Şimdi Ara

Türkiye EA 7.'si TYT 33.'süyüm Tavsiyeler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
114
Favori
6.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sizin gibi araştırmalarını yapmış ve insanları aydınlatmaya çalışan biriyle karşılaşmak bu forumda çok güzel bir şey. Gerçekten de söylediğiniz şeyler günümüzdeki en etkili öğrenme teknikleriyle ilgili kaynakların en kilit düşünceleri (örneğin Barbara Oakleyin kitapları, make it stick vs.). Eleştirenler olacaktır fikirlerinizi ama ben ve benim gibiler sizleri destekleyeceğiz sonuna kadar
  • TheHighMan T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam bu destekleyici mesajınız için. Tam zamanında geldi çünkü tam umudum kırılmaya başlıyordu. Desteklerinizi boşa çıkarmamaya çalışacağım tekrardan teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler böyle bir konu için, motivasyon kaynağı oldu bana. Paylaştığın video kaynaklarını izleyip Barbara Oakley'nin kitabının paylaşılan özetini okuyacağım.

Dershaneler hakkında ne düşünüyorsun? Gerekli mi sence? (Belirli bir düzen/disiplin oluşturma amacıyla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevenseaz -- 28 Temmuz 2019; 14:13:34 >
  • saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    Soruldu mu bilmiyorum ama nereyi yazdınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • whatsoever W kullanıcısına yanıt
    ilk sayfada vardı hocam ama sorun yok boğaziçi ekonomi yazıyorum
    Hocam hiçbir zaman umudunuz kırılmasın çünkü her zaman karşıt görüşler olacaktır.

• sevenseaz S kullanıcısına yanıt
    bu konuda çok bilgim yok lisede hiç dershaneye gitmedim. okul kurs açıyordu onlara kalıyordum ama okul kursu dershane gibi değildi okulda ayt oluyorsa kursta tyt işliyorlardı. ayt işledikleri zaman da katılmıyordum zaten. bir konuyu iki defa dinlemenin çok bir faydası olacağını sanmıyorum son 2 sayfadır tartışılan tekrar okuma argümanları bunun için de geçerli bence. onun dışında mezunsanız düzen sağlamak için veya okulun köklü bir sınava hazırlama geleneği yoksa dershane faydalı olabilir. ben okula güvendiğim için gitmedim biraz da
  • frankherbert kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam haklısınız. hele bu tartışmalardan ve bu alandaki yanılgıların ne kadar yerleşmiş olduğunu görünce yapacağımız iş daha da bir önem kazandı.
    Hocam bir de bizde ne yazık ki başarıyı kıskanma/çekememe durumu oluşuyor. Bir de bu başarı ilk 100'de olunca ve genelgeçer, herkesin kabul ettiği bilgilere karşıt görüşler bildirince bu kıskanma durumu daha da artıyor. Tahminimce sizin argümanlarınıza vs. bakmadan sadece size karşı görüşleri artılayan birçok insan vardır. Bu forumda 4-5 yıldır takılırım maalesef bu durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frankherbert -- 28 Temmuz 2019; 19:17:59 >
    Kanka g2 trolleyerek smurfluyor buna ne diyosun ? 😃

• kimanuel kullanıcısına yanıt
    Valla hocam zevkten dört köşe olarak izliyorum. Ben jankosu biraz zayıf buluyordum ama maç içinde hatalar yapsa da bir şekilde toparlıyor onun dışında her şey mükemmel zaten. O kadar iyi oynuyorlar ki korkmaya başladım artık worlds e kadar bir şey olacak diye. Hatta geçen finaller için atinaya gitmeyi araştırdım biraz ilk yurtdışı olacağı için biraz tuzluya geliyor yoksa bileti almıştım. Umarım worlds ü alıyoruz bu sene

• böyle matematikle EA mı kastın
    bari gidip iktisat falan yaz ülkeye hayrın olsun
    worlds e kadar meta evrim geçirmezse koreli ve çinlilerin işi zor cidden 😃 .Jankos batının en iyi ormancısı şuan hocam o konuda için rahat olsun ara sıra trolleyebiliyor o kadar .O zaman worldse kadar go g2 go ;)

• aleynatilki321 A kullanıcısına yanıt
    hemen yazıyorum hocam üniversite ne olsun?
  • kimanuel kullanıcısına yanıt
    umarım riot çok bozmaz hocam metayı go g2 go #g2phoria
  • Hocam görsel olarak akılda tutma ile geri çağırma çalışmaları arasındaki ilişki nasıl? Görsel olarak akılda tutmayla geri çağırma çalışmaları çok ayrı konular gibi buldum ortak nokta bulamadım yani. İlişkisini biraz açar mısınız teşekkürler şimdiden. Görseli ben yazıp aralık vererek 5 6 kere kitabı okuma veya kendine anlatarak bakmadan okuma gibi biliyorum da bi süre sonra o kitaptaki yeri sonra da bol bol çözdükçe direk ipucu ile ilişki direk kuruluyor da fikrinizi merak ettim. Yani aslında bi bakıma görsel zeka ya direk hayal ederek ki bu zor bazen her şey de olmaz. Biraz ya da not alıp tekrar etmekle veya kitaptaki yerlerini bolca tekrarla sonra da direk ilişkisini şeklinde olmuyor mu? Yani bu iki çalışmayı nasıl birleştiririz? Teşekkürler şimdiden

@saddlemaker64

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1DB0D4E4B -- 30 Temmuz 2019; 9:55:48 >

• Ayrı konular zaten hocam ama görsel olarak sakladığınız şeyi dur şuna bakmadan çizeyim falan derseniz active recall u tetiklemiş oluyorsunuz zaten. Görselde mümkün olduğunca az yazarak çoğunlukla resimle çalışmak önemli doping hafıza bunun bir örneği mesela. Ayrıca doping gibi hazır kullanmak yerine kendiniz yaparsanız çok daha verimli olur. Mesela ben reşat nuri güntekinin romanlarını bir resme sığdırıp (görsel) sonra ona bakmadan farklı zamanlarda (spaced repetition) tekrar olarak çizmeye/hatırlamaya çalışırsanız (active recall) baya iyi bir kombo olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saddlemaker64 -- 30 Temmuz 2019; 10:38:20 >
    Hocam peki yazarın eserlerini resme sığdırdım derken aslında not alıp tek bir sayfada onları bakmadan anlatmaya çalıştınız gibi değil mi hocam? Yani mesela tek sayfada yazılı not almak gibi ama o kelimelerin yerleri ezberleniyor gibi mi?
    Çünkü yazarın eserlerini görsel olarak yazmadan yapmayı tam anlamadım da hocam hikaye gibi mi yani? Ama dediğiniz bakmadan yazmaya çalışmak inanılmaz etkili çok teşekkürler bu konuda ne dersiniz? Teşekkürler şimdiden hocam
  • Hocam sosyal için hangi kaynakları cozdunuz lütfen söyler misiniz

• Reşat Nuri resminden gidersek şuan hatırladığım kadarıyla miskinler tekkesi vardı onu tekne resmi yaparak çizdim sonra bir kadın düşmanı vardı onu teknenin üzerine makinalı tüfek taşıyan bir adam olarak çizdim. Sonra çalıkuşunu çalıların üzerine kuş çizerek yaptım (çok yaratıcı biliyorum) kuşun ağzını garip bir şekilde çizdim eski hastalık dedim vs

Mesela sınavda memduh şevket esendal sorusunu yapmamı sağlayan resimde gökyüzünde koca bir mendil vardı onun altında (mendil altında) bir çoban vardı veysel çoban o koyunları otlatıyordu (otlakçı) bu da böyle bir şeydi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.