Şimdi Ara

TÜRKİYEDE NEDEN BÖYLE ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hondadd

quote:

Orijinalden alıntı: kaanyilmaz1

ustadlar ben baska bisi sormak istiyorum konu basligini veya konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.
    yabanci plakali arac TR'de 6 ay kalabiliyor... geldim 6 ay gezdim... diger 6 ay arabanin mi yurtdisinda kalmasi gerekiyor yoksa araba ile beraber sahibininde mi ?

Sadece aracın kalması gerekiyor. Çünkü araca 6 ay süre veriyorlar şahısa değil:) ama gümrükte bişiler olursa aracın 3-5 yılda kalır anladın sen:)

ben 2 tane arac alsam o zama 6 ayda girip ciktiimda araclari degissem sikinti olmaz o zaman herhalde ?
  • Distribütörlerin boş araç getirmeme nedenleri bizim ön yargımız olabilir.

2012 yılında astra megane golf gibi piyasadaki güçlü isimlerin siyah gövdeyle aynı renk olmayan tamponla klimasız hidrolik olmayan direksiyonla satıldığını düşünüyorumda x markasının kullanıcıları sırf araçları birkaç ekstra ile geliyor diye yıl 201x olmuş hala boyasız tamponlu megane var fransız işte. Yada yıl 201x insanlar hala 30000 liraya traktör direksiyonlu golf alıyor 5-10 veririm y alırım vw kaptırmam paramı.

Önce bu düşünceyi değiştirmek lazım belkide.

ikinci hadisede aşırı yüksek 2. el fiyatları. bazı modellerde araç 2010-2011 çıkışlı olmasına rağmen sadece 3-4 bin tl değer kaybediyor. Ancak benzer durumlarda avrupada araçlar büyük düşüşler yaşıyor buda sıfır araç piyasasınını ikinci ele karşı cazip konuma getirmek için fiyat düşürmeye zorluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allons-y -- 8 Haziran 2012; 3:38:35 >

• bakıyorum da o kadar değişik, boş ve saçma düşünceler var ki, şaşırıyorum.

öyle bir milletiz ki, bilmediğimiz konular hakkında konuşmaya, asmaya kesmeye bayılıyoruz. bilgisiz fikir olmayacağını bir türlü anlayamıyoruz.

şimdi buraya satırlarca yazı yazacağım ama her hangi bir işlevi olacak mı olmayacak mı, yazdığıma değecek mi değmeyecek mi bilemiyorum. o yüzden şimdilik es geçiyorum.

sadece konuyu açan arkadaşa iki kelime lafım var: açtığın başlığın içeriğini, konusunu, sorularını netleştir ve cümlelerini daha anlamlı kılmak için kurallı ve açıklayıcı ol. ve de en önemlisi araştırıp, bilgi edinip, konu hakkında hiç değilse bir fikir oluşturabilecek kadar materyal bulup (kulaktan dolma değil) o şekilde konularınızı açın ve şekillendirin. emin olun hem amacınıza daha iyi bir şekilde ulaşırsınız, hemde konunuz daha verimli ve amacına uygun olur (sadece bu konu için konuşmuyorum).

saygılar...

• özetle biz dünya üzerindeki en seçkin ve elit milletlerden birisi olduğumuzdan araçların kronik arızalarının tespiti ve giderilmesi içiçn azami süreyi diğer avrupa ülkelerinde deneyip bize rezil-i rüsva olmamak için hemen getirmiyorlar.

fiyat farkına gelirsek bunda firmaların suçu yok hepimizin içinde birer nurhayat var ve ucuza mal almanın klasımızı sarsacağını düşünüyoruz. bu nedenle pahalıya alıyoruz araçları.

donanım eksikliğine gelince kemer takmayı bile kendimize hakaret gördüğümüzden navigasyon, abs, otomatik arka camlar, park sensörü vs gibi donanımlara sahip araçları kullanmaya çekiniyoruz. biz bunlarsızda babalar gibi araba kullanırız. bu donanımlarla araç verilmesi büyük saygısızlıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

özetle biz dünya üzerindeki en seçkin ve elit milletlerden birisi olduğumuzdan araçların kronik arızalarının tespiti ve giderilmesi içiçn azami süreyi diğer avrupa ülkelerinde deneyip bize rezil-i rüsva olmamak için hemen getirmiyorlar.

fiyat farkına gelirsek bunda firmaların suçu yok hepimizin içinde birer nurhayat var ve ucuza mal almanın klasımızı sarsacağını düşünüyoruz. bu nedenle pahalıya alıyoruz araçları.

donanım eksikliğine gelince kemer takmayı bile kendimize hakaret gördüğümüzden navigasyon, abs, otomatik arka camlar, park sensörü vs gibi donanımlara sahip araçları kullanmaya çekiniyoruz. biz bunlarsızda babalar gibi araba kullanırız. bu donanımlarla araç verilmesi büyük saygısızlıktır.

Ya 20.000 tl lik bir malmı 70.000 tl lık bir mal mı iyidir o konu çok farklıda. Anlatılmak istenen Yurtdışında 30.000 dolara satılan sıfır BMW burda 118 binlere satılıyor bu kadar ÖTV KDV Gümrük vergisi alınırmı yaa. Geçenlerde Opel Astraya baktım 65.000 tl % 38 ÖTV siz düşünün gerisini.

• e tabi 50000 liralık arabanın yarısından fazlası vergi hyundai bizde arabanın boşunu 23500 e satarken amerikada dolusu 8000 dolardı o zamanın kuruna göre 13-14 binliradan azdı. Firmalar ona göre pazarlama stratejisi geliştiryor örneğin vergi yükünden 1.4 1.2 tsi motorlar ülkemde cirit araken guetemala da insanlar 1.2 ve 1.4 tsi motorun varlığından bi haberler. bizde arabası olan hükümete göre zengindir hele 2.0 ve üstü motor hacimli araba alıyorsan üç kere zenginsin. kazı yolucan oylarını arttıracan artık olayımız bu
  • ötv, kdv, ötv'nin kdv'si. daha da bir şey demiyorum. araç alırken bir tane de devletimize almış oluyoruz!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.