Şimdi Ara

TÜRKSAT EUTELSAT GEÇİŞ HAKKINDA YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
1
Favori
18.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Merhabalar

Eutelsat yayın var mı binada? Yöneticiye sorun. Varsa içiniz rahat olsun sıkıntı olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla hocam 3 tane uydu çanağı olduğunu söyledi de yayın var mı yok mu bilmiyorum. Şimdi eutelsat kullanan var mı onu da bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim ki başka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar sorum şu evimde iki adet çanak antenden biri türksat diğeri de eutelsat dönük ama oturma odamda sadece diğitürk kullanıyorum tvinin içindeki uyduyada türksat bağlasam çatıda iki anteni birleştirip evin içinde ikiye ayırıp birini diğitürk e diğerinide tvye bağlayabilirmiyim acaba

• Kemal-1907 K kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Maalesef mümkün değildir.

• Hocam şöylede olmaz mı splitter tv ve diğitürk bağladığımda tv dahili uydu alıcı açtığımda diğitürk receverın kablosunu söküp kullansam tam tersinide tv ye giden kabloyu söküp diğitürk receverınkını taksam splitterdan olurmu yani iki kablo aynı anda kullanılmıyacak hangisini kullanacaksam diğer kabloyu sökecem

• Hocam iki çanağı diseqc birleştire bilirmiyim

• Metin hocam aklıma bir şey takıldı. Şimdi binada 3 tane farklı uydu çanağı olduğunu söylemiştim ya. Şimdi ben eutelsata çevirmek için ne yapmam gerekiyor? Mesela şu an mevcut merkezi sistemde eutelsat kolay kurulum yaptığımda yayın yok diye mesaj aldım. Acaba çatıda uydular arası bir kablo işlemi mi gerekiyor? Öyle bir şey demişlerdi çünkü.

• CLam C kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Yönetici ile görüştünüz mü? Tam bilmiyorum Dıseq benzeri bir şey gerekebilir.

• Metin Bilgin kullanıcısına yanıt
    Hocam birkaç uyducu ile görüştüm. En son digitürkten destek aldım. Kendimin herhangi bir uyducuya yaptırabilceğini olmazsa da kendilerinin teknik servis desteği sağlayabilceklerini öğrendim. Benim daireye gelen kabloyu Türksat çanağından Eutelsat çanağına aktarılması yeterliymiş. Ancak şöyle bir detay var, belki bu konuda yardıma olan arkadaşlar için faydalı olabilir. Ben digitürk yıllık abonelik kampanyasından faydalanıyorum. Ağustos ayında yeniledim ve de uygun fiyata yenilettim. Türksattan Eutelsata geçmem durumunda bu taahütüm iptal olacak, yeni taahüt yapılacakmış yeni bir fiyatlandırma üzerinden. Bunu duyunca vazgeçtim zaten çünkü baya uygun bir fiyata anlaştım. Belki birilerine lazım olur bu.

• CLam C kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam.

• Hocam merhaba diğitürkü eutesat kullanıyorum sinyal seviyem %20 üzerine çılmıyor lnbyi diğitürk servisi yenisinle değiştirdi yükselmedi çanağın ayarı tam sinyal aynı en son kabloyu yeniledim hala aynı seviyede diseqcle de denedim tvnin uydusuna taktım ondada türsat sinyal seviyesi 49-45 lerde geziyor türksatın aynı çanakda iki uydu alıcıda çalışıyor sinyal seviyesi 96-100 arasında geziyor 4 lü next lnb kullanıyorum ama üçüncü uyduda seviye düşük ne yapmam gerek en ufak yağmur ve fırtınada yayın gidiyor veya eksik çıkıyor

TÜRKSAT EUTELSAT GEÇİŞ HAKKINDA YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal-1907 -- 19 Kasım 2019; 19:21:45 >

Merhaba geçen ay 20 yıllık digitürk üyeliğimi sonlandırdım elimde digitürk ün en eski kutularından olan da 9001-b var e tabi 20 yıl olunca artık kanal sıralamasına ve kumandasına o kadar alıştım ki herşeyi ezbere biliyorum fakat şimdi onu Türksat kullanmak istiyorum kartını almadılar fakat kanal ekleyebiliyorum ama sırasız bi şekilede oluyor ve digitürk kolay Türksat kurulumu yaptım fakat bu hatayı verdi ne yapmam gerek acil yardım resim ekliyorum.

• HerşeydenBiraz1 H kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Çanağı eutelsat yönüne çevirdiniz mi?

Hayır hocam çanak 42 derece Türksat a dönük digitürk kolay Türksat kurulumu yapınca kanallar sıralı bi şekilde geliyordu fakat hata veriyor

Hocam Merhabalar

Cihaz baya eski olduğu için pek bir bilgim yok ama araştırmaya çalışacağım.

Peki saolun eğer kayda değer bişey bulursanız haber verirsiniz.

Hocam müsaadenizle bişey soracağım ben yazlığada digitürk aldım fakat bana hm 9503 kutuyu verdiler ama hiç memnun değilim tavsiyeniz varmıdır hm9505 dışında.

Hocam Merhabalar

En son çıkan humax 9506 kutuyu öneririm sıkıntı yaşamazsınız.

Çok saolun eminsiniz değil mi

Hocam Merhabalar

Gayet güzel yorumlar var ve stabil bir kutu. Kendinden arızalı cihaz olmadıkça bir problem olacağını sanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.