Şimdi Ara

Türkiye EA 7.'si TYT 33.'süyüm Tavsiyeler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
114
Favori
6.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hemşehrim tebrik ederim çok iyi bir başarı elde etmişsin. Tam benim kafadansın bu konularda, bayıldım sana. Ancak ben niçenin bahsettigi kişilerin aksine "dahi olma" olayını konfor alanımda tutacak bir bahane görmedim. Tam tersine istediklerim ve hedeflerime elimde olmayan sebepler(zeka, dahilik vs.) yüzünden ulaşamamak beni üzerdi ki bu tez kesinlikle dogru olsa bile zekamı isteklerim ve hedeflerim uğruna bir şekilde artırmak için çabalayacak mentalitede birisiyim. Olayın da aslında bundan ibaret olduğunu gördüm şuana kadar: İnatçı olmak, sorgulamak, merak etmek, süreci iyi analiz etmek, pes etmemek.

Çok çalışmanın yanında önemli bir kavramımız daha var arkadaşlar-->akıllı çalışmak. Çok çalışmak demek bana göre pes etmemektir, arsızca üstüne gitmek ve uğraşmaktır, akıllı çalışmak ise kendini ve içinde bulunduğun problemi(üniversite sınavı vs.) iyi tanımak ve analiz etmektir, çoğu kişinin arada kullandığı ama adını koymadığı veya farkında olmadığı fayda prensibini iyi kullanmaktır ve bunlara göre hamleler yapmaktır. -Fayda prensibini kendim uydurdum belki vardır böyle bir şey araştırmak gerek :D- kısa zamanda en faydalı olacak hamlelerde bulunmayı fayda prensibinin gereği sayıyorum. Sınav anımdaki heyecanımı kontrol etmemde de bu faydacı yaklaşım yardımcı oldu, gerekirse sonra konu açıp detaylandırırım

Bahsettiğin arkadaş, içinde bulunduğu süreci gayet iyi çözmüş bana kalırsa. Ben de bu mantıkla doğru dürüst hiçbir soru bankası bitirmeden az çalışarak kaliteli ve geliştirici sorular ile az zamanda daha çok karşılaşma ve çözme ihtimalimin olduğu kaynaklardan çoğunlukla yararlanarak(bazı videolar, denemeler, internetten ve arkadaşlardan bulduğum sorular, bazı çıkmış sorular, parmakla arayıp soru bulma yöntemi vs.) sayısalda fena olmayan(11.500)bir sıralama elde ettim. Senin vesilenle de az çok düşüncelerimi ifade etmiş bulundum :).

Bu arada zeka yok demiyorum ancak başarıların tamamiyle bu doğru dürüst tanımını dahi yapamadığımız kavrama bağlanmasını doğru bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hubatuko -- 24 Temmuz 2019; 19:3:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• @wintercrashhttps://www.dr.com.tr/Kitap/Azim-Sabir-Tutku-Ve-Kararliligin-Gucu/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001751132001

@frankherbert hocam ben daha zor mesela olimpik düzey geo çözümlerini izledim ve anlattığım şekil kendimi zorladım 2 gün uğraştığım sorular olurdu öyle öyle gelişti hocam

@xmys1aa hocam en az 4 5 kez farklı zamanlarda baktıktan sonra götürüyordum ben. Bu ayarı kişinin vicdanı ile yapması gerek artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam yazınızı web sitemde paylaşabilir miyim?
  • hocam mezun olunca ne yapmayı hedefliyorsunuz veya hayal ediyorsunuz ? boğaziçinde bilkentte işletme iktisat okuyacak/okuyan zeki insanların istanbulda bir plazada kendilerini günde 12 saat yabancı şirketlerin ürünlerini satmak için harcamalarını çok mantıksız buluyorum.
  • Ders yaparken çok kısa bir sürede dikkati dağılan hayal kurmaya başlayan çalışmayi bilmeyen birine ne önerirsiniz bu yil üçüncü yılım çalışmak nedir

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam

• alfaaçısı kullanıcısına yanıt
    Hocam bu aslında iyi bir şey sizin daha yaratıcı olduğunuzu gösteriyor. Meditasyon yapabilirsiniz.

• Defalarca okumak ne zamandan beri verimsiz? Kendi düşüncelerinizi neden bilimsel gerçekleşmiş gibi dile getiriyorsunuz

Gerçekten çok sinirlendim

• saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    Hoş geldin

• Hocam video gelecek mi
  • Adam koca paragrafta tavsiye dinlemeyin demiş bence iyi okumak gerek nato mermisi hocam
    https://youtu.be/ukLnPbIffxE Buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mkurt5000 -- 28 Temmuz 2019; 1:55:18 >
  • Hocam İngilizce bilmeyenler için bi video atacağım tarzında bir şey söylemiştiniz tahminen ne zaman atarsınız?

• @hanıncipsi ve @maxi54 hocam 1 aya kalmaz biter diye ümit ediyorum şuan kaliteli olması için tekrar inceliyorum kaynakları

@saatleriayarlamaenstitusu hoşbulduk hocam herkese soruyorum size de sorayım kilyosta okumak için superdorm bırakılır mı? Genel olarak sosyal bir insanım kulüplere aktif katılım sağlamayı düşünüyorum buna rağmen kilyosta okumamanın ortam açısından bir eksikliğini çeker miyim?

Troll mü? İnsanların görüşlerini alaya alan biri trolldür asıl

Bize ilkokulda öğretilen şey şudur ki herkesin öğrenme şekli farklıdır kimi dinleyerek kimi izleyerek kimi okuyarak kimi yazarak öğrenir

Şu ana kadar ilk kez okuyan kişiye saldıran birini görüyorum ve bu gerçekten üzücü

Doğru düşündüğünüz her şey doğru olmadığı gibi yanlış olduğunu düşündüğünüz her şey de yanlış değil bunu aklınızdan çıkarmayın ve konuşurken seviyenizi koruyun lütfen

• 5.56x45mmNATO 5 kullanıcısına yanıt
    Hocam size tamamen katılıyorum bu konuda. Özellikle fen derslerinde not alıp defalarca okumak bütün sb, denemelerin devşirmesinden birleştirmek birbirine inanılmaz önemli oluyor. 15 20 kere tekrardan sonra o bütün konu motor becerisi gibi oluyor zaten soru gördüğünde direk beyin rastgele o ilişkiyi kurup hızlı çözebiliyosun. Onun bütün videolarını izlemiştim ama şu var. O genel kitlenin bunu yaptığından bahsediyor ama defalarca okuyup başarılı olanların sayısı da fazla gibi bi anlamı kastetmiş ama zaman kaybı olarak görüyor bunu daha çok. Sonuçta bunun verimsiz olduğunu söylüyor. Ama bana kalırsa konudan kendin sorularını oluşturmak daha verimsiz bilemem tabi araştırmalar var ama bu benim görüşüm. Teşekkürler bu arada benim gibi düşünen birilerini görmek gülümsetti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristocratic_colonel -- 28 Temmuz 2019; 9:46:22 >
    Bu arada video için teşekkür ederim tekrar okumanın verimsizliği kısmına katılmasam da güzel şeyler öğrendim

Bu superdorm bir daire içinde tek kişilik odalar şeklinde doğru mu ? Ve aynı dairede kız erkek kalabiliyormuş diye duydum doğru mu acaba

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.