Şimdi Ara

Türkiye-Hollanda maçı DUA konusu? Toplu dua içerir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    duanın gücü herkesin malumu. bize sadece yenmek yetmiyor, ayrıca romanyanın da en fazla 4 farkla yenmesi gerekiyor.
    bu durumda ben statta önce avuç açarak sonra da el ele dua edilmesini teklif ediyorum.

herkes taraftar gruplarında bu konuyu yaysın. hatta toplu bir harekete dönüşürse medya da bu olayı haber yapar

eğer dua edersek bu tüm dünyada bir sempati yaratacaktır. islam ülkelerinde bizim maçlarımızı seyreden çok önemli bir kitle var.
    tüm dünyadan gelecek dualar ile bir sinerji yaratılır.

YAPACAĞIMIZ DUA MİLLİ TAKIMIMIZIN BU MAÇI KAZANMASI VE ROMANYANIN DA 2 FARKLA KAZANMASI ŞEKLİNDE OLABİLİR.
    DİKKAT EDERSENİZ ROMANYA KAYBETSİN DİYE DEĞİL ONLAR DA KAZANSIN AMA AZ FARKLA KAZANSIN DİYE DUA EDECEĞİZ :)

BU HABERİ YAYALIM, TARAFTAR GRUPLARINDA PAYLAŞALIM
    İNANIN BANA TÜM DÜNYADA CİDDİ BİR HABER OLACAKTIR

DÜŞÜNÜN, 50 BİN KİŞİ EL ELE TUTUŞARAK DUA EDİYOR, AVUÇ AÇIP DUA EDİYOR
    BU GÖRÜNTÜ MİLYONLARCA İNSANIN DA SEMPATİSİNİ KAZANACAKTIR

• Allahu ekber vuhuuu
  • Bu konuda saçma sapan tartışmalar çıkar, en sonunda konu kapatılır. Alıştık bunlara.
  • Oldu statta kurban keselim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romanya 5 farktan az kazansa ve biz yensek zaten bize yetiyor.Romanya'nın neden iki farklı kazanmasını istiyorsun ? Estonya'ya zaten 1 handikap verilecek diye handikap-0 mı oynayacaksın ?

Arkadaş öyle bi yazmış ki sanki milli takım taraftar birliği genel başkanı Böyle foruma yazmakla yayılır mı.
  • Dualar savaşımı olacak?

Ya Hollandalılar da dua ederse ne olacak?

Et tabi duanı, bu sana güzel enerji verir ve arkandayım ama dua ile maç kazanılmaz. Kazanılmadıda, kazanılmayacakta.

50 bin kişi el ele dağ başını duman alsın söylese daha makul. Çünkü stadda 50.000 kişinin de son derece dindanr olmasını beklememelisin. Ayrıca dua ediyosan içinden et. Duanın amacı budur. Şov yapmak değil. Şu dediğin şey ne kadar içinde inanç barındırsa da şovanistliktir.
  • konuyu sulandırmaya başlamışsınız bile,

inanın ya da inanmayın hiç önemli değil ama insan düşüncesini bir yöne kanalize ettiğinde neler olabileceği
    bilimsel verilerle de kanıtlanmış bir gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

Dualar savaşımı olacak?

Et tabi duanı, bu sana güzel enerji verir ve arkandayım ama dua ile maç kazanılmaz. Kazanılmadıda, kazanılmayacakta.

50 bin kişi el ele dağ başını duman alsın söylese daha makul. Çünkü stadda 50.000 kişinin de son derece dindanr olmasını beklememelisin. Ayrıca dua ediyosan içinden et. Duanın amacı budur. Şov yapmak değil. Şu dediğin şey ne kadar içinde inanç barındırsa da şovanistliktir.

Arabistan hersena şampiyon olurdu zaten öyle olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

konuyu sulandırmaya başlamışsınız bile,

inanın ya da inanmayın hiç önemli değil ama insan düşüncesini bir yöne kanalize ettiğinde neler olabileceği
    bilimsel verilerle de kanıtlanmış bir gerçek

Evet işte o millet olarak bütünleşmektir. Dua etmek değil.

Burası cami değil, cuma namazıda okunmuyor herkes el ele tutuşup dua etsin. Stadyumlar bunun yeri asla değildir. Ha içindne et duanı. Arkadaşlarında etsin. Ama el ele 50.000 kişi sesli dua okumak nedir?

50.000 kişi beraber şarkı söyleyin tezahurat yapın ama dini buna alet etmeyin.

Tekrar diyorum, sen duanı et tabi arkandayım o ayrı konu.
  • 50bin kişi maç saatinde hacca gitsek duanın yapıcağı görevi 10x şeklinde yapar mı?
  • quote:

Dualar savaşımı olacak?

dua etmek için dindar olmak gerekmiyor

duygu ve düşüncelerini bir yöne kanalize etmen yeterli

mevzuyu hiç anlamamışsınız

ayrıca şov dediğin şeyin de ne olduğunu anlamamışsın maalesef

şimdi burada ders verme niyetinde değilim

duanın hakikatini anlatma zahmetine de girmeyeceğim

• quote:

quote:

Dualar savaşımı olacak?

bence sen burda hatalısın, dua etmek zaten tanrı yada allah, yaratandan (creator) dan yardım istemek, dilemektir.

dindar olmayan biri, dua etmez sadece 'umut' eder. Şanstır. Duayla maç kazanılmaz, ter dökerek kazanılır..

• quote:

quote:

Dualar savaşımı olacak?

Ders veremezsin. Verme niyetinde değilim deme. Veremezsin çünkü. Önce doğru kullan kelimeyi.

Duanın hakikatinide biliyorum. Sen merak etme.

Herkes içinden etsin duayı, sen gelipte burda insanlara bunu teklif edemezsin. Adam belki sana ateist gözükür ama içinden senin yapacağın duanın 10 katınıda yapabilir.

• ben toplu bir hareketten bahsediyorum

binlerce milyonlarca insanın aynı duygu etrafında birleşmesinden ve yaratacağı sinerjiden bahsediyorum
    ama mevzuyu anlamayanlar hemen sulandırmaya başladılar

dua creatora falan yapılır gibi anlamsız yazan arkadaşa da şunu söylemek istiyorum

zen budistlerde tanrı inancı yoktur ve insanın yüceliğine taparlar, ama aslanlar gibi de dua ederler

konuyu sulandırmaya çalışanlara ise söyleyecek bir şey bulamıyorum

• Aklıma Benfica macı geldi

• Şöyle birşey yapılabilir
  • Hocam demek istediğini anlıyorum. Zaten birçoğumuz televizyon başında olsun, mekanlarda olsun, stadda olsun kazanalım diye dua ediyordur. Hatta Fatih Terim ve futbolcularda ediyordur. Ama bunu senin dediğin şekilde yaparsak biraz şova kaçabilir. Bilmiyorum ama sonuçta stada alkollü gelen , küfür eden ve farklı dinde insanlarda var. Sen istiyorsun ki bir enerji yaratalım. Aslında onun için milli marşımız var. Olabildiğince yüksek sesle, hep bir ağızdan milli marşımızı söylersek yeterli etkiyi yaratır bence.
  • Nick konu uyumu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.