Şimdi Ara

Türktelekom alt yapı vermiyor ne yapmam lazım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni yapılan binaya 2018 Mart ayınca taşındık dilekçede verdik o tarihten beri internet altyapısı verilmiyor yan apartmanlara baktığımda 35 mbps görünüyor kaç sefer TT ana binaya gittiysem para yok kablo yok deyip gülerek gönderdiler cimer e 10 küsür şikayetim sonrası aradılar bağlanacak dediler tarih vermediler 3 ay ı geçti
    Ne yapmam lazım başına gelen varsa nasıl bir yol izlediniz lütfen yardım eder misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yan binadan kablo çek
  • Aynı durum bizde de mevcut 3 sene doldu hala altyapı gelecek. Hayır Allah'ın s.ktir ettiği bir yerde de oturmuyoruz.
    Ben ümidi kestim artık. Yerel bir kablosuz internet sağlayıcıdan alıyoruz interneti o şekilde idare ediyoruz.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Yan değilde karşıdan çekerdim ama arada yol var lanet olsun :D
  • Athlon A kullanıcısına yanıt
    Karşıdan çekeni de gördüm, ama yan taraftan çekmek daha kolay olur

Karşıdan çekmek için tel gerekiyor, kabloyu tele bağlamak lazım. Kopmaması için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sazansavar kullanıcısına yanıt
    Uydunet e baktım MS süresi çok fazla üstelik kurulumda 300 lira alırım taahhüt bittiğinde de geri gelir söker 300 de o zaman alırım dediler.

Türkcell süperbox a baktım sahtekarlar 10mbps 200 TL 20 mbps 300 TL satıyor

Siz ne kullanıyorsunuz söylermisiniz bir bakayım bende
    Yanda 2 katlı bir ev var çok gizemli bir yer yoldan geçerken gözünün içine içine bakıyor değişik tipler birde onların kanalizasyonu meselesinden tartışmamız var her yaz tüm mahalleyi koku kaplıyor yani sıkıntılı bir komşu yan taraf :D
    Sistematik olarak yasak aslında, fark edilirse telekom aboneliği iptal ediyor. Ancak henüz bununla uğraştıklarını da görmedim.

Resime dikkatli bakarsanız aynı binadan 2 kablo çekmişler 2 yıldır kullanıyorlar öyle. Püf noktası, hem kablo çekeceğiniz bina da hemde telekom da tanıdık bulmak. Bir de maliyeti fazla olur.

Resim kendini imha edecek
    bum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 23 Temmuz 2020; 18:22:12 >
    Şimdi yerel olduğu için sizin bölgede bizim kullandığımız firma hizmet vermiyor olabilir ama air fiber diye bir teknoloji bu ve hızları genelde 8mbit 24mbit aralığında olur. Oyun oynuyorsanız bu tür sistemler ping yapıyor onu baştan söyleyeyim. Biz turuncunet kullanıyoruz hızı azalma olmadan tam olarak verebiliyor ama pingler sıkıntılı maalesef. Bu arada 8mbit sınırsız 40TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazansavar -- 23 Temmuz 2020; 18:9:36 >
    Yeni paketleri
    8 mbps e kadar 50
    12 mbps e kadar 60 paket fiyatları kurulum ücreti 200 TL diyor hiç önemli değil bu bir hız testi yapabilir misiniz siz aceba ping ne durumda merak ettim
    Yıllardır beklemekten sıkıldım karşı ile konuşayım yarın yol kilit taşlı nasılsa kazar kabloyu yerden çekerim taahhütsüz bir paket alırım aylık 5 paket makarna kira veririm komşuya telekomla hiç işim olmaz mis gibi
    Anlaşabilirseniz neden olmasın. Bekle bekle nereye kadar?

Manisa Alaşehir'e özelmiş bizim paket 40 tl o yüzden. Hız testi bu şekilde Almanya'ya.
    Türktelekom alt yapı vermiyor ne yapmam lazım ?

Şimdi pinge gelirsek gece saat 2'den sonra stabil hale geldiğini söyleyebilirim ama onun dışındaki saatlerde yoğunluğa göre 100'ün üstünü görebiliyor.
    Alaşehir deyince gaziemir geldi aklıma :D

Akşam bu saatlerde felan 70 ping ise iyi bence gayet
    Kırıkkale için kablosuz hizmetleri yokmuş ne yazık ki :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.