Şimdi Ara

Türkiyedeki Giyim Sektörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç hafta önce Colin's ten kot almıştım. Makinada 30 derecede yıkadım ve arka kısmında küçük bir yerde beyaz bir noktalanma olmuş aşınma tarzında. Kotun rengi mavi ve taşlı. Daha ilk yıkamada nasıl böyle bir sorun olur. Yarın değiştirip değiştirmediklerini soracağım. Onu bir şekilde hallederim ya da öyle de giyerim çok belli olmuyor ama bence Türkiye tekstil cenneti olmasına rağmen ürünler çok kalitesiz. Pazardaki 10-20 liralık şeylere etiket basıp 50-60 liraya satıyorlar. Üretimlerini de çoğu firma sanırsam çinde yapıyor ondan da olabilir emin değilim. Mesela aldığım çoğu ürünün dikişleri sökülüyor. Ha küçük şeylere takılmamak lazım tabi ama hoşuma gitmiyor. Eğer etiketlenmeden önceki ucuz hallerini bulabilen varsa paylaşabilir de hayır demem doğrusu. Alışveriş yapasım gelmiyor. 20 liralık şeyle 70 liralık şey arasında firma etiketi dışında başka hiçbir fark yok. Bir de yıkamayla giysileri zedeliyoruz galiba. Kuru temizleme daha iyi diyorlar giysilere zarar vermiyormuş. Sizin düşünceleriniz nedir?

• Ulkece en gicik oldugum sey su giyim sektorunde yukselememiz.Bir kigili var baska da adam akilli sirket yok.

Ulan dunyadaki en kaliteli pamuk stoklari bizde gidiyoruz ispanyaya italyaya yolluyoruz 5 tlye adam ona orada isliyo Armani yaziyo ulkemize 500e satiyor.Sonra da kapitalizm diye aglariz.Cok mu zor kaliteli giysi yapmak anlamiyorum ki?
    Kiytirik bershka zara bile deli para kiriyo sirf turkiye uzerinden.Avrupaya git bir kiside marka takintisi yoktur adamlar guzel olani giyiyo bizdeyse millet gucci kemer lv cuzdan armani tshirt alcam diye ne maaslarini yatiriyo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

Ulkece en gicik oldugum sey su giyim sektorunde yukselememiz.Bir kigili var baska da adam akilli sirket yok.

Ulan dunyadaki en kaliteli pamuk stoklari bizde gidiyoruz ispanyaya italyaya yolluyoruz 5 tlye adam ona orada isliyo Armani yaziyo ulkemize 500e satiyor.Sonra da kapitalizm diye aglariz.Cok mu zor kaliteli giysi yapmak anlamiyorum ki?
    Kiytirik bershka zara bile deli para kiriyo sirf turkiye uzerinden.Avrupaya git bir kiside marka takintisi yoktur adamlar guzel olani giyiyo bizdeyse millet gucci kemer lv cuzdan armani tshirt alcam diye ne maaslarini yatiriyo.

Kaliteli ürün üretmek zor değil kardeşim, modaya uygun kıyafet üretmek önemli. Biz kaliteli ürün üretiriz ama adamlar ikisini aynı anda yapıyor. Bu yüzden öndeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Authorized

quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

Ulkece en gicik oldugum sey su giyim sektorunde yukselememiz.Bir kigili var baska da adam akilli sirket yok.

Kaliteli ürün üretmek zor değil kardeşim, modaya uygun kıyafet üretmek önemli. Biz kaliteli ürün üretiriz ama adamlar ikisini aynı anda yapıyor. Bu yüzden öndeler.

Genis capli isler yapabilecek bir sirket lazim.Oyle iki uc modaci kendi dukkanini acip elbise satcakla buyumez ki bu isler.

Hayir kimse mi gozunu acip bakmiyo gencler icin bershka zara pull and bear jack jones tarzi magazalarda satilan urunler asiri ragbet goruyor.Benzer tarzda urunler uretmek zor bisey degil.

Turkiyede genclere hitap eden en kaliteli sayilan mavi bile modadan uzak kalitesiz sweatshirtler yapiyor cocuk kandirir gibi.Mavi tamamen algi operasyonudur adam kivanci oynatiyo kotlari 200den basliyo millet kaliteli saniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiyedeki giyim sektörünün ne kadar rezalet olduğunu jack Jones ile keşfettim.

Adamlar tr haric çoğu ülkede on numara ürünler satıyorlar. Bizdeki magazalarda ise en dandikleri EN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rodi vardı benim çocukluğumda o da battı.
    yabancı markaların hepsi tr piyasasından çekildi ve çok kötü oldu :(
  • Beymen, ramsey Kaliteli türk markaları ama resmi giyim genelde.

• Ürünler dandik yani işçiliği çok kötü. Bir de yıkarken ürünleri tahrip ediyoruz galiba. Ama yıkamasak da pis pis mi giyineceğiz? Önceden her şey ömürlüktü mesela beyaz eşyaların bile kullanım yılı var sonra bozuluyor. Bari değişim yapsalar.

• Mavi'den 2 gömlek aldım, 3 hafta kullanım 4 yıkamada mahvoldular. Pazardan alsam bu kadar seri dağılmazdı.

Çocukluğumda bana hediye gelen abercrombie tişört ve kapşonlu hala sapa sağlam durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 12 Nisan 2017; 9:18:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.