Şimdi Ara

Turkcell taahhütlü pakette fiyat değişikliği hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 19.09.2018 tarihinde 35 TL+ telsiz kullanım ücreti olmak üzere bir pakete 12 aylık taahhüt yaptırdım. 20.12.2018'deki faturama kadar taahhütte olduğu gibi 35 TL + telsiz kullanım ücretini ödedim. Fakat 20.01.2019'da 36,02TL + vergi olarak güncellemişler. Turkcell ile üç farklı zamanda konuştum. Hepsinde de devletin bunu aldığını ve bir şey yapamayacaklarını söylediler. Taahhütün amacı sabit fiyat garantisi değilse nedir? Aralık 18 ve Ocak 19 faturalarını da fotoğraf olarak ekliyorum. 30 milyondan fazla abone var ve herkesten bu para tahsil edilecek. Bununla ilgili ne yapabiliriz? THH'ye mi başvurmak gerekir ya da CİMER'e mi yazmalıyız? Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler. (1 TL diye küçümsemeyin 30 milyondan fazla abonesi var Turkcell'in)

Bu da dedikleri KDV artışının linki.https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/duyurular/elektronik-yayinlardaki-kdv-orani-degisimi

https://i.hizliresim.com/qdAQY5.jpg

https://i.hizliresim.com/dvLl24.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rio_34 -- 10 Şubat 2019; 12:11:10 >

• Bana da aynısını yapti, ben söz veriyorsam sen de garanti veriyorsun fiyat icin dedim, sozlesmede yaziyomus,25 yıllık platinum üyeligimi cezasi ile yaktim, telekoma geçtim gayet memnunum, 3te bir fiyatina ve cogu yerde interneti basa bas, cekim sorunu yasamadim,tabii istanbul kadikoy civarındayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu bende yaşadım 1 lira küçük bi rakam olabilir ama taahüt var Allahtan taahüdümün son ayındayım Turkcell bu kafayla giderse çok müşteri kaybeder aynı durum Telekomdaki 2 taahütlü hattımda niye yok diyorum telefonda müşteri temsilcisine tık yok, kendileri bilir geçerim Telekoma eskisi gibi çekim derdi falanda yok internet hızlarıda hemen hemen aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oceangoing17 O kullanıcısına yanıt
    Cem Uzan'ın Turkcell'in yarı fiyatına Telsim tarifeleri sunduğu zamanlarda bile Turkcell kullandım 10 yıl neredeyse. O kadar bıktım ki umursamazlıklarından,kendini beğenmişliklerinden. İnanın TTelekom olmasa,rekabet olmasa neler yapar Turkcell. 12 yıldır kesintisiz Vodafone ve TTelekom (Avea) bol internetli taahhutlü tarifelerini kullanıyorum. 4 yıl önce Vodafone TTelekomdan yani Aveadan iyiydi hem cekim hem internet hızı konusunda. Son 2 yıldır TTelekom Vodafoneden internet hızında daha iyi.
    Ben memnunum TTelekomdan yıllardır,hatta iyi tarife bulunca 5 yıl taahhut vermek istiyorum.

Burada operatörlerin 4.5G hız testlerinin paylaşıldığı konu var,oradaki paylaşımlara bakarsanız denemeye değer olduğunu görürsünüz.

Turkcelldeki 20 GB 2000 dk içerikli Platinum paketi taahhutlu 149,90 TL.
    Aynı GB içerikli aynı dakikalı Türk Tekekom 20GB 2000 dk Prime tarifesi taahutlu 79 TL.

Yalnız operatör çekim işi beyaz eşya gibi şans. Bulunduğu yerde,özellikle evinde ve iş yerinde TTelekom 4.5G iyi çeken biri bence şanslıdır,hiç düşünmeden TTelekom kullanmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkumadanAlma -- 11 Şubat 2019; 4:44:20 >

• @Jazzalyn

1,88 TL olan verginin 2,32 TL olmasından bahsetmiyorum ben. O zaten sürekli artan bir şey ve bunun bilgisi taahhüt yapılırken veriliyor. Benim dediğim 35 TL + vergi olan faturam 36,02 TL + vergi oluyor. Taahhüt ettiğim ücret değişiyor yani. (Eskisi 35+1,88 iken yenisi 36,02+2,32) Yani devletin elektronik yayın bedelindeki KDV oranının %1'den %18'e çıkartılmasını Turkcell kullanıcılara ödetiyor. Taahhüt verdiğimiz halde bunu yapması problem zaten.
  • Rio_34 kullanıcısına yanıt
    Senin tarifeni taahhüt devam ederken 1 kuruş dâhi arttıramazlar, yok öyle bir dünya.

Fatura detayının ekran gorüntüsünü atarmısın?

Bakalım 35 + vergi mi, 36 + vergi mi?

Ayrıca devletin zam yapmasını Turkcell'e yıkmak yanlış. Kim kime bedavaya 1 lira veriyor ki bu devirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 11 Şubat 2019; 10:46:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rio_34

@Jazzalyn

1,88 TL olan verginin 2,32 TL olmasından bahsetmiyorum ben. O zaten sürekli artan bir şey ve bunun bilgisi taahhüt yapılırken veriliyor. Benim dediğim 35 TL + vergi olan faturam 36,02 TL + vergi oluyor. Taahhüt ettiğim ücret değişiyor yani. (Eskisi 35+1,88 iken yenisi 36,02+2,32) Yani devletin elektronik yayın bedelindeki KDV oranının %1'den %18'e çıkartılmasını Turkcell kullanıcılara ödetiyor. Taahhüt verdiğimiz halde bunu yapması problem zaten.
    Ama "Turkcell" kaliteli ka4rdeşim. Her yerde çekiyoo. İnterneti hızlı. Aldığı paranın hakkını veriyor. + hediyeler hediyeler Yamaç,hediye var Yamaç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 11 Şubat 2019; 12:41:38 >
  • Turkcell taahhütlü pakette fiyat değişikliği hakkındaTurkcell taahhütlü pakette fiyat değişikliği hakkında

Fatura detayı bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rio_34

Fatura detayı bu şekilde.
    Tarifene eklenmiş olarak gözüküyor ve bunu yapamazlar.

Bende şimdi hem güncel hemde ödediğim fatura detaylarına baktım böyle birşey göremedim. Net olarak tarife ücreti ve vergiler gözüküyor.

Bu durumda ne yapılır bilemiyorum, nihayetinde devletin yaptığı bir zam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Tarifene eklenmiş olarak gözüküyor ve bunu yapamazlar.

Bende şimdi hem güncel hemde ödediğim fatura detaylarına baktım böyle birşey göremedim. Net olarak tarife ücreti ve vergiler gözüküyor.

Bu durumda ne yapılır bilemiyorum, nihayetinde devletin yaptığı bir zam.

Alıntıları Göster
    Şimdilik hizmet@turkcell.com.tr adresine mail attım. Olumlu geri dönüş olmazsa daha farklı yollardan çözüm arayacağım.

• Elektronik yayın bedelinin kdvsi %1 den %18 e çıkarıldı devlet yaptı kimse karışamaz. Sitesinde de paketlerin altında artık bilmem kaç lira kaç kuruş olacağı belirtilmiş. Kendi servisi olup fiyat arttırsa haklısınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana da mobil ödeme aylık üyelik ücreti diye 5 lira kaptırmışlar nedir bu bilgisi olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tas7035 kullanıcısına yanıt
    Platinum üyeliğinizin cezası ne kadar oldu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: guapon

Bu mesaj silindi.
    19undan yaparsan işleme alınana kadar Turkcell'de ki tarifen 1 aylık taahhütsüz fiyatı yansır.

Tam bilmiyorum ama 16sında yapsan sorun olmaz sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.