Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iskenderolu

Kardeşim benim cihaz almanyadan geliyor bizede dönüştürücü gerekirmi? Ha bu arada kendin PSVR kullanmış birisi olarak aralarındaki fark tatmin edici olacakmı sabırsızlıkla bekliyorum tekrar hayırlı olsun
    Şarj oldu şimdi kullanmaya başlayacam. Psvr hala kullanıyorum. İkisini karşılaştıracam elbette. Amerikan prizi çıkıyor onun için çarşıdan dönüştürücü aldım. Almanyada prizler nasıl hiç bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncelleme gelmiş gözlüğe yazılımı indiriyor. Yazıların görünümünü beğenmedim. Beyaz yazılarda ki pixel dizilimlerini çok net görüyorum yani pixeller görünüyor. Birde gözlüğü takında burun kısmı tam oturmadı, hayliylen alttan ışık geliyor. Oyunları birazdan denicem. Kontroller güzel çalışıyor. Derinlik algısını ölçmek için kolları üst üste getirdim. Katı katıyı kesme olayı olmadı. Kollar bir birinin içinden geçmiyor yani.

• Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    deneyim iniz?? rift s mi alsam ne alsam ya

• OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Quest di deme sizin. önerir misiniz hocam ya. pc topluyorumda vr da almayı düşündüm. sizce değer mi. alayım mı. 🙄 rift s düşünüyorum da basit ve ideal olmasındsn dolayı. sizce ne alayım. pc güclü olacak.. steamda ki boneworks fslan güzel fizikli oyunları silah vs oynamak istiyorum. kalite görmek , istiyorum çözünürlük falan.

SMDİ BI SORUM DA VAR: gözlüğün bağlı olduğu monitör ne çözünürlükte ise o çözünürlük temi oynuoz gözlükle??? 4k tvye bağlı kasaya bağlasam ben gözlüğü mesela veya fhd tv ye veya 2k monitörde???
    rift s kalite olarak tam nası, giymiş, görmüş görüntüyü biri söyleyebilir mi..
    vr oyunlarda low high gibi ayarlar var mı??

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-giyilebilir-teknoloji-oculus-rift-s-pc-powered-vr-sifir-orijinal-ambalajli-son-fiyat-762555573/detay

mesela bu var. alınır mı veya nrdn almalıyım. uygun mu. değer, mi daha doğrusu,VR ALINIR MI? LÜTFEN ŞÖYLE GÜZEL BİLGİLİ BİR ARKADAŞIIMIZ ÇIKIP YAZARSA HERKES BİLGİLENSE :) ÇOK DENEYİMLEMİŞ OLARAK..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 9 Aralık 2019; 1:1:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

Quest di deme sizin. önerir misiniz hocam ya. pc topluyorumda vr da almayı düşündüm. sizce değer mi. alayım mı. 🙄 rift s düşünüyorum da basit ve ideal olmasındsn dolayı. sizce ne alayım. pc güclü olacak.. steamda ki boneworks fslan güzel fizikli oyunları silah vs oynamak istiyorum. kalite görmek , istiyorum çözünürlük falan.

SMDİ BI SORUM DA VAR: gözlüğün bağlı olduğu monitör ne çözünürlükte ise o çözünürlük temi oynuoz gözlükle??? 4k tvye bağlı kasaya bağlasam ben gözlüğü mesela veya fhd tv ye veya 2k monitörde???
    rift s kalite olarak tam nası, giymiş, görmüş görüntüyü biri söyleyebilir mi..
    vr oyunlarda low high gibi ayarlar var mı??

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-giyilebilir-teknoloji-oculus-rift-s-pc-powered-vr-sifir-orijinal-ambalajli-son-fiyat-762555573/detay

mesela bu var. alınır mı veya nrdn almalıyım. uygun mu. değer, mi daha doğrusu,VR ALINIR MI? LÜTFEN ŞÖYLE GÜZEL BİLGİLİ BİR ARKADAŞIIMIZ ÇIKIP YAZARSA HERKES BİLGİLENSE :) ÇOK DENEYİMLEMİŞ OLARAK..
    Elim bu halde

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri)

Robo recall oynarken elimi masaya vurdum

Bende psvr var zaten. Yüksek kalite oynamak istersem onda oynarım zaten. Gözlüğün çözünürlüğü ne ise oyunu o şekilde oynarsın. 4k oyun açan bir ekran kartın bile olsa gözlüğün çözünürlüğü 3k ise o şekilde açar

Kardeşim geçmiş olsun
    GEÇMİŞ OLSUN

yani hocam? soru laırma cvp alırsam iyi olurdu xdd

Okadar heyecana kapılmışsınki kendini yaralamışsın dikkatli olmak gerekir O halde memnunmuyuz? Ne dersin oyun oynarken veya bir şeyler izlerken görüntü kalitesi nasıl pişmanlıkmı yaratıyor yoksa heyecanmı PSVR arasındaki fark aynımı yoksa dahamı farklı umarım memnun kalmışsındır kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

GEÇMİŞ OLSUN

yani hocam? soru laırma cvp alırsam iyi olurdu xdd
    Dediğim gibi. Quest alırsan link kablosu ile rift s oyunlarınıda oynarsın. Hem de bağımsız olarakta oynarsın.

• quote:

Okadar heyecana kapılmışsınki kendini yaralamışsın dikkatli olmak gerekir O halde memnunmuyuz? Ne dersin oyun oynarken veya bir şeyler izlerken görüntü kalitesi nasıl pişmanlıkmı yaratıyor yoksa heyecanmı PSVR arasındaki fark aynımı yoksa dahamı farklı umarım memnun kalmışsındır kardeşim
    Özellikle yazılarda çok ilerleme var yani yazılar gayet net okunuyor. Keskinlik daha iyi ama çok iyi diyemem. Uzak objelerde keskinlik düşüyor. Bu rahatsız ediyor biraz. Screen door efekti cidden yok gibi. Psvr da gözüme gözüme batıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OLIHOGDES -- 9 Aralık 2019; 1:52:29 >

• melek12345 kullanıcısına yanıt
    Eğer üst düzey bilgisayar dizip kuracaksan paranda varsa OCULUST RİFT S baz ve sensör derdin yok bağla bilgisayara kaliteli oyunlar oyna yüksek kalite yüksek hrz göre ha dersen ki kablo ve baz sensör sıkıntı değil odam geniş VALVE İNDEX al ikisini karşılaştır değerleri hızları FOV ekran ne istediğine bağlı
    Yılbaşından sonra el konrölü gelecek belkide yeni güncelleme ile daha iyi seviyelere gelebilir diye düşünüyorum ROBO RECALL keyif verdimi oynarken ki vermiştir diye düşünüyorum
  • quote:

Yılbaşından sonra el konrölü gelecek belkide yeni güncelleme ile daha iyi seviyelere gelebilir diye düşünüyorum ROBO RECALL keyif verdimi oynarken ki vermiştir diye düşünüyorum
    Ben grafiği daha iyi oyunların geleceğini düşünüyorum. Bu işlemcinin gücü düşük değil. Elle kontrol gelirse iyi olur. Daha rahat oynarız. Robo recall gayet keyifli

Zaten şimdiki QUEST oyunları sonradan devşirme dediğimiz uyumlu hale getirmek için grafiği düşürülmüş geçmiş oyunlardır yeni çıkacak oyunlar ise QUEST grafiğine uygun olacak örnek (SOLARİS HALF-LİFE) espire 1 denedinmi
  • psvr dan tabiiki daha iyi quest, çözünürlük olarak en başta...

Ayrıca psvr nedir ya, kablo çöplüğü, onunla vr mı oynanır , kurması bir dert

Bu nedir ya :D

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri)
  • iskenderolu kullanıcısına yanıt
    quest ve rift s in kontrolcüleri aynı mı. benzer mi. hangisi daha iyi?

-NODE kanalında kullandıkları kontrolcü cok hoş.(tabi bazenn değişiyor elinin üstüne geçiriyo lastiği eli tutması için. index galiba o?
    ama rift s de kontrolcü sdece bileğe bağlı deme?
    - el hareketleri ne kadar keskin, gerçekçi?
    -o yuvarlak gibi üstündeki alan bi işe yarıyor mu? üstündeki tuşlar ne kadar yeterli?
    - hem yürürken tuşla hem el hareketi nasıl yapıcaz (aklıma takıldı dün :) )
    -sdece gözlüğün önüne getirince algılıyor deme el hareketlerini?

cevaplarınızı bekliyorum. benim gibi sırayla soruları cevaplarsanız sevinirim. genel ccevap biraz sorularıma tam yanıt olmuyor.

Öyje anlaşılıyorki karar veremiyorsun dediğim gibi bütçen iyi ise VALVE İNDEX kontrölleri senin istediğin gibi
    teker teker net cevap alabilirsem hem baska okuyanlar hemde benm için iyi olurdu hocam :)))) 🤣

genel cevap tamam güzel. 🙄 daha detay istiyorum :) review lere baktım ing türkce fkt bilemom işte.

Büyük yazıcam önemli cunku, yanlıs anlamayın.

'' VR '' ALMAYA DEĞER Mİ? ÖNCE BU SORU ÖNEMLİ.

RİFT S İN KONTROLCÜLERİ NE KADAR DETAYLI İYİ. OLUMSUZ TARAFLARINI GÖRDÜNÜZMÜ, EĞER ÖYLEYSE BUNLAR NELER? 😄

V. İNDEX E PARA VERMEYE DEĞER Mİ 10 BİN TL FALAN. 🙄 HEM EVDE ASMAMIZ GEREKCEĞİ İÇİN TAVANDA İZ OLABİLİR :)

LÜTFEN DENEYİMLİSİNİZ, CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

Kardeşim melek12345 kendini niye kasıyorsun OLİHOGDES kardeşim sana açıklamış giriş seviye olarak OCULUS QUEST senin için ideal bizler içinde öyle ALL İN ONE stand alone bir cihaz baktın üst düzey bilgisayar dizdin ileride alırsın bir tane oculus link cablo tüm rift ve steam daki VRoyunlarını üst düzey de yüksek hız ve kalitede oynarsın ne sensör derdi ne baz istasyon derdi nede kablo derdi o kadar basit Shadow Fox arkadaşta sana açıklamış yapacağın tek şey teraziye koyup karar vermen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskenderolu -- 9 Aralık 2019; 12:45:22 >
    giriş için dediniz. ortası yk mu. index üst seviye mi?
    ya kasıyorum gibi cnkü bilmom bişeyler. size soruyorum işte. biraz sıkboğaz etmek zorunda oluyorum 🙄
    oculus link cablo yokmu hiç. belli bi çıkış tarihi var mı.

yani rift s almayayım mı. 🙄 quest hem heryerde oynanıo oda ayrı bi+ da. 🙄 🙄
    bilemiyorum... 😑
    questin ne kdr bi bi avantajı var. rtx2060 rtx2080ti farkı gibi bişemi?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.