Şimdi Ara

TürkNet’e geçeli 24 saat olmadı, pişmanım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

hocam ben 2 defa abone oldum turknet kurulum üçretti yok 30tl kurulum üçret aldılar kurulum için gelen bile yok üçretti iade yok yalan söylüyorlar 5 dk sonra modem ıp alıyor
    Bütün İSS’lerde öyle bu durum. Millenicom’a baktım şimdi bilmem kaç ay içinde iptal edilirse 216₺ Kurulum ücreti alınır filan yazmışlar. Ön başvuru formuna baktım kurulum istemiyorum diye bir madde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam turk telekom da var 52.50TL kurulum üçretti almışlar iade etdiler
  • Ben sikayet kaydi birakiyorum arayan yok kayitlarida goremiyorum sizi nasil ariyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lefrer

Ben sikayet kaydi birakiyorum arayan yok kayitlarida goremiyorum sizi nasil ariyorlar
    BTK dahil dört bir taraftan saldırınca tırsa tırsa arıyolar hocam. Dün gece bıraktım arıza kaydını sabah 9’da aradılar. Daha şikayetvar, teitter btk ve buraya bakan arkadaşın şikayetlerine dönen olmadı.

• Btk dan sikayet ettim. Umarim yarin bu isi cozerler yoksa iptal faksi gonderip iptal ettirecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lefrer

Btk dan sikayet ettim. Umarim yarin bu isi cozerler yoksa iptal faksi gonderip iptal ettirecegim.
    Hocam çok da bişey beklemeyin arasıp hiç bir sıkıntı yok diyorlar, modemi resetletiyolar o kadar.

• Hocam
    Benim evde kurulum icin gelmediler sorunum o

• Twitter üzerinden oluşturduğunuz arıza kaydını önceliklendirmeye çalışın eğer yapmadıysanız. Benim de ilk 1-2 haftam biraz sancılı oldu saçma sorunlarla karşılaştım ama sonunda stabil 40 MBPS Download ve 15 MBPS Upload hızı alabiliyorum. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür. Sorun yaşanmadığı sürece oldukça iyi bir İSS ama bir sorun ile karşılaşırsanız vay halinize...

Modeminizin firmware güncellemesi varsa yapın isterseniz. Çözüme yardımcı olacağını sanmıyorum ama denemekte fayda var. En azından denemedim demezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 19 Haziran 2018; 0:17:55 >
  • Hocam denemek istedim modem güncellemeyi ama benim modem biraz sıkıntılıymış güncelleme konusunda. Eski yazılımı da piyasada yok şu an.

Ama işin garibi modem kaynaklı değil bu sorun. Elimde 2 farklı vdsl2 modemler var ikisiyle de denedim sonuç aynı. Şu konuya girmek için bile modem resetledim. İllallah ettirdiler artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 hafta daha arıza kaydı açın ve Twitter' dan derdinizi olabildiğince basit bir şekilde anlatın mümkünse çözüm önerisini de sunun. Malum kas kafalılar anlamıyor. Bu süre zarfında da çözülmezse aboneliğinizi iptal edersiniz. Asıl sorunu yaşatan TT İSS' si olduğundan mütevellit Turknet' in elemanlarının da yapacak bir şeyi yok. Gidişata bakın olmayacak gibiyse iptal edersiniz. Ben de benzer sorunları yaşıyordum ve hat kalitem de iyi değildi. Sürekli arıza kaydı açtım açtım açtım ve sonunda YAPA' ya beni de dahil ettiler o günden beri internetim 1 kez dahi kopmadı. Olmadı ADSL' r geçirmelerini rica edin bir de öyle deneyin

• Hocam yapacakları şey beni CGN’den çıkarıcaklar. MH beni arıyor diyor ki bir sıkıntınız gözükmüyor. Ben diyorum sıkıntım var statik ip denesek çözülür mü diyorum, direkt esnaf ağzına geçiyolar çözülür onaylıyor musunuz diyerek. Statik IP aklını ben veriyorum düşünün.

Peki diyorum denemenin bir yolu yok mu ya sorunum statik ip’den de kaynaklı değilse ? Dilerseniz iptal edersiniz, aylık 12₺ karşılığında statik ip servisini kullanmayı kabul ediyor musunuz? Aldığım tek yanıt bu.

İşlem gayet basit, statik ip deneyeceğim ki zaten sorun çözülürse razıyım. Ama ona bile yanaşmıyorlar.

• O zaman iptalden başka yol yok gibi :/

• Hocam türknet cgn'den çıkartmıyor hiç bir şekilde. Statik ip almanızı istiyor. Çoğu sağlayıcı artık cgn'den çıkartmıyor, statik ip almanızı istiyor. En son türknet'te güvenli internet seçilerek cgn'den çıkılabiliyordu. Online işlemlerden güvenli internet aile profili seçip, seçtikten sonra arada bir modeme reset atıp ip'nin değişip değişmediğini kontrol edin. Seçer seçmez direkt değişmeyebiliyor, modeme reset atmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 20 Haziran 2018; 13:08:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Hocam türknet cgn'den çıkartmıyor hiç bir şekilde. Statik ip almanızı istiyor. Çoğu sağlayıcı artık cgn'den çıkartmıyor, statik ip almanızı istiyor. En son türknet'te güvenli internet seçilerek cgn'den çıkılabiliyordu. Online işlemlerden güvenli internet aile profili seçip, seçtikten sonra arada bir modeme reset atıp ip'nin değişip değişmediğini kontrol edin. Seçer seçmez direkt değişmeyebiliyor, modeme reset atmak gerekiyor.
    Güvenli internetin kısıtladığı şeyler nedir hocam ? Vpn vs kullanılıyor mu ? Zaten elimizde doğru düzgün çalışan internet kısıtlı onu da yok etmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Güvenli internetin kısıtladığı şeyler nedir hocam ? Vpn vs kullanılıyor mu ? Zaten elimizde doğru düzgün çalışan internet kısıtlı onu da yok etmeyelim.

Vpn kullanılabiliyor. Normalde açılan bazı siteler aile profilinden dolayı açılmıyor. (http://guvenlinet.org.tr/sorgula burdan bakabilirsiniz.) Ping aynı kalıyor ya da 5-10 ms civarında artabiliyor (ek filtrelemeden dolayı) Yine de statik ip'ye para vermekten iyidir diye düşünüyorum.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah razı olsun, cgnat’den çıktı. IP’ler aynı şu an.

Ama sıkıntı devam ediyor, bu durumda statik ip almama gerek var mı ?

• quote:

Hocam Allah razı olsun, cgnat’den çıktı. IP’ler aynı şu an.

Ama sıkıntı devam ediyor, bu durumda statik ip almama gerek var mı ?

Gerek yok. Statik ip sorununuzu çözmez gibi duruyor. Cgn ile de sıkıntısız kullananlar var. Sizin daha farklı bir sorununuz var gibi duruyor.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Anlayamadım ki sorunu hocam sadece bilgisayar filan değil, hangi aygıtla bağlanmaya çalışsam istisnasız aynı sorunu yaşıyorum.

• quote:

Anlayamadım ki sorunu hocam sadece bilgisayar filan değil, hangi aygıtla bağlanmaya çalışsam istisnasız aynı sorunu yaşıyorum.

Sorun türknet kaynaklı gibi duruyor. Nasıl düzeltebilirler bilmiyorum. Forumdaki türknetdestek ile iletişime geçtiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Sorun türknet kaynaklı gibi duruyor. Nasıl düzeltebilirler bilmiyorum. Forumdaki türknetdestek ile iletişime geçtiniz mi?

Alıntıları Göster
    O eleman da kayıplarda hocam. Sadece bağlatırken telefon numarası istemişti, onda da geri dönüş yapılmadı. Fazla bir faaliyet göremedim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.