Şimdi Ara

Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
17
Favori
153.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modem yazılımı hala çok kötü. Otomatik doldurma seçeneği Chrome de çalışmıyor. Max hız göstermiyor. Anten olmadığından WiFi kapsama alanı iyi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    modem iyi yazılım çok kötü iğrenç.düzeleceğinide sanmıyorum.modemle ilgilenen yok.zyxel tarafı önemsemiyor sadece türknet dağıttığı için.türknet modeme kısıtlamada yaptırmış Zyxel müşteri hizmetleri bunu açık açık söyledi.iade edin dedi.@TürkNetDestek yazdık burdan onun hiç umrunda değil.modemin açılma süresi bazen 7 dakikayı buluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BFDAEBE30

F2 sürümle gelmiş herkeze yeni dürüm spdestek te var
    neredehttps://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/360014615300-VMG8623-T50B-T%C3%BCrknet-V550ABPM3b2-
  • quote:

Orijinalden alıntı: dugers

Potansiyelli bir modem ama halen eksiklikleri var.

1) Tam olarak stabil bir bağlantı sunmuyor. Mesela Speedtest,nperf gibi sitelerde hattımın hızını kesintisiz veremiyor. 2 sn de 35 mbps internetimin 33 mbps civarına çıkıp sonra 4-5 mbps civarına düşüyor. Sonra tekrar yüksek hızlara çıkıyor.
    2) Ara sıra anlık wifiden düşüp geri bağlanıyor. Bunu bilgisayarımda ve telefonda çok kez başıma geldi.
    3) xdsl istatislikleri anlaşılması güç bir biçimde sunuyor. Hattın max alabileceği hızlar gözükmüyor.
    4) Modem arayüzü çok akıcı değil. Ama kağnı gibi de değil. Üzerindeki chipsetten daha iyi bir arayüz akıcılığı beklerdim.
    5) Wifi 802.11 n bandında 1den 9a kadar kanal seçilebiliyor. Türk telekomun dağıttığı eski Tp-link tdw 9970 modemimde bile 13 kanal seçilebiliyordu. 13. kanalı seçememek benim için büyük bir eksi.
    6) Özellikle wifi ayarları ile ilgili bir şeyler değiştirince wifi ağının kendine gelmesi uzun sürüyor.
    7) Voip desteği Turknetin firmwarelerinde yok deniliyor. Benim voiple işim olmadığı için şimdilik eksi değil ama voip için alacaksanız bunu aklınızda bulundurun.

Bu modem eğer yazılım güncelleştirmeleri ile bunları çözerse fiyat aralığındaki çoğu modemden üstün olabilir. Ayrıca eksileri donanımsal değil yazılımsal sıkıntılar gibi duruyor. Zyxel şu eksiklikleri düzeltirse 5-6 sene işimi rahat görür.

Bu arada yazdıklarım modem firmware sürümü V5.50(ABPM.3)b2_F0 içindir.
    13. kanal var.
    altındaki ayarı üst yapın

• Evet türknet forumda belirttiler. 20 mhz çekince açılıyor. Yalnız 20 mhz de max 72 mbps bağlanırken 40 mhz de 150 mbps bağlanabiliyor.
    Ayrıca modem stabil değil demiştim. İlk zamanlar Adguard dns ile kullanıyordum. Dns i quad9 a çekince sıkıntısız stabil olarak bağlanıyor.
    Yalnız halen ara sıra wifide kopmalar oluyor. Wifi ağına gözüküyor ama internete erişimi yok diyor. O ara wifiye bağlı başka cihaz ile wifi sıkıntısız çalışıyor. Bilgisayarda mı sıkıntı var diye düşündüm. Aynı olay evdeki diğer cihazlarda da ara sıra oluyor.
    Wifi gücü biraz garip güzel geldi. Eski modemde odamdan full çekerken balkondan çekmiyordu. Bu modemde odamdan 1 diş az çekerken balkondan 2 diş çekiyor. Sanırım beamforming özelliğinden kaynaklı. Bağlantıda video izlemede internette takılmacada wifinden gücü gayet yeterli.
    Ben modemden genel manada memnunum. Tek sıkıntısı yukarıda belirtiğim gibi ara sıra wifi den düşmesi. Online oyun vs. oynamıyorum sadece online görüşmelerde 1 dk görüşmeden düşüyorum. Modemi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dugers -- 4 Temmuz 2020; 23:2:47 >

• Türknet ve DH forumlarında paylaşılıp sonradan neden silindiği açıklanmayan da F2'iydi galiba?
    Bu arada F2 değil 3B2f0 yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 5 Temmuz 2020; 2:1:6 >
  • dugers kullanıcısına yanıt
    2.4Ghz'de 40 / lower yapınca sanırım ben de aynı durumu yaşadım. Kanal ve genişliği oto yaptım. Etkisini yarın göreceğim. Bir de bu sorunu sadece Huawei marka telefon yaşadı bizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 5 Temmuz 2020; 1:53:38 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    sayfanın içindeki linkte olabilir mi?
  • Tam olarak neresi kısıtlanmış? PPPoE bilgi girişi ise öyle bir kısıtlama yok.
  • Ben bir kısıtlama göremedim Türktelekom internetimle kullanıyorum Turknetin verdiği modemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt
    voip kısıtı var.

• modemi kullanan arkadaşlar ben kafadan sorun yaratmıyorum.bende bu modemi kullanıyorum şimdilik.sorun çözülmez ise pazartesi iade işlemi yapacağım.
    1.modemde voip kısıtı var.isp ayarları kitlenmiş
    2.modemin alınabilir maximum hızı gösterme kısıtlı.
    bunlar türknetin kısıtlanmasını istediği özellikler.bunuda bana 4441759 açılan kayıda geri dönenen yetkili kişi iletti.
    ayrıca modemin ne kadar geç açıldığını görüyorsunuz.birde yazılım sorunu var ve Ocak ayından beri çözülememiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BFDAEBE30 -- 5 Temmuz 2020; 10:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dugers

Evet türknet forumda belirttiler. 20 mhz çekince açılıyor. Yalnız 20 mhz de max 72 mbps bağlanırken 40 mhz de 150 mbps bağlanabiliyor.
    Ayrıca modem stabil değil demiştim. İlk zamanlar Adguard dns ile kullanıyordum. Dns i quad9 a çekince sıkıntısız stabil olarak bağlanıyor.
    Yalnız halen ara sıra wifide kopmalar oluyor. Wifi ağına gözüküyor ama internete erişimi yok diyor. O ara wifiye bağlı başka cihaz ile wifi sıkıntısız çalışıyor. Bilgisayarda mı sıkıntı var diye düşündüm. Aynı olay evdeki diğer cihazlarda da ara sıra oluyor.
    Wifi gücü biraz garip güzel geldi. Eski modemde odamdan full çekerken balkondan çekmiyordu. Bu modemde odamdan 1 diş az çekerken balkondan 2 diş çekiyor. Sanırım beamforming özelliğinden kaynaklı. Bağlantıda video izlemede internette takılmacada wifinden gücü gayet yeterli.
    Ben modemden genel manada memnunum. Tek sıkıntısı yukarıda belirtiğim gibi ara sıra wifi den düşmesi. Online oyun vs. oynamıyorum sadece online görüşmelerde 1 dk görüşmeden düşüyorum. Modemi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
    sadece 40mhz seçiliykende açık.

kanalı oto yapınca zaten sınırlama yok. 1-9 arası gösteriyor seçeneklerde ama 11. kanaldan yayım yapıyor örneğin

• Selamlar 2 ay oldu Turknet e geceli, 86 mb hiz aliyor gozukuyorum, sinirsiz tarifeyi secmistim, telekomdan kalan Zyxel VMG3312-B10B modemi kullaniyorum, telekomda ara sira olan kesilmeler turk net e gectikten sonra cogaldi, modem bu hizi kaldirmiyor olabilir mi?

• Cerrahoglue C kullanıcısına yanıt
    Snr değeriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknete deneme amaçlı geçeceğim modem istemiştim iptal ettim modemi sadece 1 ay bakalım işe yararda devam yaramazsa iptal

• Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B

• Cerrahoglue C kullanıcısına yanıt
    hat iyi görünüyor. Isınmadan dolayı kopuyor olabilir. Yeni modem alıp deneyin
  • Bu cihaza sahip olup WiFi bağlantısı gerçekleşir gerçekleşmez kablosuzdan düşme sorunu yaşayan olursa,
    802.11 Protection OFF
    Protected Frame Management Diasbled
    Radyo Gücü %80
    Ayarlarını yapsın. Ben de böyle sorun çözüldü. Cihaz Huawei Honor 7
  • Min ozellik ne olmali peki, yine ayni soruna dusmemek icin, tavsiyeniz olur mu?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.