Şimdi Ara

Türkiye'nin etnik haritası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Arnavut7

quote:

Orijinalden alıntı: Curious Monkey

En doğru harita bu. Ayrıca Zazalar da Kürttür burada cahil cahil konuşmayın.

Türkiye'nin etnik haritası

hocam bulgarlara ve yunanlara çok şaşırdım. bu kadar var mı hala ülkede?

zazaca ile kürtçe arasında ne tür farklar var peki?

Dağlar kadar fark var.Arkadaş Kürt milliyetçisi çakma zazalardan.Büyük bir nüfusu olan Zazaları Ermeni güdümlü Kürdistan kurma yolunda yanlarına çekmek istiyorlar.E şimdi sen adama Zazasın desen diyecek ki Kürdistan yolunda benim ne işim var ama sen adama Kürtsün zaza sadece bir lehçemiz desen kolaylıkla yanına çekebilirsin.Gelmeyin bunların oyununa Zazaca kendi başına İrani dillerden biridir.Aşağıda ki siteyi inceleyebilirsin bu konuda.
    http://www.zazaki.de/

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

quote:

quote:

Dağlar kadar fark var.Arkadaş Kürt milliyetçisi çakma zazalardan.Büyük bir nüfusu olan Zazaları Ermeni güdümlü Kürdistan kurma yolunda yanlarına çekmek istiyorlar.E şimdi sen adama Zazasın desen diyecek ki Kürdistan yolunda benim ne işim var ama sen adama Kürtsün zaza sadece bir lehçemiz desen kolaylıkla yanına çekebilirsin.Gelmeyin bunların oyununa Zazaca kendi başına İrani dillerden biridir.Aşağıda ki siteyi inceleyebilirsin bu konuda.

zaza arkadaşım türkmen olduğunu iddaa etmişti. pek inanmadım. olabilir mi acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

zaza arkadaşım türkmen olduğunu iddaa etmişti. pek inanmadım. olabilir mi acaba?

Zaza zazadır diyelim :) Fakat Horasan'dan geldiği konusunda bilgiler var evet.Mesela bizim aile de Horasan'dan Urfa'ya ordan Tunceli'ye ordan Elazığ'a yerleşmişler.Türkmenler ile o bölgede komşuluklar kaynaşmalar vs olmayacak işler değil.Tarihi konular araştırıldıkça net olarak ortaya çıkar tabi bu Kürt milliyetçileri izin verirse.

• harita hatalı, en az laz memleketlerinde olduğu kadar hendek-sakarya-karamürsel-yalova civarında laz vardır. bunların çoğu 93 harbi göçmenidir.
  • Zazalar kürt falan değil.Kaç tane zazaya sordum sadece kürtlerin ağzından konuşan zazalar kürt olduğunu söylüyor.Ayrı bir millet zazalar.

• Zazalar ayrı bir milletmiş Goranlarla bizim Zazaların dili Pehlevani dillerden gelme ama Goranlar hiç ben Kürt değilim demiyor. Bu devlet yalakası kendini Türkmenlere bağlamaya çalışan ezik ve cahil yaratıklar Kürt değilim diyor bir tek. Aldırış etmeyin bunlara. Sen git o kadar çok istiyorsan Türk ol kimse bir şey demez ama Zazaları Türkmen gibi göstermeye çalışma burada. Zazaların Kürt olduğuna 35 tane kaynak gösterdim siz de bu kadar kaynak gösterin ondan sonra konuşun. Son olarak

Ez Kurdkî qisey kena, Ma Kurdkî qisey kenê.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curious Monkey -- 25 Temmuz 2014; 2:45:59 >

• Zazalar zazadır diyorum halen cahilin biri çıkmış Türkmenlere bağlama şu bu diyor.Oksijen gitmiyor herhalde acilen müdahale lazım.
    Siz Kürtçe konuşabilirsiniz biz konuşmuyor ve birbirimizi anlamıyoruz.Açık ve net..
    Bu tartışmayı bir kaç öncede yapmıştık uzatmıyorum.Sömürge Kürdistan sevdalıları sizi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zazalar zazadır diyorum halen cahilin biri çıkmış Türkmenlere bağlama şu bu diyor.Oksijen gitmiyor herhalde acilen müdahale lazım.
    Siz Kürtçe konuşabilirsiniz biz konuşmuyor ve birbirimizi anlamıyoruz.Açık ve net..
    Bu tartışmayı bir kaç öncede yapmıştık uzatmıyorum.Sömürge Kürdistan sevdalıları sizi..

Türkmenlere bağlamaya çalışman her halinden belli oluyor Horasan hikayesine inanman ve Horasan'ı Türk yurdu zannetmenden. Goranlar da Kurmancları anlamıyor ama sizin gibi devlet yalakalığı yapıp ben Farsım veya Kürt değilim demeye çalışmıyor. 35 tane kaynak verdim hala bana yok bir arkadaşım ben Kürt değilim dedi yok Horasan'dan gelmişiz falan gibi argümanlarla geliyorsanız açık ve net cahilsiniz.

• quote:

quote:

Zazalar zazadır diyorum halen cahilin biri çıkmış Türkmenlere bağlama şu bu diyor.Oksijen gitmiyor herhalde acilen müdahale lazım.

Türkmenlere bağlamaya çalışman her halinden belli oluyor Horasan hikayesine inanman ve Horasan'ı Türk yurdu zannetmenden. Goranlar da Kurmancları anlamıyor ama sizin gibi devlet yalakalığı yapıp ben Farsım veya Kürt değilim demeye çalışmıyor. 35 tane kaynak verdim hala bana yok bir arkadaşım ben Kürt değilim dedi yok Horasan'dan gelmişiz falan gibi argümanlarla geliyorsanız açık ve net cahilsiniz.

Bir önceki konuda kaynakları tek tek verdim bulur okursun.Bildiğin saçmalamışsın.Zazalar zazadır demek işinize gelmiyor tabi yazımın o kısmını da görmek istemiyorsun amacın sulandırmak çünkü.Horasan şu veya bu yurdu nerde yazmışım da element uyduruyorsun.Horasandan gelme hikayesi mi Benim sülalem hakkında evet sen daha iyi biliyorsun tabi kusura bakma hata yapmışım.Aslında en büyük hata sana cevap yazan da ama neyse cehaletini yenebilirsin..
    Ek olarak sömürge Kürdistan sevdanızı çekin Zazaların üstünden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Lucky -- 25 Temmuz 2014; 3:39:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Zazalar ayrı bir milletmiş Goranlarla bizim Zazaların dili Pehlevani dillerden gelme ama Goranlar hiç ben Kürt değilim demiyor. Bu devlet yalakası kendini Türkmenlere bağlamaya çalışan ezik ve cahil yaratıklar Kürt değilim diyor bir tek. Aldırış etmeyin bunlara. Sen git o kadar çok istiyorsan Türk ol kimse bir şey demez ama Zazaları Türkmen gibi göstermeye çalışma burada. Zazaların Kürt olduğuna 35 tane kaynak gösterdim siz de bu kadar kaynak gösterin ondan sonra konuşun. Son olarak

Ez Kurdkî qisey kena, Ma Kurdkî qisey kenê.

Sadece gülüyorum
    Zazaların sanki kürt veya türkmen olma zorunluluğu var.Sanki ayrı bir millet olmaları yasak.35 kaynağında çok güzelmiş.1800'lü yıllardan kalma ne olduğu belli değil.Nedense geneli avrupa kaynaklı.Ona bakarsan kürtlerle ilgili ilk araştırma yapanlar ruslar 1800'lü yıllarda ve türklerden ayrı olup olmadıklarını bulamamışlar.
    Zazalar kürt falan değil.Bu forumda da kürt olmadığını söyleyen zazalar vardı, ne dilimiz benzer ne kültürümüz demişlerdi, çok gördüm kürtler bizi asimile etmek istiyor diyen zazayı.
    Daha kürt tarihi ve kökeni hakkında elle tutulur bir bilgin yokken aslını bir yerlere dayandıramazken zazaları kürt kabul etmek komik.

• Haritada hatalar var bence.Bunca yıllık Antalyalıyım,haritada verilen yerlerde Çerkeslerin yaşadığını ne duydum ne gördüm.Daha doğrusu Antalya'ya Kafkaslar'dan doğru düzgün göç bile olmamıştır.Antalya'ya gelen göçler(etnik olarak)daha çok Kıbrıs,Girit ve az da olsa Yunanistan'dan olmuştur.Son zamanlarda da Güneydoğu Anadolu'dan epey Kürt göçü vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.