Şimdi Ara

Turknet vdsl sorunsalı bitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Turknet internet paketini yaklaşık 2 seneden fazladır yapa üzerinden 100 mbs ye kadar diye kullanıyor ve faturalarımı düzenli ödüyorum. Yaklaşık 4 ay kadar önce türktelekom sokağımda altyapı çalışması ile fiber kablolama yaparken çalışan ekibe sorduğumda min 35 mbs hızı artık görebileceksiniz hipernet olarak güncelliyoruz dediler. Ben de ise tersi oldu 5 mbs i geçemiyorum. Modemimde dsl ışığı turuncu yanıyordu düne kadar. Desteğe arıza kaydı açtım gelen cevapta fiberden dolayı vdsl hızı düştüğü için adsl e geçirmişler. Sorgulama yaptığımda 81 mbs gözüküyor. Sokaktaki dolaba 70 80 mt mesafedeyim ama hız berbat. Ben gerçek vdsl portta nasıl geçebilirim? Türknet bunu neden yapmaz anlamıyorum.

• Öncelikle geçmiş olsun hocam. OİM üzerinden teknik bilgiler kısmında santrale uzaklığınız yazar ordaki mesafe ne kadar? ve https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bu bağlantıda VEA altyapısında ne kadar hız alabileceğinizi gösteren bilgiyi görsel olarak konu içerisinde paylaşır mısınız? Eğer söylediğiniz gibi YAPA altyapısında VAE altyapısında alabileceğiniz değerden çok çok az alıyorsanız @TurkNetDestek arkadaşımız yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masahanajin -- 14 Mayıs 2020; 15:10:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.