Şimdi Ara

Türkiye insani yardımda 'En cömert ülke' oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye insani yardımda "En cömert ülke" oldu

Küresel İnsani Yardım 2017 Raporu'na göre; Türkiye en çok insani yardım yapan 2. ülke oldu ve birçok ülkeyi geride bıraktı.

Dünyada her yıl yapılan insani yardımların haritasını çıkaran İngiltere merkezli Kalkınma İnisiyatifleri, bugün 17. Küresel İnsani Yardım Raporu'nu yayımladı.
    Rapora göre, 2016'da en fazla uluslararası yardımda bulunan ülkeler sıralamasında Türkiye, ABD'nin ardından ikinci oldu. Türkiye'yi, İngiltere, AB kurumları ve Almanya takip etti.

YARDIMLAR İKİ KATINA ÇIKTI

Türkiye'nin 2014'te yaptığı insani yardım miktarı 3,2 milyar dolar iken geçen yıl iki katına çıkarak, 6 milyar dolara ulaştı.

Türkiye, 2013, 2014, 2015 Küresel İnsani Yardım Raporlarına göre de üç yıl üst üste, en çok insani yardım yapan üçüncü, geçen yıl ise ikinci ülke olmuştu.

EN CÖMERT ÜLKE

Gayri safi milli hasıla gelirinin yüzde 0,75'ine denk gelen insani yardımlar, Türkiye'yi dünyadaki "En cömert ülke" konumuna getirdi. Milli gelirine göre, dünyada en çok yardım yapan ülke olan Türkiye'yi, yüzde 0,18 ile Birleşik Arap Emirlikleri ve yüzde 0,15 ile Lüksemburg izledi.

DÜNYADAKİ YARDIMIN 5'TE 1'İ TÜRKİYE'DEN

Rapora göre ayrıca, 2015'te dünyada yapılan yardım tutarı 25,7 milyar dolar iken, 2016'da 27,3 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Türkiye'nin gerçekleştirdiği 6 milyar dolarlık insani yardım, geçen yıl dünyada yapılan yardımın 5'te 1'inden fazlasını oluşturdu.
    quote:

-http://m.internethaber.com/turkiye-insani-yardimda-dunya-devlerini-solladi-1787419h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profesör Extreme -- 22 Haziran 2017; 19:8:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir vatandaşına yardım yok zaten (var ama çok yetersiz , işe yaramaz) , afrika'daki müslüman ülkelere yapılan yardım iyi birşey fakat devletin tüm kaynakları varsa yoksa pis arablar için , halkıda çöpten yemek topluyor. övünülecek birşey yok bence refah seviyemiz almanya gibi olupta yardım edersek ozaman seve seve övünürüm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 22 Haziran 2017; 19:11:0 >
  • Halkın adamına yaptığımız cömertlikle 1ciyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 22 Haziran 2017; 19:10:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vefalı Türk geldi yine - Yol ver Türk’ün bayrağına
  • 600 yıl araplara biat sonra 90 yıllık ara ve siyasal(abd) islamcıları devşirme köpekler sayesinde kaldıgı yerden devam.
  • savaşmayıp buraya kaçan suriyelilerin alayına hakkım haram zehir zıkım olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.