Şimdi Ara

Turksat Kablo yeni altyapi calismasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yillardir belki ilk kez bir yere yatirim yapip yeni altyapi kurulduğuna sahit oldum. Normalde yandaki binadan öbürüne 5 metre kablo çekmezlerdi. Kocaman mahalleye tum sokaklara turksat kablo altyapisi yaptilar. Istanbul kağıthane talatpaşa mahallesine 25 sene sonra altyapi geldi. Acaba yatırımlar devam eder mi? Nerden esti cok merak ediyorum. Acaba özelleşecek mi de altyapiyi genişletiyorlar. Sizlerin yaşadığı bolgelerde de yeni altyapi kurulan yerler var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de toplam 50 dairelik bir sitede oturuyorum. Hemen karşıda Türksat var idi. İnternetten başvuru yaptım 1 ay bekledim dönüş olmadı. Ardından Merkez müdürlüğe gidip direk altyapıdan sorumlu ekiplerle ve müdürle görüştüm. Başvuru gelmediğini söylediler. El ile oradan başvuru yaptım. 1 hafta içerisinde 2-3 ziyaret sonrası ekipleri zorla sahaya çıkartıp binaya internet gelip gelmeyeceğini sorabildim. Getireceklerini söylediler. Büyükşehir belediyesi izin verdikten sonra merkez ilçe belediyesi sorun çıkardı. 2 hafta civarı sürekli ertelediler, gelmediler, yamuk yaptılar. En sonunda apartmanda internetsizlikten bıkmış birkaç kişi ile birlikte fen işlerine gidip müdür beyi ziyaret ederek biraz da zorlama ile sahaya çıkarttık. Kazı iznini sahaya gelince verdi. Belediye kazı izni verdikten sonra aynı gün kazı yapıp fiber altyapıyı binaya döşediler. 1 gün sonra sabah siteye Türksat ekipleri gelip cihazları bağladılar. Ve bağlanıp aktif olduktan hemen sonra taşıma bildirimi yaptık. Yine aynı gün saat 5'e doğru internetim aktifleşti.

Özet olarak, eğer mahallede altyapı var ve binada yok ise, Türksat bölge veya il müdürlüğüne gidip altyapıdan sorumlu müdüre doğrudan çıkmanız baskı yapmanız gerek. Sonra iş belediyeye kalıyor. Torpil varsa torpil, yoksa da baskı ile izin çıkarttırın. İzin çıktıktan sonra 2 gün sürmüyor bağlanması.
  • 1 senelik apartmanda oturuyorum sokakta kablonet altyapısı var ancak zahmet edip binaya getirmediler. Aynı durum sol fiber içinde geçerli 50 dairelik apartmanı tınlayan yok.
  • aynen öyle bizim sokaktada altyapı var hatta karşı binada var, yinede getirmiyorlar ,20 daire var, ve dedikleri şey şu tek bina için altyapı çalışması yapmıyoruz daha çok kişiye hizmet vermeyi öncelik halinde tutuyoruz. bu kadar ahmakça (buraya daha ağır şeyler yazmak isterdim) bir cevap olabilir mi sanki bulunmayan bir şehre altyapı istiyorum. hepi topu karşı binadan (8 metre) getirecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salbenisall -- 11 Kasım 2018; 9:52:37 >
  • kota gelıyor yatırım yapsa ne olur
  • Ben de toplam 50 dairelik bir sitede oturuyorum. Hemen karşıda Türksat var idi. İnternetten başvuru yaptım 1 ay bekledim dönüş olmadı. Ardından Merkez müdürlüğe gidip direk altyapıdan sorumlu ekiplerle ve müdürle görüştüm. Başvuru gelmediğini söylediler. El ile oradan başvuru yaptım. 1 hafta içerisinde 2-3 ziyaret sonrası ekipleri zorla sahaya çıkartıp binaya internet gelip gelmeyeceğini sorabildim. Getireceklerini söylediler. Büyükşehir belediyesi izin verdikten sonra merkez ilçe belediyesi sorun çıkardı. 2 hafta civarı sürekli ertelediler, gelmediler, yamuk yaptılar. En sonunda apartmanda internetsizlikten bıkmış birkaç kişi ile birlikte fen işlerine gidip müdür beyi ziyaret ederek biraz da zorlama ile sahaya çıkarttık. Kazı iznini sahaya gelince verdi. Belediye kazı izni verdikten sonra aynı gün kazı yapıp fiber altyapıyı binaya döşediler. 1 gün sonra sabah siteye Türksat ekipleri gelip cihazları bağladılar. Ve bağlanıp aktif olduktan hemen sonra taşıma bildirimi yaptık. Yine aynı gün saat 5'e doğru internetim aktifleşti.

Özet olarak, eğer mahallede altyapı var ve binada yok ise, Türksat bölge veya il müdürlüğüne gidip altyapıdan sorumlu müdüre doğrudan çıkmanız baskı yapmanız gerek. Sonra iş belediyeye kalıyor. Torpil varsa torpil, yoksa da baskı ile izin çıkarttırın. İzin çıktıktan sonra 2 gün sürmüyor bağlanması.

• valla tebrık ederım ,işi iyi takip etmişssiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Ben de toplam 50 dairelik bir sitede oturuyorum. Hemen karşıda Türksat var idi. İnternetten başvuru yaptım 1 ay bekledim dönüş olmadı. Ardından Merkez müdürlüğe gidip direk altyapıdan sorumlu ekiplerle ve müdürle görüştüm. Başvuru gelmediğini söylediler. El ile oradan başvuru yaptım. 1 hafta içerisinde 2-3 ziyaret sonrası ekipleri zorla sahaya çıkartıp binaya internet gelip gelmeyeceğini sorabildim. Getireceklerini söylediler. Büyükşehir belediyesi izin verdikten sonra merkez ilçe belediyesi sorun çıkardı. 2 hafta civarı sürekli ertelediler, gelmediler, yamuk yaptılar. En sonunda apartmanda internetsizlikten bıkmış birkaç kişi ile birlikte fen işlerine gidip müdür beyi ziyaret ederek biraz da zorlama ile sahaya çıkarttık. Kazı iznini sahaya gelince verdi. Belediye kazı izni verdikten sonra aynı gün kazı yapıp fiber altyapıyı binaya döşediler. 1 gün sonra sabah siteye Türksat ekipleri gelip cihazları bağladılar. Ve bağlanıp aktif olduktan hemen sonra taşıma bildirimi yaptık. Yine aynı gün saat 5'e doğru internetim aktifleşti.

Hocam dediklerinizi uygulamak istedim ama ankarada ki il müdürlüğü kapanmış internetten baktım dediği adrese gittim sıradan türksat bayisi ve adamlara kaç kere talep formu oluşturdum dönen eden yok birde şöyle bi durumum var benim bölge müstakil evlerden oluşuyor ve türksat altyapısı 2 km uzağımda sanırım işim baya zor :D

• İyi uğraşmışsınız valla tebrik ederim , bende yeni eve taşınacaktım , taşınmadan önce internetten başvuru yaptım kablonet altyapısı için. Toplamda telefonda 2 defa görüştük. Başvurudan 10 gün sonra binaya bağladılar. Ben daha taşınmamıştım bile. Taşındıktan sonra 3 ayda internetlerini kullanmadım. Bu ay başlattım ve cok memnunum.

Bu konuda şanslıyım galiba , binaya bağlamaları 10 gün , eve başvuru yaptıgımda da 2.5 saatte internetim aktif olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfamega

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Abone talebi varsa site de müsaade ediyorsa Türksat'ın oraya girmeme lüksü kalmıyor kesin girerler. Genelde site yönetmler tt ve sol'dan rüşvet yemeye alışkın oldukları için türksat'a da hizmet verecekseniz bizide görün demişlerse hizmet gelmez. Farklı bir durum olmaz inanın

• Türksat her yıl birçok yerleşim alanına hizmet taşımaktadır. Öncelik olarak ise abone kaldırabileceği yerleri tercih etmektedir. Kimilerinin inandığı gibi kodaman mahalleler falan öncelikli değildir. Tt altyapı kötüdür, s.online yoktur vs çok daha öncelikli alanlardır.

İstanbul örneğinde %65-70 yerleşim alanında altyapı yok. Altyapı yapmak maliyetli özellikle belediyelerin karnı doymuyor. Bu nedenlede altyapı yapmak pek yavaş kalabiliyor. Ama değil ki Türksat kılını kıpırdatmıyor.

Örnek isterseniz size son 3-5 yılda nerelerde ne yapılmış istanbul özelinde öğrenip söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTech -- 24 Aralık 2018; 0:9:35 >
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    Kagithane hurriyet mahallesinde ileride bir calisma planlaniyor mu acaba. 90li yillarda tum mahalleli altyapi gelsin diye ugrasti durdu. Mahalle konum olarak karasal yayın izleme konusunda sorunlu bir yerdi. Mahalleye sinir diger mahallelere alt yapi geldi ama buraya bir turlu gelmedi. 25 yil sonra altyapi gelir mi diye merak ediyorum cidden 😀

• alfamega A kullanıcısına yanıt
    site nerede hangi ilçe acaba merak ettim. adını da iletebilirsen detaylı bilgi öğrenebilirim neden verilmediği ile ilgili.
  • trtunski T kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla yok. o civarda özellikle nurol tower yapıldıktan sonra çanak yayın alımlarında sıkıntı olduğunu duymuştum. ama orada bölge sakinleri müsaade etmediği içinde altyapı kurulamamıştı diye biliyorum. altyapı kurmak yalnızca türksatın elinde olan bir duum değil maalesef. il bdlediye ilçe belediye mahalle sakinleri vs vs her sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfamega

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hocam açık adres istemedim :) site adı neticede. maslak 1453 veya kayaşehir avrupa konutları gibi bir bilginin özeli olmaz zaten. sektördenim diyelim direk ulaşabileceğim kişiler var bilgi alabilirim.
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    Hocam dun yime yeni altyapi yapilan bir yere denk geldim. Kagithane merkezde baya bir yere altyapi gelmis. Acaba hamidiye mahallesine mi cekecekler altyapiyi. Hamidiye sitelerin cok oldugu bir yer. Ya da sadece merkez mahallesi icin mi yapıldı altyapi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.