Şimdi Ara

1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL! (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.438
Cevap
120
Favori
549.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turknete geöecekler bunu okusun öyle bir karar versin bence.

21 mb olan internetim 6mb düştü. 15 gündür basmakalıp cevaplar. Ulaşabileceğiniz bir insan yok. Sorunu çözende yok. Telekom yeni bir cihaz koydu penceremin dibinde gece fan sesini duyuyorum. Ama aldığım hız 6mb. Ondan önce 21 mb idi.

İster alın ister almayın. Telekomdan kaçtım bunlara yakalandım. Fatura tam kesiliyor. Geçen ay evden çalışıyorum ihtiyaç var çocuklar ders vs. 4 gün internetsiz kaldım. Sonuç bana 6mb bağladılar.

Ne yapalım bu ülkede güzel bişey olmaz dediler inandım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Turknet Destek, Az önce sokağımızda altyapı çalışması yapan teknik ekipten yetkili ve bilgili birisi ile konuştum. Söyledikleri aynen şunlar;

1) 100 metre yakınına kadar fiber geldi AMA sen turknet YAPA'da olduğun için bu altyapı değişikliği senin hızında bir değişikliğe neden OLMAYACAK! Çünkü türknetin YAPA'sı ana santral üzerinden saha dolabına BAKIR KABLO ile gelmektedir. Fiber ile bir bağlantısı yok.

2) Ne yapılabilir sorusuna ise, hemen vakit kaybetmeden TURKNET HARİCİ HERHANGİ BİR internet servis sağlayıcısına geç ve yenilenen altyapıdan yararlan. Şu an boş port var ama az ve her an dolabilir.

Aktif olması bir kaç gün sürermiş. Bekleyeceğim. Eğer ki hızda bir değişiklik oldu oldu, olmadı 4 YILLIK turknet yolculuğumuz burada sonlanmış olacak.

Bu konuda bilgisi olan ve yakınına fiber gelen ve turknet kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim.

1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!

• quote:

Orijinalden alıntı: the_maske

Merhaba Turknet Destek, Az önce sokağımızda altyapı çalışması yapan teknik ekipten yetkili ve bilgili birisi ile konuştum. Söyledikleri aynen şunlar;

1) 100 metre yakınına kadar fiber geldi AMA sen turknet YAPA'da olduğun için bu altyapı değişikliği senin hızında bir değişikliğe neden OLMAYACAK! Çünkü türknetin YAPA'sı ana santral üzerinden saha dolabına BAKIR KABLO ile gelmektedir. Fiber ile bir bağlantısı yok.

2) Ne yapılabilir sorusuna ise, hemen vakit kaybetmeden TURKNET HARİCİ HERHANGİ BİR internet servis sağlayıcısına geç ve yenilenen altyapıdan yararlan. Şu an boş port var ama az ve her an dolabilir.

Aktif olması bir kaç gün sürermiş. Bekleyeceğim. Eğer ki hızda bir değişiklik oldu oldu, olmadı 4 YILLIK turknet yolculuğumuz burada sonlanmış olacak.

Bu konuda bilgisi olan ve yakınına fiber gelen ve turknet kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim.

1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!

Pencereden bakınca görüyorum fotosunu attığım cihazı. Eskiden 21 mb olan hızım bu cihaz buraya geldikten sonra 6mb'a düştü. üstelik 4 gün intenetsiz kaldım.
    Sanırım sizin dediğini konuyla ilgili.

15 gündür kalıplaşmış cümleler başka laf yok. İnsan yok. Telefon açıp derdini dinleyen yok.

Turk Telekomdan kaçtım özgürlük dedim hizmet dedim vizyon dedim.
    Şimdi sürünüyorum.

• CallOfTheWild kullanıcısına yanıt
    Merhaba, teknik uzmanlarımıza tekrar bildirimde bulundum. Arkadaşım arıza ile ilgili güncel bilgi alarak sizinle iletişime geçecektir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Ben bugün şunu anladım. TURKNET DOĞRU SÖYLÜYORMUŞ.

Yani hani diyorlardı ya hattınızın kaldırabileceği maksimum hızı alabiliyorsunuz diye. Meğer haklılarmış. Çünkü YAPA adı altında hala o eski bakır kablolar üzerinden kilometrelerce uzaktan internet vermeye çalışıyorlarmış.

Sayın turknet yetkilisi size şunu sormak istiyorum. Turknette YAPA harici VAE de olan kullanıcılar var mı? Bu isteğe bağlı bir şey mi?
  • the_maske kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ilettiğiniz bilgiyi www.turk.net/oim sayfamızdan modem buluşması gereken hızda buluşmuyor statüsünde kayıt açarak iletebilir misiniz? Arkadaşlarım kontrol ederek bilgi verecektir. Fiber altyapı üzerinden hizmet veremeyiz. Ancak hız konusunda yapılabilecek bir şey varsa yardımcı olmak isteriz.
    Merhaba, bunu maalesef göremeyiz. Ancak aynı binada yüksek hız alan abonelik varsa hizmet numarasını ve aldığı hızı www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak iletmeniz durumunda arkadaşlarım inceleme yaparak vae üzerinden hizmet vermemiz mümkün ise geçişi yapacaktır.
  • Tamam teşekkür ederim. Ölçümlerde 20 leri gördüm ama şu an 8v9 arası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Saha teknik şefi eğer yapa yerine normal bizim hattan alırsan interneti 50 leri rahat görürsün dedi. Normal hatta geçmek yani vae oluyor sanırım, ne yapmam gerek? Destek kaydını hangi başlıktan açmalıyım

Maddi durumunuz müsait ise Türk Telekom ile o saha dolabı dolmadan hemen bir sözleşme imzalayın ve o dolaptan port alıcağınıza dair anlaşarak yapın bunu. Dediğiniz gibi port sayısı az ve hemen tükenecek dedilerse Turknet,Milleni,Vodafone tarzı VAE verebilen firmalara hiç kalmayabilir bile. En kısa zamanda bu durumu gidip Türk Telekom il/ilçe binası ile görüşün port müsaitliği varsa yine başka operatörden alırsınız. Ama Türknetin YAPA->VAE geçiş süreci uzun ve sancılı muhtemelen o dolap dolar sizin işiniz görülene kadar.

Ayrıca hızında bir değişiklik olup olmayacağını boşuna bekleme birkaç gün. Olmayacak. O dolabın senin YAPA Turknetinle bir alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 30 Mayıs 2020; 16:19:17 >
  • türk net müşteri hizmetleri 1 haziranda 8 mb lik upload ınız eski seviyesine geri gelicek dedi. gercekten böylemi ya. cok üzücü bir durum.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    bir de o şef türktelekomdan almana gerek yok. aynı hat zaten dedi. peki mesela milenicoma geçsem. bana port verilse. sonra diyelim ki türknete geri geldim. o zaman o geçtiğim porttan mı verecek yoksa yine beni yapaya mı geçirecek?
  • https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/2-kat-upload.aspx

Türk Telekom aksini açıklamadıkça diğer VAE altyapıdan hizmet veren firmalar da buna uymak zorunda malesef.
    Evet gerek yok ancak ilk bağlantı hızı açısından Türk Telekom önerdim ben. Turknet'e döndüğünde yine eninde sonunda YAPA'ya alırlar düzenli olarak kontrol edip çok uzak mesafede bile olsa 1-2 mbit gibi komik rakamlara mahkum edip YAPA'ya alıyorlar herkesi kâr marjları daha yüksek olduğu için. Sonunda yine Turknete dönüceksen hiç girme yani bu maceraya başladığın noktaya dönersin %100.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Yok dönme düşüncem yok da santrale yakın olanlar aynı fiyata 70 80 alıyoruz diyorlardı geçen gün. Ondan sordum.

Ama milenicomu da geçen gün elemanın birisi gömmüş. Türknetten kalır yanı yok gibi ama ne önerirsiniz?

O yüzden Türk Telekom önerdim zaten az önce.
  • Başvurduktan sonra kurulum ne kadar sürüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!
    Hocam senin yaşadığın sorunun aynısını biz de yaşıyoruz. TTNET, bölgemde bulunan ve senin de fotoğrafını çektiğin kutuları yeniledi. Aynı fotoğrafladığın gibi kutular. Bu yenilemeden önce 23-25 mb internet hızı alırken kutuların değiştiği esnada internetim koptu. Yaklaşık 3 günde turktelekom ekipleri interneti tekrar bağladılar fakat hızım 12 mb'e düşmüştü. Bir arıza kaydı daha açtık ve beklemeye geçtik. Fakat durum daha da kötü oldu. Turktelekom ekipleri geldi ve hızımız 5-6 mb civarına düştü. Bir gün sonra tekrar ekip geldi ve hızımız şu an 0,50-0,80 mb arasında değişiyor.

Ben ekipleri gördüğümde aşağıya inip onlarla konuştum. Kısacası bana söyledikleri TTNET kendi abonelerine düzgün çalışan hatları veriyor ve diğer iss abonelerine de arta kalan ne varsa. Ayrıca sanki planlı bir şekilde TTNET dışındaki abonleri yıldırımaya ve kendilerine çekmeye çalışıyorlar gibi.

Tamam, kendi abonelerine iyi baksınlar bunu anlarım fakat bizi de mağdur etmesinler. Bizim sorunlarımızla yaptık, baktık demek için ilgileniyorlar. Burada da iş TURKNET'e düşüyor ve kendi abonelerini koruması gerekiyor. Bugün destek kaydımı güncellediler, sorun benden kaynaklıymış. Hiç inandırıcı değil ama gönderecekleri ekibi bekliyorum. Eğer ki kendi abonelerine sahip çıkmamaya devam ederlerse ttnet'in istediği olacak ve bizler turknet'i bırakacağız.

Uzun olduysa özür dilerim. İyi günler...

Not: CallOfTheWild sanırım seninle aynı sorundan muzdaribiz. Bu nedenle mesaja seni de ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spee-D -- 30 Mayıs 2020; 19:1:59 >

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.