Şimdi Ara

Türkiye - İsrail Hava Kuvvetleri karşılaştırması. Vahim durum. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
0
Favori
19.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sen bizi savaştan kaçan suriyelilerle karıştırıyosun heralde.Ölmek için dünyaya geldik.Çok şükür bu vatana kanımız akıtarak öleceksek karşılaştırabileceğin bir güç yok.
    Ama savaşla değil mandacılıkla sömürülecek Türkiye varkende bizi kimse yıkmaya tenezzül etmez, inek gibi sağıyorlar buda ayrı bir mevzu.75 kuruşluk çöp poşeti olmuş 2 tl çarşı pazara çık meyve sebze ne kadar.
    Kendi devletimiz vergilerle vatandaşı sağıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

İsrail bizi haritadan silecek öyle mi?

Çanakkale’de emperyalistler en modern silahlarılw uçaklarıyla geldiler sonuç?

Türk Ordusunun vurucu gücü eskiye nazaran çok daha ileri seviyededir.

Bu kadar gözünüzde büyütmeyin.

Israil'in hava savunma sistemi var, bizde yok.

Ucaklari daha modern ve bizim ucaklardan daha fazla.

Ordusu bizimkine gore oldukca ileri sistemlerle donatilmis.

Bugun 2 ulke savassa ve birisi, digerini surekli havadan bombalayabilir olsa siginakta saklanmaktan baska hir sey yapamazsin. Sinirin olsa karadan gitmeye calisirsin, ki onda da bomba yersin, cok zor yani...

Canakkale iki siperin dip dibe oldugu son savaslardan. Artik savas yontemleri degisti, ordular kuculdu ama vurucu gucleri artti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

söylediğim öğrenci pilotlar değil hizmet yılını doldurmadan fişlenip atılanlar geri dönenler

Onlar özel sektörde çalışıyor birçoğu askeriyeye dönmek istemedi zorunlu dönüş gibi birşey yaptılar. Bunun haberi ve röpörtajı vardı kazancımız iyi askeriyeden daha çok veriyorlar diye.
    Gönülsüz adamdan iş bekleyemezsin.
  • İsrail’in karşısında 7 günde yeneceği Araplar olmayacak Türkler olacak

• Bu milletin yüreğinde iman, dilinde dua oldukça israilin tenekeden ebabil kuşları pişmiş tas atamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

En son Şam'da namaz kılıyordunuz noldu o iş?

82 şam diyorduk istersen 82 olarak israili aliriz.

Reyizin bir telefonuna bakar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 saate kudüs bizimdir, sabrımızı sunamasınlar,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizler israil ile araplarin 6 gun savaslarini bilir misiniz? Biraz tarih arastirin sonra israili soyle yapariz boyle yapariz diyin.ve tabi arti olarak dunyada gogus goguse savas mi kaldi .dunya degisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanelly -- 13 Aralık 2017; 8:46:43 >
  • 5.000 Tank mı lazım :D LPG li tank üretmemiz lazım. Yoksa mazot parası bizi bitirir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyClopSx -- 13 Aralık 2017; 8:48:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

84senesinden kalma silahlarida savunanlar var hala. Yani olduruyorsa napalim simdi.

Kullanislik sifir. Cok agir. Icine mermiyi almasi bile iskence. Tutukluk yapmasi cabasi. Kisiye gore degisir ama nisan almasi cok iyi degil. Otomatik modda cok isinmasi. Cok ses cikarmasi. Vs vs. Dandik antika silahlar daha neyinden bahsedeyim

Hey Allahım üretim lisansı var diyorum adam hala 84 senesi diyor, canım kardeşim MKE de lisans var daha hangi dille yazayım? dün bile üretim yapılmış olabilir, senin eline gelen 84 model olabilir hepsinin mi 84 model olduğu anlamına geliyor?

Çok ağır diyor, dakika başı atım sayısını mı diyorsun? kg olarak taşımamı?

Tutukluk mu? Gece devriyesi idim, haftalık 4 şarjor attık ne tutukluğu? mermi problemi hariç bir kere takılmadı model yılı 92.

nişan alması iyi değil mi? Keleşle kıyasla o zaman sözde en büyük rakibi.

Otomatik modda ısınması mı? Seri de namlu nun şişmesi denir, harbi nerede yaptınız askerliği bak ilk parafta ne yazıyor. bir de Allah aşkına nerede, ne sebep ile seri atacaksın? hangi TAM otomatik silah ile çatışmaya giriliyormuş? Hangi coğrafyada, karşındakini baskın gelmek için seri vaziyette hucum edilir. zaten onun için "ağır makinalı" diye ap ayrı bir sınıf var.

çok ses çıkarması mı? daha önce silahlar kıyaslanırken hiç böyle bir şey duymadım, siz şehir içi operasyon yapmıyorsunuz savaş silahı kıyaslıyorsunuz gidip mp7 alın o zaman, uzi alın. kısa namlu aktif, seri.

Antika silah dediğiniz silahın kalibresini 5.56 ile falan mı kıyaslıyorsunuz bu nasıl bir kafa?

getirin üstün gördüğünüz silahları kurşun geçirmez yelek ile 100 metrede deneyelim, bakalım g3 ne yapıyor o yeleğe. veya kompozit başlığa fark etmez. senin 6 aylı 1 senelik askerin belki çatışmada 1 mermi atacak o 1 mermi hedefi bulursa bitirici olması lazım kafasını çıkartıp hedef alacak ne eğitimi, ne cesareti nede durumu (harita bilgisi, deneyim vs.)

Askerde g3 (kendi silahım), seyyar dipçik ak, devriye silahı mp5 ile attım, siz neler ile attınız hangi silahlar ile kıyaslıyorsunuz.

tekrar tekrar diyorum profesyonel olmayan orduda, tek bir mermi ile düşmanı yok edebilecek başka alternatif bir silah yok, komple profesyonel orduya geçersin o zaman donatırsın daha seri, daha iyi silahlar ile. Senin doktirinin de daha az mermi, daha az adam, daha sessiz operasyon veya özel operasyon yok, senin doktirinin kalabalık - caydırıcı ölünce arkasından başkası gelir doktirini!

TEKRAR TEKRAR SORUYORUM ASKERLİĞİ NEREDE HANGİ GÖREVLE YAPTINIZ? BEN 353. KD / DEĞİRMENLİK.

• combomax309 C kullanıcısına yanıt
    müdür dünyevi düşünseydik neler yapardım neler
  • Doom II kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarına ilaveten;

Arap-İsrail savaşını gözlemlemek üzere Sina açıklarına giden ABD zırhlı gemisi USS Liberty 8 Haziran 1967’de İsrail hava ve deniz güçleri tarafından bir saatten uzun süren bir operasyonla vuruldu. 34 Amerikan askeri öldü, 171’i yaralandı. İsrail olaydan sonra ABD’den özür diledi ve geminin düşman ülke Mısır’a ait bir gemi olduğu düşünülerek vurulduğunu açıkladı.

Al Jazeera’nin ulaştığı gerçek kayıtlara göre, saldırıyı gerçekleştiren İsrailli pilotlar ile kontrol kulesi arasında yapılan konuşmalarda vurulan geminin ABD gemisi olduğu açıkça tespit ediliyor ve bu tespitten yaklaşık 20 dakika sonra İsrail hücum botlarının 25 Amerikan askerinin ölümüne neden olan torpido ve füze saldırısı gerçekleşiyor.

İsrail canı ne isterse yapacak cesarette olup, karşı koyacak batılı ülkelerin yönetimleri musevi cemaatinin baskısı altındadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordakrep

quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

Seferberlik halinde askere alınacak insan sayısı dışında hemen hiç bir ülkeye askeri üstünlüğümüz yok ki zaten. Hala g3 ve ak47 piyade tüfeği temelli bir ordudan bahsediyoruz. Kimse g3 ü övmesin '' abi sesi iyi yea vurdu mu öldürüyor direk. '' diye, kalbini kırarım. Almanlar bıraktı. Biz bırakmadık.

Türk - israil savaşı işgal şeklinde geçemez coğrafyadan dolayı zaten Türkiye yi işgal edebilecek ülkeler bellidir. Türk israil savaşı büyük oranda havada ve denizde geçer, ikisinde de bizi öperler. Kimse kusura bakmasın.

Ha hasbelkader göğüs göğüse savaşı, İsrail Türkiye'ye gelen çıkarma yapmaya çalışır falan. O zaman inanılmazdı eğlenceli olur. Yurt savunması beyler bu. Öperler o israil i.

Bu kadar da cahil olma bee. Araştır da öğren biraz.

Bizim silahlı kuvvetlerin diğer ülke kuvvetleri ile yaptıkları tatbikatlara bak hele. Kim kimi öpmüş?

Karada, havada ve denizde bizi yenemezler. Bunu böyle bil. Bilmeyenlerde öğrensinler.

Senin ya da senin gibi düşünenlerin sandığı gibi olmaz o işler.

Bu ülkeyi kimse öpemez. Öptürmeyiz.

Haberiniz olsun.

Türkiye - İsrail Hava Kuvvetleri karşılaştırması. Vahim durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F31FE8CB4 -- 13 Aralık 2017; 9:15:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: N0M4d

quote:

84senesinden kalma silahlarida savunanlar var hala. Yani olduruyorsa napalim simdi.

Kullanislik sifir. Cok agir. Icine mermiyi almasi bile iskence. Tutukluk yapmasi cabasi. Kisiye gore degisir ama nisan almasi cok iyi degil. Otomatik modda cok isinmasi. Cok ses cikarmasi. Vs vs. Dandik antika silahlar daha neyinden bahsedeyim

Hey Allahım üretim lisansı var diyorum adam hala 84 senesi diyor, canım kardeşim MKE de lisans var daha hangi dille yazayım? dün bile üretim yapılmış olabilir, senin eline gelen 84 model olabilir hepsinin mi 84 model olduğu anlamına geliyor?

Tutukluk mu? Gece devriyesi idim, haftalık 4 şarjor attık ne tutukluğu? mermi problemi hariç bir kere takılmadı model yılı 92.

Otomatik modda ısınması mı? Seri de namlu nun şişmesi denir, harbi nerede yaptınız askerliği bak ilk parafta ne yazıyor. bir de Allah aşkına nerede, ne sebep ile seri atacaksın? hangi TAM otomatik silah ile çatışmaya giriliyormuş? Hangi coğrafyada, karşındakini baskın gelmek için seri vaziyette hucum edilir. zaten onun için "ağır makinalı" diye ap ayrı bir sınıf var.

çok ses çıkarması mı? daha önce silahlar kıyaslanırken hiç böyle bir şey duymadım, siz şehir içi operasyon yapmıyorsunuz savaş silahı kıyaslıyorsunuz gidip mp7 alın o zaman, uzi alın. kısa namlu aktif, seri.

Antika silah dediğiniz silahın kalibresini 5.56 ile falan mı kıyaslıyorsunuz bu nasıl bir kafa?

getirin üstün gördüğünüz silahları kurşun geçirmez yelek ile 100 metrede deneyelim, bakalım g3 ne yapıyor o yeleğe. veya kompozit başlığa fark etmez. senin 6 aylı 1 senelik askerin belki çatışmada 1 mermi atacak o 1 mermi hedefi bulursa bitirici olması lazım kafasını çıkartıp hedef alacak ne eğitimi, ne cesareti nede durumu (harita bilgisi, deneyim vs.)

Askerde g3 (kendi silahım), seyyar dipçik ak, devriye silahı mp5 ile attım, siz neler ile attınız hangi silahlar ile kıyaslıyorsunuz.

tekrar tekrar diyorum profesyonel olmayan orduda, tek bir mermi ile düşmanı yok edebilecek başka alternatif bir silah yok, komple profesyonel orduya geçersin o zaman donatırsın daha seri, daha iyi silahlar ile. Senin doktirinin de daha az mermi, daha az adam, daha sessiz operasyon veya özel operasyon yok, senin doktirinin kalabalık - caydırıcı ölünce arkasından başkası gelir doktirini!

TEKRAR TEKRAR SORUYORUM ASKERLİĞİ NEREDE HANGİ GÖREVLE YAPTINIZ? BEN 353. KD / DEĞİRMENLİK.

Bizde kullandık o tüfeği 5 para etmez. Bir tutturmuşun vurdu mu oturtuyor diye. Bende 3 tane vardı 1 şarjör atabileni yoktu. Bizde her hafta atışa giderdik.
    O silahın herşeyi ofsayt. Kurma kolu sert, temizliği zor, ağır, 20 lik şarjör. O silahın neyine güvenip çatışmaya gireceksin? Pratik birşey değil. 88 modelini diğerlerinin tüfeklerindeki güzel parçaları alarak yaptım yine güzel olmadı.
    Keleşler bunun gibi isabetli değildi ama takır takır atıyordu.

• Yossi Kohler Y kullanıcısına yanıt
    Filistinliler satanist miydi ?
  • quote:

quote:

quote:

Seferberlik halinde askere alınacak insan sayısı dışında hemen hiç bir ülkeye askeri üstünlüğümüz yok ki zaten. Hala g3 ve ak47 piyade tüfeği temelli bir ordudan bahsediyoruz. Kimse g3 ü övmesin '' abi sesi iyi yea vurdu mu öldürüyor direk. '' diye, kalbini kırarım. Almanlar bıraktı. Biz bırakmadık.

Türk - israil savaşı işgal şeklinde geçemez coğrafyadan dolayı zaten Türkiye yi işgal edebilecek ülkeler bellidir. Türk israil savaşı büyük oranda havada ve denizde geçer, ikisinde de bizi öperler. Kimse kusura bakmasın.

Ha hasbelkader göğüs göğüse savaşı, İsrail Türkiye'ye gelen çıkarma yapmaya çalışır falan. O zaman inanılmazdı eğlenceli olur. Yurt savunması beyler bu. Öperler o israil i.

Askerliği nerede yaptınız bilmem ama g3 hakkında ki görüşünüz hem yanlış hem yersiz.

Öncelikle G3 ün kullanımı direk öldürmeye yönelik bir silah olduğu için insan haklarına aykırı, bakınız natoda ki piyade tüfeğinin kalibreleri. - burada bir detay paylaşayım, kafaya veya kalbe attığınız zaman öldürmesi normal karşılanır, yasak olan şey yaralama niyetli attığınız bir silahın direk ölüme yol açması. yani almanlar bıraktı biz bırakamadık goygoyu yanlış, bir kere kısıtlı süreli üretim lisansımız var, kısacası almanyadan al, orduya sal gibi bir durum biteli yaklaşık 15 sene oluyor. ama tabi ki 84 senesinden kalma silahların artık bir şekilde ordudan çıkarılması lazım

"vurdu mu öldürüyor" diye dalga geçmeye çalışmışsınız oda pek olmamış, belli bir hızlanma mesafesi yakalamış bir g3 mermisi ile vurulup hayatta kalan bir pkk lı yok, ak vurulup gazi olan ise binlerce askerimiz var.

g3 ü kıyasladığınız silah nedir m4 varyasyonları mı m16 mı? mp5 mi yoksa? ak74 mü? g36 mı? bu silahların tabi ki üstün yanları var. ama g3 ünde bu silahlara göre üstün yanları var.

son olarak :google da aratın bakalım omuzdan bacaktan bilekten g3 ile vurulana ne olmuş, sizin "üstün" diye kabul ettiğiniz diğer piyade tüfeklerinin yaralamaları ile kıyaslayın.

Yahu g3 vurdu mu öldürür, bunda bir sıkıntı yok, aksini de iddia eden yok. Deli dehşet de isabetlidir ki buna bağlı olarak keskin nişancı tüfeği varyantları vardır g3sg1 gibi. Kullanışlı bir silah mı, değil. Ard arda 2 şarjör atın tam otomatik, atamazsınız. Atmaz g3. En bakımlı silah olsa bile atmaz. Dolayısıyla çalışmayan ama belki çalışırsa kesin öldürür denilecek bir tüfek.Karşılaştırdığım tüfekler genel olarak 5.65 NATO fişeği atan tüfekler. Bir muharebe esnasında daha güvenilir olan tüfekler. Atar dediğimiz tüfekler, ki bu konuda ak serisini ayrı bir kefeye koymak gerek.

İşin şu boyutu da var. A grubu ile birlikte grubu çatışıyor. A grubunda g3 var b grubunda m4. G3 ile vurulan ölüyor. M4 ile vurulan yaralanıyor. A grubu 100 kişi. B grubu da 100 kişi.

Şimdi, bir yaralının başında mı daha çok asker kalır yardımcı olmak için, yoksa ölünün başında mı? İşin bir de bu boyutu var. G3 ün kazulet, kullanışsız, bazen atar bazen atmaz bir tüfek olmasının yanında aslında öldürücü olması çok mu iyi çok mu kötü, bu da tartışılır.

Art arda 2 şarjor tam otomatik hiç bir yerde atılmaz, zaten silahın tam otomatik atma gibi bir amacı da yok, ağır makineli diye baskın çıkmak için komple ayrı bir sınıf var. 5,56 nın amacı aynı kilo da daha fazla mermi taşımaktır, o doktirini de 90 lı senelerin sonunda amerikanın somalide girdiği ve mermisinin bittiği operasyonlardan sonra geliştirdiler, mantık şu idi karşı taraf çok kişi ama zırhsız, saklanacak mevzisi yok. yani g3 ile bambaşka coğrafya silahını kıyaslıyorsunuz. defans ile forveti kıyaslayıp defans neden çok gol atamıyor tarzı bir yaklaşım bu, Amerikanın girdiği son savaşlara bakın Vietnamdan beri ordu ile savaşmıyorlar hep zırhsız ama sayıca çok galeyana gelmiş halk ile savaşıyorlar. ha birde 5,56 daha az tepiyor, kısacası aktif çatışmada başka bir hedef veya 2. mermiyi atmak çok daha kolay. PKK ile savaşta ise kafanı fazla çıkarttın mı ya dragunov ya rpg7 geliyor.

Sizin bahsettiğiniz taktik gerilla taktiğidir, yaralayayım, atım sayısını düşüreyim mantığı bu kitaptan bir örnek, karşıdaki askerin eğitimi ile alakalıdır, JÖH te PÖH te böyle bir durum olmaz düşen çatışma bitene kadar dişini sıkar, veya şehit olur.

öldürücü olması bizim ordumuz içindir, askeriniz eğitimsiz, duruma hazır değil (eğitim,cesaret, coğrafya vs) belki hedef alıp 1 mermi atma şansı var, o 1 mermi nereye gelirse gelsin öldürsün mantığı var sizin yukarıdaki yaralayayım da vakit kaybettireyim, daha az kişi ateş etsin veya sevk hızı düşüreyim tarzı bir durum yok. kısacası operasyon mantığı yok. ilk mermi hedefe gider, hedefe gidince imha eder mantığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

quote:

Bizde kullandık o tüfeği 5 para etmez. Bir tutturmuşun vurdu mu oturtuyor diye. Bende 3 tane vardı 1 şarjör atabileni yoktu. Bizde her hafta atışa giderdik.
    O silahın herşeyi ofsayt. Kurma kolu sert, temizliği zor, ağır, 20 lik şarjör. O silahın neyine güvenip çatışmaya gireceksin? Pratik birşey değil. 88 modelini diğerlerinin tüfeklerindeki güzel parçaları alarak yaptım yine güzel olmadı.
    Keleşler bunun gibi isabetli değildi ama takır takır atıyordu.

daha altını yaptığı paragrafın ilk cümlesini okuyamayıp buraya gelip yorum yazmalar. 84 model bmw ile 2017 model bmw yi de kıyaslayıp, bmw ye boktan dersiniz artık.

İsrailin de milli silahı da galil, adam kendi tezini kendi cümlesi ile çürütüyor :)

cevap dahi vermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Davy Jones.

quote:

Orijinalden alıntı: lordakrep

quote:

Bu kadar da cahil olma bee. Araştır da öğren biraz.

Bizim silahlı kuvvetlerin diğer ülke kuvvetleri ile yaptıkları tatbikatlara bak hele. Kim kimi öpmüş?

Karada, havada ve denizde bizi yenemezler. Bunu böyle bil. Bilmeyenlerde öğrensinler.

Senin ya da senin gibi düşünenlerin sandığı gibi olmaz o işler.

Bu ülkeyi kimse öpemez. Öptürmeyiz.

Haberiniz olsun.

Türkiye - İsrail Hava Kuvvetleri karşılaştırması. Vahim durum.

Şakacı seni.

• Uretim uretim diyorsun. Askerde cok var sanki yeni uretim. Hepsi cag disi kalmis uretimi. G3te g3.

Senin g3 2018di galiba.

Isvicrede alp daglarinda yaptim askerligi. Bunun nerde yapmakla ne alakasi var. 2ay askerlik yapmiyoruz sonucta.

• Önemli olan güçlü donanima sahip olmak değil. Bakınız mısır-israil 6 gün savaşı. Önemli olan hazırlıklı olmak. Çalışmak. (inş bu vardır bizde)
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.