Şimdi Ara

Türkiye Ekonomisi neden likidite krizine girecek, ekonomi çökecek? Gelin anlatıyorum.. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
878
Cevap
59
Favori
54.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
461 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m4tr4k

Geçen sene açılmış konu adam 100% haklı çıktı.

%100 haklı çıkmasında şaşılacak bir şey yok ki!

Her aklı başında vatandaş bu reddeye gelineceğini az buçuk biliyordu zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın hakkını yemeyin. Geçen sene bu işin böyle olacağını iddia eden adam sayısı yok denecek kadar azdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi ki arkadaşa lafım yok.
    Ortada şaşılacak bir şey yok.Ben onu kastettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Adamın hakkını yemeyin. Geçen sene bu işin böyle olacağını iddia eden adam sayısı yok denecek kadar azdı.
    Hocam ben 2016'nın ortasından beri forumda bunları yazmaya başladım. Ama daha önceleri aklımda zaten 2014 sonu, 2015 başı gibi şekillenmişti önümzüdeki 5-6 yıllık senaryo.

Ama ben herşeyi %100 tarihinde bilsem ne fayda? Sadece buradan çok teşekkür mesajı aldım dolarda kalmalarına vesile olduğum için hatta ticaretle uğraşan ve dolar ödemesi olan arkadaşa dolar 3.40tl olduğunda gerekirse aç kal ama tüm paranla ve gelecek paranla dolar al ve borcunu kapa demiştim. 1-2 ay önce sayende batmaktan kurtuldum yoksa 2 katı fiyata dolar alcaktım yani alabileceğimin yarısı kadar dolar alcaktım demişti. İnsan sadece güzel şeylere vesile olunca mutlu oluyor.

Ama önümüzdeki dönem biraz zor. Artık sadece esnaf için değil hepimiz için çok zor. Tasarruf etmeye bakın, paranızı en kötü gecelik faizde bankalarda tutun ve enflasyona karşı korumaya çalışın.

Eğer özellikle Türk Lirası birikimlerinizi bankada faizde tutmuyorsanız, paranız çok değer kaybeder ve fakirleşirsiniz. Lütfen paranızı enflasyona karşı ezdirmeyin.

Artık kar elde edemiyorum diye üzülmeyin. Enflasyona ezdirmemeyi başarıyorsanız bile bu çok büyük bir avantajdır bunu unutmayın!

• Equris kullanıcısına yanıt
    Tabi ki herşeyi tarihi tarihine kimse bilemez ve aralarda ki sürpriz gelişmeleri de kimse bilemez. Tabi ki bazende yanılabilirsiniz ve hayatta her zaman için yanılma payı vardır

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    gezi 15 temmmuz yetmedi pydde yetmedi sıra fedde aksini düşünen saftır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

gezi 15 temmmuz yetmedi pydde yetmedi sıra fedde aksini düşünen saftır..
    Gezi, 15 Temmuz, Pyd konusunda haklısınız ama FED konusunda maalesef haksızsınız.

Onlar ülkelerinin ekonomik durumlarına göre karar alırlar.
    fed med onların sahibi çinlimi nezamam olağan duruma düştükki amerikanın pyd-pkk için suriyede yaptıklatına bakmanız yeterli kimin için onca yığın yalanlar yalanlar birer birer devlet alıyor ekonomik olarak dayanırsak zaten askerimiz gerekeni yapıyor
    okadar peşin para verilip kullanamadığız tamirden gönderilmeyen heronlardan şimdiki hale geldik bir nato ülkesiyiz ama patroitler çekildi bize para ile verilmeyen silahlar pkkya tırla gönderildi biraz uyanık olun. neden o yerler sürekli karışık amerikanın demokrasi getirdiği yerler iç savaştan çıkamıyor..
  • quote:

fed med onların sahibi çinlimi nezamam olağan duruma düştükki amerikanın pyd-pkk için suriyede yaptıklatına bakmanız yeterli kimin için onca yığın yalanlar yalanlar birer birer devlet alıyor ekonomik olarak dayanırsak zaten askerimiz gerekeni yapıyor
    okadar peşin para verilip kullanamadığız tamirden gönderilmeyen heronlardan şimdiki hale geldik bir nato ülkesiyiz ama patroitler çekildi bize para ile verilmeyen silahlar pkkya tırla gönderildi biraz uyanık olun. neden o yerler sürekli karışık amerikanın demokrasi getirdiği yerler iç savaştan çıkamıyor..
    İşte bende eğer ekonomik olarak güçlü olmazsak bizede demokrasiye getirmeye çalışırlar demeye çalışıyorum

Erdoğan'ın yaptığı hamleler ne ekonomik nede askeri açıdan bize bir fayda göstermiş gibi durmuyor.

Ekonomi zaten bitti. Pkk ise AKP iktidara geldiğinde sadece Kandil Dağı'nın tepesindeydi şimdi ise Irak ve Suriye'nin kuzey kısımlarının neredeyse tamamını ele geçirdi.

Artık uyanıp gerçekleri görmek gerekiyor. 3-4 ay önce ekonomi şaha kalkıyor diyenler şimdi batacak firmaları kurtarmanın yolunu arıyorlar. Biraz ekonomi haberlerini takip edin

sen yanlış anlamışsın getirdikleri birşey yok nerede petrol var orada abd israil bitiyor çözüyor bunada demokrasi kılıfı deniyor saddama yaptıklarını unutmayın diktatör dediler kimyasal dediler hepsi yalandı sonuçta onca müslüman ıraklıyı katlettiler orası iflaf olmaz aşiretlere böldüler böl parçala yönet petrol bitene kadar öyle kalır.
  • Ben de aslında yokum bu yoruma göre. Allah yardımcın olsun...

• quote:

sen yanlış anlamışsın getirdikleri birşey yok nerede petrol var orada abd israil bitiyor çözüyor bunada demokrasi kılıfı deniyor saddama yaptıklarını unutmayın diktatör dediler kimyasal dediler hepsi yalandı sonuçta onca müslüman ıraklıyı katlettiler orası iflaf olmaz aşiretlere böldüler böl parçala yönet petrol bitene kadar öyle kalır.
    Haklısınız işin içinde siyaset olunca komplo teorileri de oluyor. Ama bu başlık altında biz gerçeklerden söz ediyoruz.

Yani eğer bir ülke kendini geliştirirse hiç bir dış güç ona meydan okuyamaz. Örneğin Güney Kore 20-30 yıl önce aynı bizim gibiydi. Ama şimdi dünya devi markaları var. Emin olun onların büyümemesi için ABD ve diğerleri daha çok uğraştı ama bilime yatırım yaptıkları için eninde sonunda büyüdüler.

Benim demek istediğim bizde aynı yönde gidersek kimse bize demokrasi getiremez. Ama Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının maalesef böyle bir vizyonu yok, bunu yapabilecek kapsiteleri yok. Zaten olsa 20 yılda olurdu. Önümüzdeki 5-10 yılda bu tarz şeyler yapacaklarını sanmak kusura bakmayın ama en kibar tabirle ahmaklık olur.

Türkiye Nisan ayından beri kurların arttığı bir ülke ama buna karşı önlem dahi alamayacak kapasitede insanlar tarafından yönetiliyoruz. AKP döneminde ekonomimiz güçlü olsaydı böyle spekülatif ataklar yapamazlardı. Biz demek ki zayıfız..

Eğer bir ülkenin Cumhurbaşkanı çıkıp "Enflasyonun sebebi faizdir!" diye ısrarla açıklama yapıyor ve bu açıklamasından dolayı Türk varlıklarına satış gelip döviz yükseliyorsa ve daha sonra Cumhurbaşkanı yine çıkıp aynı açıklamalrı yapıyorsa, vay bu memleketin haline..

iyide g.kore ile bizi kıyaslamak olmaz tarih boyunca bulunduğumuz topraklarda medeniyetler kurulmuş yıkılmış sıradan bir toprak parçası değilki. elma ile armut gibi olmuş.
    Zaten şuan Hotiç ve Yeşil kundura battı gibi peki bu ekonomi düzelcek gibi durmuyor ama düzeltmek için ne yapmak lazım yada düzelmesse ne gibi olumsuzlukar bekliyor bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinmustafa -- 19 Eylül 2018; 16:35:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirinmustafa

Zaten şuan Hotiç ve Yeşil kundura battı gibi peki bu ekonomi düzelcek gibi durmuyor ama düzeltmek için ne yapmak lazım yada düzelmesse ne gibi olumsuzlukar bekliyor bizi.
    Şuan bu durumu düzeltme şansımız yok anca nasıl daha az zararla çıkarız bunu tartışmamız gerekiyor hocam.

Bu süreç ne yapılırsa yapılsın belli firmaların batacağı, enflasyonun ve işsizliğin artacağı bir dönem olarak akıllarımızda kalacak.

Türkiye gibi bir ülkede otomobil satışları ülke ekonomisinin en güzel göstergesidir ve 2019 yılında 2018'den daha az otomobil satılacaktır diye bir öngörüm var diyim. Siz anlayın hocam..
  • quote:

iyide g.kore ile bizi kıyaslamak olmaz tarih boyunca bulunduğumuz topraklarda medeniyetler kurulmuş yıkılmış sıradan bir toprak parçası değilki. elma ile armut gibi olmuş.
    Hocam adı üstünde Güney Kore, Kuzey Kore yani adamlar savaş ile ayrıldılar:)

Japonya, Çin kısacası o bölgede tıpkı bizim gibi tarih boyunca savaşlara tanık olunmuş topraklardır.
    2 kıtayı 2 denizi birleştiren petrol gibi zengin maden, su yatakları varsa tm derim. ve israil gibi devlet varmı yanlarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayırelsabah

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Çivi çakmak önceden para ediyordu.

Şimdi bilgisayar başında kod yazan insanlar, yerinden kalkmadan ABD dolarlarını ülkemize getiriyor.

Not: Reis'i kimseye yedirmeyiz...
  • quote:

2 kıtayı 2 denizi birleştiren petrol gibi zengin maden, su yatakları varsa tm derim. ve israil gibi devlet varmı yanlarında.
    Sen bilime yatırım yapıp geliştikten sonra isterse komşun ABD olsun yine sökmez. Bak ABD Meksika ve Brezilya'ya kök söktürüyor ama Kanada'ya bişey yapamıyor.

Biz güçlü olmalıyız. O zaman kimse bize dokunamaz. ABD güçlü olduğu için ona kimse dokunamıyor başka bir sebebi yok. Biz güçlü olmalıyız
    20 senede 1 darbe yapan abd varken kolay değil bu işler. şuandaki abdnin rahatsızlığı neden düşün istersen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 20 Eylül 2018; 8:23:37 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.