Şimdi Ara

TURKSAT KABLONET YENI INTERNET TARIFESI [Ana Başlık] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
0
Favori
12.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bu tür şeyler her zaman çıkıyor. Bende sana duyduğum başka tarifeleri yazıp göndereiym :-)
    internethaber.com yada NTVde çıkmadan inanmayın böyle şeylere... asparagas...
  • quote:

Orjinalden alıntı: webliya

Arkadaşım bu tür şeyler her zaman çıkıyor. Bende sana duyduğum başka tarifeleri yazıp göndereiym :-)

Önceki sayfaları okuma zahmetine az da olsa girmiş olsaydınız bu ücretlerin CEBIT fuarındaki Türksat standından alındığını görürdünüz. Ne diyeyim; okumak, okumak, okumak...

• Tarifeler açıklandığına göre Telekomünikasyon Kurulu'ndan onay gelmiş olması gerekmiyor mu? Öyleyse hazır daha Ekim ayının başındayken bu aydan itibaren yürürlüğe geçirebilirlerdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

Arkadaşım bu tür şeyler her zaman çıkıyor. Bende sana duyduğum başka tarifeleri yazıp göndereiym :-)

Önceki sayfaları okuma zahmetine az da olsa girmiş olsaydınız bu ücretlerin CEBIT fuarındaki Türksat standından alındığını görürdünüz. Ne diyeyim; okumak, okumak, okumak...

Arkadaşım Türksat standından haberim var stantta böle bir şey yok tarifelerinin henüz onaylanmadığını sölüyorlar.İstersen bugün fuarı bi ziyaret et derim.Ziyaret ziyaret ziyaret

• arkdaşlar fiyatlar gayet uygun bunun yanında adsl ye üye olduğımuzda boşu boşuna konuşmadımız halde 9 ytl veriyorsak kablo nette kablo tv ye 9 ytl veriyoruz hiç değilse 50-60 tane kanal izliyoru hadi benim evimde uydu var diyosanız bile en azından nba tv için değer :)
    ben annem mutfakta tv izlesin diğe iptal ettirip adsl ye geçmiyorum fiyatlar gayet iyi
  • peki şimdi en avantajlı hız hangisi oluyor bu durumda???
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

Arkadaşım Türksat standından haberim var stantta böle bir şey yok tarifelerinin henüz onaylanmadığını sölüyorlar.İstersen bugün fuarı bi ziyaret et derim.Ziyaret ziyaret ziyaret

Türksat standına gidenler tarifeleri görüyor galiba sen görmemişsin...

http://www.pclabs.gen.tr/2007/10/05/cebit-kablonet-6-mbit-159-ytl/

• ben de ucuzlamış 1mbit te kalsammı yoksa 512 ye dönüp rahatlasammı diyorum :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rouvax

ben de ucuzlamış 1mbit te kalsammı yoksa 512 ye dönüp rahatlasammı diyorum :D

512 iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arda

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Harika yazmışsın, gerçekten de utanılası bir durum 256 lar için, adamlar yani ADSL ciler sorgusuz sualsiz herkesi 4 kat hızlandırdı bizde ise abuk subuk tarifeler çıkmış, 29 YTL'den direk 59 YTL ye sıçrıyor arada bir tutar yok, oldu olaydı bari 49 YTL yapsayın 2048'i. Ya da 512'leri o zaman 1024 yapıcaktın

Hayırlı Olsun Yeni tarifeniz Emrecim

Arifeyi gördük bayramı göremedik biraz Arda

Edit : Şimdi beyler ben bu yeni indirilme birlikte 39 YTL olan 1 mbit e terfi etmek istiyorum
    bu durumda ne yapmam gerek, yani ne zaman beyan etmeliyim bunu, hemen hızımız artıyor mu
    yoksa bir kaç gün sürüyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 5 Ekim 2007; 14:53:11 >

• Hayırlı Olsun Yeni tarifeniz Emrecim

Arifeyi gördük bayramı göremedik biraz Arda

Edit : Şimdi beyler ben bu yeni indirilme birlikte 39 YTL olan 1 mbit e terfi etmek istiyorum
    bu durumda ne yapmam gerek, yani ne zaman beyan etmeliyim bunu, hemen hızımız artıyor mu
    yoksa bir kaç gün sürüyor mu ?

Tarifeler daha onaylanmadı, bundan dolayı henüz birşey yapma imkanınız yok.
  • artı olarak hız değiştirme işlemi icin 1 telefon yeterli. Hemen değişiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

@unstoppable

burda herkes şikayetçi bir sen değilsen problemli olan ve yanlış düşünen sensin.lütfen doğru düşünenlerine işine karışıp bencil olduğunu her post unda belli etme.bencilsin çünkü ilk mesajında ben çok para veriyorum tabiki beni kayırcaklar dedin resmen.burda bencillere yer yok paylaşan insanların platformu burası.

her insanın düşüncesi kendine doğru gelir.bu sana senin düşüncen yanlış benim düşüncem doğru deme hakkını vermez.her insan bencildir.sende kendini düşünüyosun bende.ben bir olaya daha çok para vermişsem elbet karşılığınıda isterim.bunda gocunulacak bişey yok.düşün kocaman bir pasta yapılıyor birisi 2kg un getirmiş diğeri 5kg.elbette 5kg un getirenin payı daha çok olmalı.ayrıca türksatın tarifesi gayet adil.29 ytl ye 1024 verecek modemli kampanya yapacak.sonra herkez tabiki türksata geçecek. türksat kendini çok yenileyen bi kurum değil adsl de oldugu gibi darboğazlar olacak.kablonet teknoloji olarak adslden üstündür bence 1024k 49 ytl olmalıydı..1024 kotalı adsl 29 ytl.biri 750 850 kbps ile 4 gb diğeri 450 490 kpbs ile en az 100 gb.ping süreside abartı daha iyi.29 ytl ye 512k sınırsız kullanılabılıyorsan bence şanslı olan azınlıktan oldugun için mutlu olmalısın.duygusal yaklaşma gerçekçi bak olaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unstoppable -- 5 Ekim 2007; 15:16:57 >

• beklenen topic sonunda geldi hadi bakalım 50 sayfaya kadar yolu var
  • peki kozyatağı bölgesi düzelecek mi?
    bu tarifeler onaylanmadıysa, teşhir etmenin manası ne? Ya bi aksilik çıkıp onaylanmassa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: unstoppable

quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

@unstoppable

burda herkes şikayetçi bir sen değilsen problemli olan ve yanlış düşünen sensin.lütfen doğru düşünenlerine işine karışıp bencil olduğunu her post unda belli etme.bencilsin çünkü ilk mesajında ben çok para veriyorum tabiki beni kayırcaklar dedin resmen.burda bencillere yer yok paylaşan insanların platformu burası.

her insanın düşüncesi kendine doğru gelir.bu sana senin düşüncen yanlış benim düşüncem doğru deme hakkını vermez.her insan bencildir.sende kendini düşünüyosun bende.ben bir olaya daha çok para vermişsem elbet karşılığınıda isterim.bunda gocunulacak bişey yok.düşün kocaman bir pasta yapılıyor birisi 2kg un getirmiş diğeri 5kg.elbette 5kg un getirenin payı daha çok olmalı.ayrıca türksatın tarifesi gayet adil.29 ytl ye 1024 verecek modemli kampanya yapacak.sonra herkez tabiki türksata geçecek. türksat kendini çok yenileyen bi kurum değil adsl de oldugu gibi darboğazlar olacak.kablonet teknoloji olarak adslden üstündür bence 1024k 49 ytl olmalıydı..1024 kotalı adsl 29 ytl.biri 750 850 kbps ile 4 gb diğeri 450 490 kpbs ile en az 100 gb.ping süreside abartı daha iyi.29 ytl ye 512k sınırsız kullanılabılıyorsan bence şanslı olan azınlıktan oldugun için mutlu olmalısın.duygusal yaklaşma gerçekçi bak olaya

her insanın düşüncesi kendine doğru gelir tabiki ama her insan aynı zekaya sahip değildir herkesin iq seviyesi farklıdır.kendimden örnek vermek gerekirse ben kendimi hiç düşünmüyorum sayfalarca yazdıklarımı okursanız bugu beni 256 ya düşürseler gık bile çıkartmayacağımı söyledim kendim umurumda bile değil...biz 5ytllik un verip karşıdakine 10 ytl lik pasta çıkartmaya çalışanlardanız..

tarifeler üzerinden konuşacak olursak.fiyatlandırmayı bir köşeye bırakın.biz 256 lar 512 olduk şu andaki fiyatlarada görede bize hiçbirşekilde hız artırımı yapılmayacak sadece sözleşmelerimiz yeni tarifeye göre düzenlenecek zaten 2 aydır 29ytl olarak ödüyoruz faturaları.ama 256 üzerindeki bütün hızlara sahip olanlara 4 kat hız artırımı verilmiş. fazla para türksat en düşük paketi seçmeyip fazla para ödeyenlere tam bir kıyak geçmiş burada.en üst hız seçenekleri olan 5 ve 6 mbit için bunları söyleyemem onlarıda bu kadar ucuza vereceklerini sanmıyorum hakikaten birçok yerde çökmüş olan SNR değerlerini 5 ve 6 mbit e uyarlamak için ne kadar kastıklarını bir miktar biliyorum.yani türksat istese hop diye 10mbit falanda veremez onuda belirteyim yeri gelmişken.altyapı malesef çoğu yerde buna müsait değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: unstoppable
    biri 750 850 kbps ile 4 gb diğeri 450 490 kpbs ile en az 100 gb.ping süreside abartı daha iyi.29 ytl ye 512k sınırsız kullanılabılıyorsan bence şanslı olan azınlıktan oldugun için mutlu olmalısın.duygusal yaklaşma gerçekçi bak olaya

ADSL'de bölgesel arıza şikayetine ben hiç rastlamadım bilmiyorum rastlayan var mı. Kablonette ise kablo tv ve kablonetin beraber gittiğine kendi bölgemde kısa süreli, diğer bölgelerde ise forumdan uzun süreli rastladığım mesajlar var. Kablonetin artıları gibi eksileri de var, sadece artılarını gösterip rekabet yaratmayan, eldeki mevcut kullanıcıyı tutmaktan başka amacı olmayan vizyonsuz tarifeyi savunmak çok da doğru değil.

29 YTL 512 doğru bir yaklaşımdır ama 2048 49 YTL olmalıydı. 4 Mb/s aynı kalırdı 79'da; Şubat 2007'de fiyat rekabetine giren Türksat rekabeti hıza taşır kamu faydası artardı. Sonuçta 29.000 kullanıcıya bu hız verilecek. Bir o kadar daha gelse yeni olur 58.000 hadi olsun 100.000. 100.000 kullanıcı kablonette olsa da ADSL fiyatları yüksek kalsa ve TTNET tekrar bir indirime gitmek zorunda kalsa 4.000.000 ADSL kullanıcısı içinde bizim içinde iyi olurdu. Kamu kurumlarının toplumsal sorumlulukları da olmalıdır en nihayetinde. Bu bağlamda 128 sınırsız da 9 YTL'ye verilebilirdi.

Kaldı ki Türk Telekom ADSL fiyatları ile yaptığınız karşılaştırma ne kadar mantıklı. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Türk Telekom fahiş fiyat politikası izlemektedir. Fiyat politikasını etkileyebilecek tek kurum olan Türksat AŞ ise rekabet yaratmak yerine Türk Telekom'a çanak tutmaktadır.

Telekomun fahiş fiyatları ile kıyaslama yaparak siz de bu çanak tutmaya ortak olmaktasınız. Bulgaristan da bile 2Mbs 20 Eurodur. Şimdi bu şartlar altında kablonetin tarifesi savunulmaz. Hele hele 2 senede verdiği parayı çıkaran tarifeler uygulayan Saudi Oger'in tarifesi ile hiç savunulmaz. Nasıl bir fahiş fiyat politikası izlediği 2 senelik karının Telekom'u aldığı para olmasından bellidir.

Ayrıca buraya giren tüketiciler, kullanıcılar. Kullanıcı tabi ki daha ucuzunu talep edecek. Her kullanıcı daha ucuza daha kalitelisini ister. Tabi siz bu genellemenin dışındasınız. Bu taleplere karşı TTnet'in fahiş tarifeleri ile kablonet tarifelerini savunuyorsunuz.

Üstelik Bulgaristan'da 2mbs 36 YTL iken adamlar 29 liraya yarısını yani 1 Mb/s istemiş. Tepkinize bakılırsa sanırsınız ki cevap verdiğiniz arkadaş her kimse sanki 9 liraya 1 mb/s istemiş, kablo tv ücreti de içinde 9 YTL olsun demiş. Yok ki böyle mantıksız bir talep... Mantık içerisinde olabilme olasılığı olan bir taleptir. Bu talep gerçekleşmiş olsa bile Yurtdışındaki benzerlerine göre de pahallıdır.

Siz Türk Halkının interneti daha hızlı ve daha ucuz kullanmasına mı karşısınız kuzum? Sizce Türk halkı TTNET'in veya Türk Telekom'un deklare ettiği fahiş fiyatlara mahkum olması gereken; yarı sömürgeleştirilmiş; Telekom tekelinin fiyat tekeline devlet eliyle rıza gösterilmesini hak eden bir halk mı?

Bana cevap vermek yerine biraz düşünürseniz haklı olduğumu göreceğinizi umuyorum.

• şimdi aklıma geldi çok enteresandır telekom savunmak falan değil amacım ama..telekomun şu anda kampanyası var ve piyasada neredeyse .ok fiyatıan düşmüş o kadar modem olduğu halde hala şu 3 modemden birini seçin gelin 1 yıllık yapalım modem sizin olsun fiyatda bu olsun işinize gelirse gibi kampanyalarıvar

aksine türksatında bunun gibi hiçbir çalışması yok türkiyede bulunabilkecek 2-3 tane kalo modem var ve yenilerinin getirilmesi için hiçbir çaba sarfedilmemekte ve türkiyenin tek kablo opetatörü olan türksat buna kek gibi bakmatadır.elindeki 2. el 11 yıllık motorola sb3100i,webstar,bilmemneCOm gibi salak salak marka modemleri millete 90YTL gibi bir ücretle sokuşturmaktadır.kapattıkları hizmeti elinden aldıkları kabloNET isimli firmanın eski sitesine bakın birde modem için ez azından kendince bir çözüm bulmuşla ama pahalı ama ucuz satıyorlar(kablosuz modem bile var) bir şekilde kampanyalar yapıyorlar 24 ay abone olun modemi bedava verelim diyorlar üstelik bunlar sıfır kutulu modemler..türksat gibi külüstür dökülmüş cihazları 90YTL gibi bir fiyatdan itelemiyorlar millete.kablo internet şu anda tam anlamı ile batma sınırlarını zorlamaktadır eski kablo nerede şimdiki kablo nerede....

• arkadaşlar yeni tarifelerle telekomunkileri karşılaştıran bir tablo hazırladım
    işinize yarar inşallah
    excel halinede şu linkten ulaşabilirsiniz
    http://sheet.zoho.com/public.do?docurl=kckaF11HfgP7PABywmU2%2Fw%3D%3D&name=6l6q97fN5fdQrSEE131H3A%3D%3D

TURKSAT KABLONET YENI INTERNET TARIFESI [Ana Başlık]

• @DarkSidesOfMe

tablo güzel olmuş ama unutulan birşey var gibi sanki şimdi adsl almak isteyenlerin evinde %99.9 ihtimalle bir saibt telefon hattı vardır yani gidip sadece adsl başvurusu yapıyorlar 29ytl ödeyip hatlarını açtırıyorlar.ama kablo internet alması gereken herkesin evinde kablo tv yok gibi oran çok düşük yani.bu durumda
    43ytl kablo tv aktivasyon + 30 ytl kablo internet aktivasyon ücreti ile beraber sadece açtırmaya yönetlik 73 ytl lik bir masrafları olacak.bunuda o tablonun içine eklerseniz insanlar çok daha güzel aydınlanmış olacaklardır.teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.