Şimdi Ara

Turknet'ten müşterilerin kredi kartı bilgilerinin sızdırılmasına ilişkin açıklama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TürkNet in maalesef sandığınız gibi bir müşteri hizmetleri yok..12-36 saate dönüş yapıyorlar...Türk telekom biraz daha pahalı ama bir kişiye ulaşma süreniz 1-2 dakika...
    TürkNet i taktırdınız herşey çalışıyor...Çok iyi...ama bir sorun olursa çözüm yok...
    bu habere de şaşırmadım onu da diyim...

• Müşterilerinin sisteme girdiği kredi kartı bilgileri hata sonucu başkalarına görünüyorsa, TurkNet zaten bunları rahatlıkla görebiliyor demek? Benim bildiğim bu kredi kartı bilgileri güvenilirliği testler sonucu kanıtlanmış şirketler tarafından şifreli bir şekilde tutulur/saklanır. Yanlış mı biliyorum?
  • 75mbit kullanıcısıyım daha ucuz ve hızlı bir tarife olsa gecerim bölgemde. Ve Turknete güvenmediğimden bankadan talimat verdim Turknetten değil otomatik ödeme için.

• Aboneliğimi iptal ettirdim kurtuldum, darısı benim gibi düzgün hizmet alamayan diğer turknetzedelerin başına

• Firmanın üst mecralarının siber güvenlik eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Çok fazla sıkıntı oluyor.
    Bu sadece türknet değil diğer firmalar için de geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Vodafone Fibernet kullanıyorum 24mb download 5mb upload 77 tl ödüyorum modem dahil
  • Türknete laf edenleri anlamadım. Bir hatalarını göremedim. Böyle hatalar hep olabilir. Kaldı ki kötü niyetli kişilere değil ki pek de farkında olmayan müşterilere geçmiş.

Zaten 3d secure kullanmayı zaruri kılan bankalar için bu dert bile değil.

Yarın çok güvendiğiniz firmalar ddos yiyince ne yapacaksınız? Hacklenmeyecek sistem, hata yapmayan yazılımcı yoktur.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    >> Türknete laf edenleri anlamadım. Bir hatalarını göremedim. Böyle hatalar hep olabilir.

Böyle hatalar hep olamaz. Bir müşterinin kredi kartı bilgisini başka birine gösterebilmek için, bu bilginin veri tabanında açık açık tutulması gerekiyor. Problem yanlışlıkla başkasına göstermek de değil, bunun gösterilebilmesi.

>> Zaten 3d secure kullanmayı zaruri kılan bankalar için bu dert bile değil.

Yurt dışından yapılacak alışverişlerde 3d secure diye bir şey yok. Türkiye'de bile bazı alışveriş sitelerinde 3d secure seçimi opsiyonel. Çalınmış kredi kartı bilgilerini kullanan birinin de bunu nerelerde kullanabileceğini bildiğini varsayabiliriz sanırım.

>> Hacklenmeyecek sistem, hata yapmayan yazılımcı yoktur.

Hacklenmek başka bir şey, hacklendiğinde müşterinin her şeyini kaybetmesine sebep olmak başka bir şey. Evet, hata mesajı içerisinde kritik bilgilerin gösterilmesi yazılımcının minik bir hatasıdır muhtemelen. Ama bunun gösterilebiliyor olması daha derinde tasarımsal hatalar olduğunu gösteriyor. Yarın biri veri tabanını cortlatırsa ne olacak?

• Berringer B kullanıcısına yanıt
    Ne kurtulcam be 3 yıldır piyasanın en ucuz ve sorunsuz 75 megabit internetini kullanıyorum :D

• İşte Türknet'in bu tür IT bazlı problemlerinden kaynaklı üye olmaktan vazgeçmiştim, bence politikalarının hepsini gözden geçirmeliler.
  • Siz yanlış anladınız. Ödeme sistemlerinin kapasite artımı sırasında olmuştur o.

Hiçbir şey yok gibi davranıyorlar bir de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berringer

Vodafone Fibernet kullanıyorum 24mb download 5mb upload 77 tl ödüyorum modem dahil
    Teşekkürler ama apartmanımda fiber yok. 1-1.5 sene sonra gelecekmiş. O zaman ona geçerim.
  • Türknet kadar rezil bir firma görmedim.

• İnşallah ben yokumdur aralarında..... :D
  • Otomatik ödeme yerine sanal kart ile ödeme yapın en garantili ve güvenli yoldur.
  • Kendi yazılım yüklemesiyle kullanıcı bilgilerini başkasıyla paylaşabilen bi şirket yarın bigün sağlam bi hack saldırılarına maruz kalsa demekki bütün verilerimizi açık açık teslim edecekler. İyi ki geçmemişim turknet e

• Gerçekten çok tuhaf insanlar var form da. 1. Psikolojik olarak bir müşteri hizmetlerine alışmış olabilirsiniz ama şahsen ben turknet te işlerin daha hızlı cozuldugune inanıyorum artık zira türk telekomda müşteri hizmetlerine ulassaniz bile çözüm olmuyor hatta derdinizi anlayacak kadar bilgisi bile olmayan biriyle muhattap olabiliyor.
    2. si turknet ile türk telekom â bakan hizmet ekibi sorun çözücü ekip aynı ekip. Sizin çıkıp lan madem türk telekom yapıyor bu işi turknette de neden adam gibi yapmıyor diyeceğiniz yerde bunu hak görüp savunuyorsunuz.
    3.max hız min fiyat olayını en doyasıya yaşadığınız firma turknet 3 yıldır bir problem yaşadım onu da iki gün olmadan cozduler.
    4.bu yaşanılan olaylarin çoook daha büyükleri milyarlarca dolarlık şirketlerde bile yaşanıyor ama hepiniz eminim hayatında sıfır hata ile yaşayan İnsanlarsınızdir ya kullandiginiz şirketin de öyle olmasını istersiniz haklısınız tabi ne deyim.

Ben şahsen milenicom turknet Vs gibi firmaların türk telekomdan milyon kat iyi olduğunu düşünüyorum. Bir internet hattını 6 ayda baglayamayan türk telekomdan medet Ummak komik geliyor şahsen.

Kısacası umarım soylediklerinizİn arkasında durursunuz da turknet böyle butik bir firma olarak kalmaya devam eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selocanq -- 17 Şubat 2020; 8:44:28 >

• Sitede 3D Secure yok. Seçeneklerde 3D secure seçeneği var ama göstermelik.

• Merhaba, konuyu ilgili arkadaşlarıma ileteceğim. Örnek olarak müşteri numaranızı benimle PM üzerinden paylaşabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.