Şimdi Ara

Türkiye'deki valiler beceriksiz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kışın ortasında dilenci kendini acındırabilmek için -15 derecede küçücük çocuğun üstünü başını yırtıp dileniyor!

18 yaşından küçük ve ehliyeti olmayan salak ergenler son sürat araba sürüyor ve egzoz sesinden rahatlık vermiyor!

Bunlar valinin görevi değilse vali ne .s... yapıyor? Ne hakla maaş alıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizbrnn -- 3 Temmuz 2016; 18:00:38 >

• Dilenci dedinde aklıma geldi. Geçen camiden çıkarken dilenen bi kadın gördüm evim yok 2 yetime bakıyorum diyordu bu kadını ben yaklaşık 20 sene öncede görmüştüm dileniyordu hala dileniyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem öyle git oku vali ol o zaman. O kadar kolay bir işse bunu sen yap. Hem kolay olduğu için bu işte zorlanmazsın.
  • Edit:O olayda vali bir şey yapmamış.

Bence gereksiz değil çünkü belediye başkanından dahi üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 3 Temmuz 2016; 22:27:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen senelerde yapılan bir araştırma sonucunda, birçok dilencinin aylık 3000 lira kadar gelir sağladığı ortaya çıktı. Hatta yer yer denk gelmişsinizdir, en azından ben geldim: Asgari ücrette iş teklif edildiği halde reddeden dilenciler :D İlla ki yokluktan dilenenler vardır ama bu dediğim şekilde dilenen gerçekten çok insan var. Meslek haline getirmiş. Bu adamları kayıt altına alsan, vergisini falan kessen devlete öyle bir vergi kaynağı olur ki :D akıllara zarar...

Valilere gelince, Ben açıkcası illerde valiye gerek olmadığını düşünmekteyim hocam. Törenlerde, protokollerde, iftarlarda, açılışlarda, bir de okul tatil etme dışında hiçbir niteliği görünmüyor göz önünde. Araştırdım baktım görevleri neler diye: Güvenlik işini il emniyet müdürü ve il jandarma komutanı yapıyor. Mali işlerde defterdarlıklar, vergi daireleri falan yapıyor. Sosyal yardımlar vs desen ilgili kurumlar var zaten bakanlığa bağlı. Altyapı kanalizasyon falan desen belediyelerde. Ulaşım, tarım gıda desen hepsinin il müdürlükleri temsilcilikleri var. Yaptığı sadece nüfus işlemleri, adli sicil kaydı vs. gibi şeyler artık onlar da e-devletten yapılıyor, hiç olmazsa emniyete devredilebilir.

Son derece gereksiz ve müsrif bir birim yani valilik. Tabi kaymakamlık için diyemem bunu. Valilik için diyorum

• Dilenciler hepimizden zengin. Üstüne başına bakıp yargılamayın. Aldığı parayla güzel elbiseler alıp dilense para vermezsiniz ki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.