Şimdi Ara

Türkiye'de Doğmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerika'da, Avustralya'da veya herhangi bir AB ülkesinde dünyaya gelmek yerine Orta Doğu çöplüğünde boğulmakta olan Türkiye'de dünyaya gelmek gerçekten insana çok koyuyor. Şu ülkede hiçbir değerim yok. Bir gün sokakta yürürken bir maganda tarafından vurulabilir, arabayla ezilebilir veya haksızlığa karşı çıktım diye öldürülebilirim ve tüm bunları yapan kişi iktidara yakın bir tanıdığı yardımıyla bir iki ay yatıp çıkabilir. Değerim bu kadar işte.

En basitinden haftalardır d-smart denilen, sahibinin iktidar yalakası bir adam olan şirketle uğraşıyorum. Adamlar en fazla 5 gün içinde internetimi bağlayacaklarını söyleyip haftalarca beni oyalayıp duruyorlar. Bunları kime şikayet edeyim? Tüketici Haklarına mı? Her kurum bu adamların elindeyken şikayetimin ne anlamı olur? Zaten bu ülkede içinde hak, adalet gibi kavramlar olan kurumlara karşı ekstra bir güvensizliğim var.

Oysa normal bir ülkenin vatandaşı olsaydım her şeyden önemlisi insan gibi yaşardım. Haksızlığa uğradığımda başvurabileceğim ve güvenebileceğim bir hukuk sistemi olurdu.

Yazacak daha çok şey var ama bende artık o sabır yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Holding -- 21 Haziran 2021; 16:39:24 >

• Ülkemiz dünya ortalamasının gayet üzerinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boş duyar kasma.

• lütfen ülkemiz hakkında kötü konuşmayalım

• Afrikada da doğabilirdin şükret. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemli olan doğduğun ülke değil ailen.Afrika da çok zengin,güçlü bir ailede doğmayı Norveç de bir çöpçünün çocuğu olmaya tercih ederim.Paran olduktan sonra istediğin yerde istediğin koşullarda yaşayabilirsin zaten,nerde doğduğunun bir önemi yok

• Hiç doğmamayı ikisine de tercih ederim  

• İğrenç orta doğu çukuru türkiye.Kaçacağım kesinlikle

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Nereye hocam?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dapeux D kullanıcısına yanıt

Ben de  

• Şu yorumları okudukça daha da ümitsizleşiyorum. Nasıl adaletin, insan eşitliğinin olmadığı bu ülkeden memnun olabilirsiniz? Aklımı kaybedeceğim yakında.

Che Guavera şu sözlerini Türk halkı için söylemiş sanırım:

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir."

• quote:

Orijinalden alıntı: hagh

Nereye hocam?

Yakında kuzey afrika ülkeleri bile türkiyeyi geçeceğinden çok fark etmeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak Holding

Şu yorumları okudukça daha da ümitsizleşiyorum. Nasıl adaletin, insan eşitliğinin olmadığı bu ülkeden memnun olabilirsiniz? Aklımı kaybedeceğim yakında.

Che Guavera şu sözlerini Türk halkı için söylemiş sanırım:

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir."

Köleliği iliklerine kadar işlemiş.Şimdiye otuz kere isyan çıkması lazımdı.Acaba tarihte bu kadar koyun olan başka bir millet var mıdır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.