olan en uzun süre ( günde 18-24 saat gibi ) hizmet vermek
    *İade taleplerini en hızlı sürede karşılayarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışmak,
    *2.El kitap satışı olacak ( muhtemelen ilk anda olmayabilir ama kısa sürede eklenecek )
    *Mümkün olabilirse kitap kiralama hizmeti verilecek
    ...

Sizlerden gelen Tavsiye ve fikirler:
    *Kitap Tavsiye Robotu olacak
    *Spoiler butonu olacak
    *Sanal Kitap Fuarları düzenlenecek
    *Sipariş takibi müşterilere Sms ile bildirilecek
    *Ne okuyorsunuz? Ne okuyacaksınız butonu koyulacak
    *Çok yorum yapana ya farklı rütbe yada indirim sağlanacak
    *Haftalık yazar günleri yapılacak, belli yazarların kitapları o hafta extra indirimle satılacak
    *twitter, facebook, blog gibi yerlerde reklam yapılması için gerekli imkan sağlanacak
    *günün fırsatları bölümü yapılacak...
    *Çizgi roman için ayrı bir bölüm (kategoriden hariç ) bölüm açılacak
    *Kitap puanlama sistemi olacak
    *Düzenli alışveriş yapan üyelere çeşitli hediyeler gönderilecek ( bütçemize göre :) büyük beklentiler olmasın )
    *Haftanın yorumuna ödül verilecek
    *Amatör yazarların denemelerini yazabileceği bir yer yapılacak ( site içerisinde özel bir blog gibi )
    *.

Yeni ve Uygulayacağımız Fikirleri ilk mesajda topluyorum.

Her uygulayacağımız ve düşünemediğimiz fikirlerin sahibine siteyi açtığımda 100 Tl'lik kitap hediye edeceğim inşaallah.

-Roland Deschain-
    K.B.R.O
    MrDraius
    Beyaz Kitaplık
    Guest Account
    42_SeNTeZ_42
    Domates Kızartması
    Atalay`

quote:

Orijinalden alıntı: -Roland Deschain-

•Kitaplar hakkında yorum yapan bazı akıllılar var spoilerla dolduruyorlar yorumları. Önlem için karekter sınırlaması yapabilirsiniz.

•İdefixin yaptığı gibi sanal kitap fuarları yapabilirsiniz.

•Başka sitelerden hoşuma giden önerilerde bulunacağım biraz. Mesela sms ile sipariş takibini alıcıya ulaştırma seçeneği yapabilirsiniz. (idefix)

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Ne okuyorsun sitesindeki tarz bir sistemi de siteye koyabilirsiniz. İnsanlar okuduklari kitaba tik koyarlar, okuyacaklarini secerler.

Uyelere imkanlar saglayin. 500 yorum yapan uyeye 30-40 liralik indirim ceki verin. Ve sitedeki yorumlar kitapyurdu gibi coklasinca bu indirimleri geri cekersiniz. Ne kadar cok yorum olursa o kadar cok sitede gezilir ve alisveris olanagi artar.

quote:

Orijinalden alıntı: MrDraius

haftalık yazar günleri yapmaya çalışın d&r gibi. bir hafta boyunca yazarın kitapları %40 indirimli mesela.

arada çok satan kitapları günlük yarı fiyatına bırakabilirsiniz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar hayırlı olsun , do kısa zamanda sitenizden alışveriş yapmak dileğiyle.

quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kitaplık

Merhaba öncelikle başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

Yazılanlar dışında;

- Özellikle büyük meblağlarda alışveriş yapanlara, siparişinde bulunan kitaplara uygun bir kitap hediye edilebilir.

- İndirimli kitaplarınızı twitter, facebook, blog gibi yerlerde duyurup tıklanma getirenler de puan/indirim verilebilir. (Teknik olarak bunun takibi mümkün mü bilmiyorum :( )

- D&R gibi mutlaka günün fırsatları bölümünüz olsun. Gerekirse sadece bir kitap olsun ama her kütüphanede olması gereken kitaplardan olsun ve gerçekten çok iyi bir indirim olsun. Ben D&R'dan bu indirimler sayesinde çok fazla kitap aldım ve neredeyse hiç bir siparişimde o kitapla sınırlı kalmadım, yanında mutlaka listemde olan başka kitapları da alarak bedava kargo limitini yakalamaya çalıştım .

quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Puan sistemi olsun
    Çizgi roman satışı yapılsın. (Bu gerçekten önemli çünkü insanlar bulamıyor. Çok nadir var satışı internetten. Onların da fiyatları uçuk oluyor, istediğini bulamıyorsun vs.)
    Düzenli alışverişe ayrı bir indirim yapılsın. Hem teşvik hem daha çok kazanırsınız. Çünkü birçok kullanıcı ihtiyaçları karşılandığı sürece başka siteden alışveriş yapmaz. Ben mesela kitapyurdu'ndan yapıyorum hep fakat artık çok cazip gelmiyor. Puan sistemi var mesela orda, gayet güzel fakat fiyatlar d&r de daha ucuz. Haliyle puanın bi esprisi kalmıyor. D&r da aynı şekilde kargo olayı da daha avantajlı. Siz bu firmaların planları harmanlayıp güzel bir şey ortaya çıkarırsanız ve üstteki arkadaşların fikirlerini önemserseniz gerçekten güzel iş yapabilirsiniz.

Edit : Bir yerde gördüm galiba tam hatırlamıyorum ama seçtiğimiz kitabın ilk 5-10 sayfasını okuma şansı veriyordu. Bu da çok iyi bir şey bence.

Hemen hemen bütün önerileri okudum. Bunlar olursa bence piyasadaki en iyi site olur. Bakalım olacak mı ama.

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Sitede üye olduğu tarihten itibaren toplam 250 TL'lik alışveriş yapan birine (alt sınırı siz belirlersiniz kafanıza göre) seçtiği küçük bir şeyi hediye ederek güzel bir jest yapmış olursunuz misal güzel bir kitap ayracı (her sitenin zaten verdiği gibi birşey değil kitap siparişlerinde onlardan zaten koymalısınız benim dediğim daha cafcaflı birşey misal alttaki görselde magnetli bir kitap ayracı var kitapyurdu onu parayla satıyor ama siz 1 tane de olsa hediye edebilirsiniz) ya da sayfa arasına takılan incecik kitap okuma ışıkları var onlardan hediye edebilirsiniz.Bunları çin sitelerinden topluca çok ucuza mal edebilirsiniz ve ufakta olsa müşteriyi çok olumlu etkileyecektir.

http://tasarim.alternaturk.org/images/bulus30-1.jpg
    http://www.kitapyurdu.com/resim/kitap/Ayrac_3.jpg

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

*Benzer kitap bölümü olsun,mesela bir kitabın sayfasına girince köşede bu kitapla aynı içeriğe sahip/bu kitapla benzer diye bir bölüm olsun,alıcı acaba bu kitaba benzer bir kitap varmıdır diye düşünme derdinden kurtulsun

*Haftanın yorumuna 10-15 tllik hediye çeki olabilir,bu sayede ödülü kazanmak için kitaplar fazlası ile övülür,site içi rekabet olur ve kazanan yine siz olursunuz

edit

*Site içi arama kutusu geniş kapsamlı olsun,mesela ben Hasan Ali Yücel Klasikler yazıp enterladığım zaman bahsettiğim seriye ait bütün kitapları görebileyim,bunu yapan tek bir siteye rastlamadım

quote:

Orijinalden alıntı: Atalay`

Dizimag'teki gibi favori karakter seçme olabilir.
    Çizim bölümü olabilir. Kişiler karakterleri kendi hayal güçlerine göre çizebilirler.
    Amatör yazarların denemelerini yazabileceği bir yer olabilir.
    Setler hazırlayabilirsiniz. Özellikle tanınmış, kabiliyetli yazarların -sevdiği kitaplar- gibi bir bölüm çok iyi olabilir. İnsan onların bakış açılarının nasıl geliştiği hakkında fikir sahibi olmaları için.
    Kitap alacak kişi kriterleri belirleyip arama yaptığında karşısına doğrudan sizin önerdiğiniz kitapların çıkması gibi bir uygulamaya da gidebilirsiniz. Sadece tür etiketlerine göre değil. "Satıcının önerdikleri" gibi.
    Çizgi roman demiş bi arkadaş aynen bunu da yapmanız gerekiyor bence. Türkiye'de çizgi roman bulmak resmen ölüm.

Edit: Şimdi çıkmam lazım, geldiğimde yeniden güncelleyeceğim.

Yorum yapan, fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Yukarıda alıntı yaptığım arkadaşlara siteyi açtığımda ( ki muhtemelen DH'ye de reklam vereceğiz kabul ederlerse ) 100'er liralık hediye çekleri vereceğim.

Destekleriniz ve fikirleriniz için tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

e kitap bolumude olsun gelecek e kitapta

cok satan kitaplarin yazarlari nin yazdigi kitaplardan set yapilip satilsin

en cok okunan -satilan kitaplari set haline getirip indirimli satis yapilsin bu cok tutar

son olarakta kitaplarin incelemesi arka kapakta yazanlardan ibaret olmasin bide kucuk bi forum kismi olsun ki kitap tartismalari soru - gorus alisverisi olsun

eger boyle bi site yaparsaniz insallah yaparsiniz en iyi kitap sitesi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargo:
    Yapacağınız kargo anlaşması D&R'daki gibi sabit 3.5 TL gibi uygun bir fiyat olsun bence. Ve İdefix'te olduğu gibi 150 liradan sonra değil de daha az bir miktar olmalı

Aylık Kategori İndirimleri
    Başlık pek olmadı ama her ay farklı bir kategoride büyük indirimler yapılsın. Bir ay fantastik kitaplarda indirim olurken diğer ay Polisiye gibisinden yapabilirsiniz.

İkili Kitap:
    Kitapyurdu'nda olduğu gibi ikili kitap olayını yapabilirsiniz. Ama birbiriyle alakalı kitaplar olursa daha fazla dikkat çeker.

Yarışmalar, Sosyal Ağ ve Tasarım:
    Dikkat çekecek kitap ödüllü yarışmalar yapılmalı verilecek kitap piyasaya yeni çıkacak olan bir kitap yada kazanan kişi belli bir miktara kadar kendi seçerse daha fazla rağbet görür. Örneğin alıntı yarışması, kitap ismini bulma yarışması, çekiliş, yazar bulma tarzı şeyler olabilir

Bu yarışmalar Facebook,Twitter gibi sosyal ortamlarda olursa ve sitenin bu sitelerdeki sayfaları iyi düzenlenmiş ve dikkat çekici olmalıdır. Örneğin sitenin adıyla,amblemiyle güzel bir kapak fotoğrafı tasarlanabilir.

Sitenin tasarımı insana kesinlikle güven vermeli d&r çok ucuz ama tasarım kötü bence. ama idefix'in tasarımı mükemmel hem dikkat çekici hemde güven verici bir tasarımı olmalı.

Kitap satışlarının yanında sitenin kendine ait tasarımları gönderilmeli mesela defter,kalem,ayraç kitapla ilgili başka şeyler.

bu arada ayraç demişken
    http://media-cache2.pinterest.com/upload/53691420527464277_P5a1xXCH_c.jpg
    http://media-cache-ec0.pinterest.com/upload/141581982005529441_iOMd7Nl2_c.jpg
    http://data.whicdn.com/images/30693600/525888_425076704170088_1986227390_n_large.jpg
    http://data.whicdn.com/images/30306044/il_fullxfull.271196466_large.jpg
    http://data.whicdn.com/images/28881499/562118_345285495537623_158958657503642_912575_1429240539_n_large.jpg
    http://data.whicdn.com/images/29277907/534128_307375492661957_158958657503642_812579_1709059286_n_large.jpg
    http://data.whicdn.com/images/26523694/l-b-m-5_large.jpg
    http://e1206.hizliresim.com/y/q/8h13l.jpg

çok zor belki ama bu tarz ayraçları bulursanız ayraçları bile satarak para kaznabilirsiniz ben sırf bu ayraçlar gönderileceği için alışveirş yapabilirim

aklıma gelenler bunlar başka arkadaşlarla aynı şeyleri yazdıysam özür dilerim bütün yazılanları okumadım. Siteniz şimdiden hayırlı olsun. Aklıma başka şeyler gelirse yine yazarım...

edit: ekleme

Mesela olur da tedarikte sorun yaşarsanız müşteriye jest olması açısından o yazarın başka bi kitabını bi seriyse serinin başka kitabını yollayabilirsiniz. bir sorun olursa müşteri size değil de siz müşteriye ulaşırsanız mükemmel olur. siparişleri takip ederek siz müşteriyi arayabilirsiniz özür dileriz gecikme oldu vs. diyebilirsiniz.

Ayrıca ekşisözlük, uludağ sözlük gibi platformlarda başlığınız açılırsa sürekli takip edip orada yazılanları dikkate alarak eleştirilen yönlerinizi düzeltebilirsiniz

Ha bir de arama butonunuz idefix'teki gibi olursa tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flurry. -- 13 Eylül 2012; 21:27:47 >
  • Hocam Limango'daki gibi bankamatik kartlarını kullanabilecek miyiz sipariş sayfasında? Öbür türlü havale yap bekle allah bekle ki onaylansın.

• Hocam, bütün mesajları okumadım tembellik edip, söylendi mi bilmiyorum ama, last.fm bayağı iyi müzik konusunda, ben o tarz bir site yapacaktım ama, önce site kurmayı öğrenmem gerek, bence o tarzda olursa çok iyi olur.. Benzer kitaplar kısmı, benzer yazarlar kısmı gibi vs.
  • Bence puan olmalı zira hepsiburada.com da var, ayrıca ilk etapta kral katili güncesi, taht oyunları, açlık oyunları, kürk mantolu madonna, oğuz atay tutunamayanlar gibi bas yapitlarda ve en cok satanlarda buyuk indirim ile yaparsaniz daha büyük bir reklam yapmış olursunuz, kargo konusunda ise mng yurt ici ve aras olsun zaten 3 buyuk firma bu. Diğer bir konu ise küsüratlı fiyat bence olmamalı örn: 14.99 değilde 15 olsun. Söyleyeceklerim bunlar aklıma daha başka seyler gelirse eklerim, hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam site de ayraç ve karanlık da kitap okumak için lambalar var onlardan sat

• Bazi kitaplari filmleriyle satabilirsin. Savas atinin filmi cikali fazla olmadigi icin onu tanitim amacli koyabilirsin. Ve poster sat bence eger lisans almak gerekmiyorsa posterler icin ayri silindir kargo kutusu yapabilirsin. Cizerler icin kalemde iyi olur bence . Puan sistemide tl li olsun ve istedigin kitabi alabil yada indirip yaptirabilsinler.

Birde mesela set kitap alanlara sete ozel seyler hediye et. GoT icin butun hanadanlarin kucuk flamalari gibi seyler.

Hobiyle esyalari satarsan cok iyi olur bence yada koleksiyon. Sitenin kendi forumu olsa daha iyi olur belkide . Acilisida ben olsam GoT 5 kitap + flamalarla yapardim. Birde poster isini bence dusun en azindan .

• Kitabın yanında kitapseverlerin seveceği kitapla ilgili ürünlerde satılsın.

Orjinal ayraçlar (Çoğu arkadaşın dediği gibi)
     Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi!

Kitaplıklar için Kitap Tutucuları

Kitap okuma lambaları

E-book okuyucular

Tasarım kitaplıklar

kitapyurdunda bulunan kitap şeklinde kupa gibi orjinal tasarımlar kesinlikle ilgi çekecektir.

Mesela bir kişi Shakespeare'in tüm kitaplarını set halinde almış. Kargo geliyor içinden bir de bir tarafında Sheakespeare'in resmi ve "Kitaplarım bana yetecek kadar büyük bir krallıktır" sözü diğer tarafında sitenizin logosu olan bir kupa çıkıyor. Bence süper bir hediye. Kupaları toplamak için bile alışveriş yapılır :)

Yine örnek vererek anlatayım. Mesela ben Marcel Proust'un adını yeni duydum ve bir kitabını okumak istiyorum. Sitenize girip arama bölümüne Marcel Proust yazdığımda kısa bir biyografi olsun. Sonra da kitaplarını çok satanlara, en çok puan alanlara ve son çıkan kitabına göre sıralayabileyim ki, ilk defa duyduğum bir yazarın kitabını seçerken önümde değişik parametreler olsun.
  • Kitap alımlarında belli oranlarda puan kazanılması sağlanabilir. Burada puandan kastım kredi kartı ile alakalı değil. Çünkü benim gibi işlemlerini EFT/Havale ile yapanlar için kredi kartı puanının bir anlamı yok.

Kazanılan puanla puan miktarından daha fazla olmak gibi bir şartla hem yeni ürün satılmasına yardımcı bir uygulama yapmış olursunuz hem müşterilerin ilgisini çeker.Kazanılan puanların çok olması durumlarda bunların parçalanarak kullanılması sağlanabilir.

Büyük alışverişlerde örneğin 100TL ve üstü için kaliteli bir okuma lambası hediye edilebilir. Daha önce İnsanKitap böyle birşey yapmış ama yolladıkları lambalar çok kötüydü.Daha küçük alışverişler için sitede 3-5 TL'lik kitaplardan hediye edilebilir.

Yeni çıkan kitapların bir kısmı yazarlarına imzalatılıp bu şekilde satılabilir.Eminim herkes okumak istediği kitabı imzalı şekilde almak ister.

Facebook ile girişte beğenileri öğrenme izni alınarak kişinin beğendiği kitap listesine ulaşılabilir.Bu şekilde daha etkileyici kitap önerileri sunulabilir.

Kitap tanıtımları ve bunlar hakkında makaleler oluşturabilmek için site içinde blog açılabilir.Hatta burada müşterilerden gelen makaleler yayınlanabilir.Makalesi beğenilen müşteriye hediye edilebilir.

Günlük indirime girilecek ürün için bir gün önceden birkaç ayrı kitap sunulabilir.Anket sistemi ile oy kullanılır.Bu şekilde hem sitenin popüleritesi artar hem de müşteriler istediği kitaba ulaşır.
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 22:10:16 >
  • Bence gayet güzel planlamışsınız. Arkadaşların da önerileri güzel. Daha önerebileceğim bir şey gelmiyor aklıma. Kapıda ödeme fikri güzel. Malum herkes internette kredi kartı kullanmıyor...

İyi şanslar
  • Baskı seçenekleri olsun n'olur! amazon daki gibi.. yıl yıl, her kapağın resmiyle beraber. Eski baskısı diye satın alıp yeni kapaklı haliyle geldiği zaman koleksiyonum bozuluyor. ya da kapak değiştiyse anında güncellensin en azından. Birde kitabın boyutları, sayfa sayısı bu bilgiler eksik olmamalı.
    Setler olmalı, özellikle fantastik serileri set olarak almayı tercih ediyor insanlar

Kitap alışverişlerinde puan toplama sistemi olsun, hatta atıyorum ayda bir gün bir sette ekstra puan toplama kampanyası olabilir.
    aylık sürpriz kampanyalarla insanları her gün sitenize sokabilirsiniz ya da twitter dan duyurursunuz. ama atıyorum her ay kargo bedava günü yaparsanız insanlar
    kitap almak için o günü bekleyeceklerdir zararlı çıkarsınız. onun için farklı farklı kampanyalar deneyin. günlük, haftalık, aylık kampanyalar yapıp sitenizi aktif tutun, bir çok arkadaş bu tür kampanya örnekleri vermiş zaten.

üyelerinizin sipariş geçmişine önem verin, devamlı müşterilere güzellikler yapın, kargolarına ayraç koyun. Ya da ilk kez alışveriş yapan müşterilere sürprizler yapın ki sizi tercih etmeye devam etsin. Yüksek ücretli bir alışverişe de böyle güzellikler yapın.

Bir de diğer sitelerde sevmediğim bazı şeyler var onları söyleyeceğim;

kitaba yorum yapınca 1 hafta sonra onaylanması,

bir kitap hakkında mail atıp soru sorunca yine aynı şekilde 1 hafta sonra cevaplanması.

ayrıca yorum başına ödül ya da puan olmamalı, maxkitap da bir adam her kitabın altına aynı yorumu kopyala yapıştır yapmış bu sebepten ötürü.

bazı arkadaşlar çok insafsızca öneriler vermiş :D sonuçta siz de satıcısınız kar edeceksiniz, çok fazla indirim kampanya kaldıramayabilirsiniz.
    son olarak başarılar diliyorum, müşteriniz olarak alışveriş yapmayı isterim ;)

edit: ingilizce romanlar da olursa süper olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi behlulkan -- 16 Eylül 2012; 20:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: behlulkan

Baskı seçenekleri olsun n'olur! amazon daki gibi.. yıl yıl, her kapağın resmiyle beraber. Eski baskısı diye satın alıp yeni kapaklı haliyle geldiği zaman koleksiyonum bozuluyor. ya da kapak değiştiyse anında güncellensin en azından. Birde kitabın boyutları, sayfa sayısı bu bilgiler eksik olmamalı.
    Setler olmalı, özellikle fantastik serileri set olarak almayı tercih ediyor insanlar

Kitap alışverişlerinde puan toplama sistemi olsun, hatta atıyorum ayda bir gün bir sette ekstra puan toplama kampanyası olabilir.
    aylık sürpriz kampanyalarla insanları her gün sitenize sokabilirsiniz ya da twitter dan duyurursunuz. ama atıyorum her ay kargo bedava günü yaparsanız insanlar
    kitap almak için o günü bekleyeceklerdir zararlı çıkarsınız. onun için farklı farklı kampanyalar deneyin. günlük, haftalık, aylık kampanyalar yapıp sitenizi aktif tutun, bir çok arkadaş bu tür kampanya örnekleri vermiş zaten.

üyelerinizin sipariş geçmişine önem verin, devamlı müşterilere güzellikler yapın, kargolarına ayraç koyun. Ya da ilk kez alışveriş yapan müşterilere sürprizler yapın ki sizi tercih etmeye devam etsin. Yüksek ücretli bir alışverişe de böyle güzellikler yapın.

bir kitap hakkında mail atıp soru sorunca yine aynı şekilde 1 hafta sonra cevaplanması.

ayrıca yorum başına ödül ya da puan olmamalı, maxkitap da bir adam her kitabın altına aynı yorumu kopyala yapıştır yapmış bu sebepten ötürü.

bazı arkadaşlar çok insafsızca öneriler vermiş :D sonuçta siz de satıcısınız kar edeceksiniz, çok fazla indirim kampanya kaldıramayabilirsiniz.

Kitapyurdunda sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

Orijinalden alıntı: behlulkan

Baskı seçenekleri olsun n'olur! amazon daki gibi.. yıl yıl, her kapağın resmiyle beraber. Eski baskısı diye satın alıp yeni kapaklı haliyle geldiği zaman koleksiyonum bozuluyor. ya da kapak değiştiyse anında güncellensin en azından. Birde kitabın boyutları, sayfa sayısı bu bilgiler eksik olmamalı.

Kitapyurdunda sorun olmuyor.

kitapyurdunda yorum sistemi çok güzel işliyor ona sözüm yok. ama yeni başlayan bir sitede işler maxkitabınkine dönebilir
  • admin site tam olarak ne zaman açılır benimde alacak kitaplarım var eğer indirim olursa bu siteden alırım harry potter gibi kitaplarda indirim olursa kaçırmam sitenizde günün fırsatı kesinlikle olsun bu insanların ilgisini çekebilir kargo fiyatlarıda göze batmamalı 3-4 tl arası olması idealdir kredi kartı meseleside önemli güvenlikli olması lazım.. ama site açıldığında kitaplara bakmak isterim
  • sitenin adı belli mi ??
  • -Kitaplara etiket sistemi yapın, kullanıcıları bu konuda özgür bırakın. Etiketleri onlar eklesin. Tabi bi kontrol mekanizması olması lazım, onu nasıl sağlarsınız bilmem.
    -Okuduğum, okuyacağım kitapları işaretleyebileceğim bi yer olsun. Okuduğum kitaplara tarih ve not yazabileyim.
    -Spoiler sistemi koyun, çoğu sitede yorumlara bakarken kitabın sonuyla ilgili kilit bi yazı görüp kitaptan soğuduğum olmuştur.
    -Yapılan yorumları oylamaya tabi tutun (faydalı, spam vs şeklinde). Ve sıralamasını en faydalı yorumdan aşağı doğru yapın. Spam diye işaretlenenleride, atıyorum 10 kere böyle bi bildirim yapılmışsa otomatik olarak silinmesini sağlayın.
    -Kullanıcıların kitap tanıtmasına izin verin, her üyenin kendi sayfası olsun, orda böyle küçük blog tarzında yazılar yazıp, notlar tutabileceği bi sayfa.
    -Ben kitap okurken beğendiğim yerlerin altını çizerim, telefonuma not alırım. Bi bölüm açıp orada üyelerin altını çizdiği cümleleri paylaşmasını sağlayabilirsiniz.
    -Forumu olsun bence, her türlü iletişimi sağlamanın en kolay yolu. Üyelerinde fikir alış verişi yapmasını sağlar.
    -Oyunlarda ki achievement denen sistemi siteye uyarlayın () atıyorum, üye olana aldığı ilk kitap %10 indirimli, verdiği 5. siparişte kargo ücretsiz, 100 yorumdan sonra maksimum 10 lira değerinde istediği bi kitap hediye. Bunun yanında şöyle bişeyde olabilir, bu ay en çok sipariş veren, en çok yorum yapan (spam şeklinde değil, düzgün yorumlar), en aktif olan üye vs, bunları belirleyip ufak tefek hediyeler verilebilir.
    -Hediye kısmı çok önemli bence, sen bana tutar kargonun içinde ufacık bi gül yaprağı bile yollasan benim çok hoşuma gider, senden alırım hep kitapları.
    -Sanal kütüphane oluşturup, internette ücretsiz yayınlanan dergileri, kitapları, gazeteleri oraya koyun.
    -Stokta olmayan kitaplar için, yeniden stoka girdiğinde bilgilendirme sistemi olması da güzel olur.
    -Ayın kitaplığı, kütüphanesi şeklinde küçük yarışmalar düzenleyip birinciye istediği bi kitabı hediye etmeniz de hoş olur. Ben bu yüzden kitaplığımı düzenler, süsler püsler fotoğraf çekerim.

Valla benden bu kadar Aklıma gelince yazarım yine. Böyle bi sitenin altyapısı nasıl hazırlanır, ne kadara mal olur onu bilemem ama zor olsa gerek. Ayrıca her şeyden önemlisi gözü yormayan, düzgün renklerin seçilmesi ve tasarımın sade, göze hoş gelecek şekilde yapılması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 17 Eylül 2012; 11:27:07 >
  • adam siteyi kurdu parayı kırdı beyler daha fazla yazmayın

şaka yapıyorum tabi,yalnız bir ses ver arada velevki hocam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.