Şimdi Ara

### Turkcell T20 Ana Konu - S.S.S & Rom & Root & CWM & Diğer ### (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.477
Cevap
21
Favori
315.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _OlguN_

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Root uninstall da frozen yani dondurma ile donduruyor..

Bir kaç uygulamayı silemiyorum şuan sadece.. Eğer titanium ile silerse onu indiririm o zaman..

Backup düşünmüyorum,çünkü tüm sildiklerimi severek sildim

Link2SD yanlış okumadıysam uygulamaları karta taşımaymış.. Zaten yüklenen uygulamalar sd karta yüklenmekte ?

Bazı uygulamalar hafıza kartına taşınamıyor. O yüzden kurulmalı diye düşünüyorum.
    Kullanıyorum, memnunum.

Teşekkürler,kurim o zaman.

Peki turkcell haritanın silinmemesi hakkında bilginiz var mı ?

ayrıca taskkiller available 50M yazıyor. Bu bazen 80M de oldu. normal mi

Turkcell haritadan kastınız Pusula mı Google Haritalar mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Root uninstall da frozen yani dondurma ile donduruyor..

Bir kaç uygulamayı silemiyorum şuan sadece.. Eğer titanium ile silerse onu indiririm o zaman..

Backup düşünmüyorum,çünkü tüm sildiklerimi severek sildim

Link2SD yanlış okumadıysam uygulamaları karta taşımaymış.. Zaten yüklenen uygulamalar sd karta yüklenmekte ?

Bazı uygulamalar hafıza kartına taşınamıyor. O yüzden kurulmalı diye düşünüyorum.
    Kullanıyorum, memnunum.

Teşekkürler,kurim o zaman.

Peki turkcell haritanın silinmemesi hakkında bilginiz var mı ?

ayrıca taskkiller available 50M yazıyor. Bu bazen 80M de oldu. normal mi

Turkcell harita kısmını anlayamadım ama taskkiller ram durumu normal..

Pardon..
    Turkcell Pusula ve cebe bağlan yüklemeleri silinmedi root olduğu halde..
    Acaba Titanium siler mi ? Ben Root uninstall kullanıyorum da..

Apk. dosyası bulunamadı gibi bir hata verip silinemiyor olabilir. Verilerin olduğu klasörleri silersen hafızayı boşaltmış olursun.
    Başka bir Turkcell uygulamasında başıma gelmişti oradan biliyorum.

Root Explorer kullanıyorum, tavsiye edebilirim.
    data/data konumundan ilgili dosyayı silebilirsin.
    Öncesinde yazma ve değiştirme izinlerini aktif etmelisin. Yukarıda Mount R/W yazmalı.

Root Explorer'e göre konuşuyorum. Farklı yazılım için bilmediğim halde yönlendirme yapmak istemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

Orijinalden alıntı: sercansaim

Arkadaşlar acil yardım.Rom atmaya çalışıyorum.ses açma+kısma+power basınca pembe bir ekran geliyor.Romu yükleyemiyordum.Androidin kendi içindeki yazılım yükseltme menüsüne giriyorum.onaylıyor.Yeniden başlıyor.Romu yüklemiyor.Turkcell logosuyla tekrar açılıyor.

sadece ses aç basılı tutarken power e bas. recowery menüsü gelene kadar takribi 10 sn. bekle... bu işlemi yapmadan önce ayarlar/uygulamalaran hızlı önyükle sekmesini kaldırmayı unutma.... ses kısma ya basmıycaksın.

Dostum cmw yok alette kaldırdım.Sadece ses açma kapama tuşu yöntemiyle dload klasöründeki orjinal romları kurabiliyordum.başka türlü rom atamıyorum.Arkadaşlar bir el atın lütfen

• Foruma yazmıştım ama sanırım silinmiş :(

Bu sabah 04.00 itibariyle malaysia room'a geçiş yaptım dedikleri ve anlattılkarı kadar varmış, telefona bi rahatlama geldi şarjda bile düzelme olduğunun farkındayım, en çok korktuğum şey internet ayarlarımın gitmesiydi, çok şükür onuda apn turkey ile çözdüm, gerekli bana lazım proğramları attım işime yarar artık..

Abartmak için söylemiyorum telefonu kullanasım geliyo artık, kasma sorunu yok türkcell roomda hatta 2.3.5 yülklemiştim ama oda farklı dedğildi.

Neyse kullana kullana öğrencez herşeyini. :)

Ee bana popüler kullanılan bi kaç proğram söyleyin artıkın Birde navigasyon lazım araç'ta kullanmak için en idaalinden :)

• Pil uygulaması bile ram ve güç yiyor.. Ben pil durumunu *#*#4636#*#* kodunu yazarak telin direk içinden bilgilere bakarak ulaşıyorum.. koduda kaydettim unuttuğumda bakıp geçiyorum
  • Arkadaşlar benim hattım kapandı avea ya geçtim SIM'i nasıl telefona kopyalayacağım acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liquitmen

Arkadaşlar benim hattım kapandı avea ya geçtim SIM'i nasıl telefona kopyalayacağım acaba?

Rehber > Menü > Görüntü Seçenekleri > Sadece 'SİM' işaretli olsun.
    Rehber > Menü > Kişileri Yönet > SIM karttan kopyala > Tümünü Seç > Kopyala.
  • Arkadaşlar merhaba,

CyanogenMod olarak Turkcell T20 için düzenlediğim bir rom,http://code.google.com/p/e-rom/
    Ayrıntılı bilgileri buradan edinebilir ve rom'u indirebilirsiniz. Elimden geldiğince buradan da sorularınızı cevaplamaya çalışırım.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

quote:

Orijinalden alıntı: muhlisoz

Yok mu kimse cevaplayacak?

Yazditgi gibi kerneldir rom degil.

Hocam peki kernel nasıl yükleniyor araştırdım da anlatan bir yer bulamadım...
  • Merhaba arkadaşlar, ben de 13.02.2012 itibari ile T20 sahibi oldum.Ancak arka planda kendini fark ettirmeden güncelleme yapan pek çok program olduğu için ben anlamadan internet bağlantımı sömürdü T20.Buradaki yazılardan okuduğum kadarı ile malezya rom kurulunca kaldırılamayan turkcell programları kaldırılabiliyor ve istenilen yeni programlar kurulabiliyormuş.Ancak bu konuda hiçbir tecrübem de yok.Bana yardım edebilecek bir arkadaş var mı acaba?Kaş yapayım derken göz çıkartmak istemiyorum.Mesela rom ile birlikte illa ki root da kuruluyor mu?Bu konuda hiç tecrübem yok.Nasıl yapacağım?
  • Beyler, Malaysia General Rom dosyasını kurdum.Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Dili seçtim ve telefon başladı.Şimdi başka programlar kurmak için ROOT denen işlemi yapmam lazım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTO VON BISMARCK

Beyler, Malaysia General Rom dosyasını kurdum.Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Dili seçtim ve telefon başladı.Şimdi başka programlar kurmak için ROOT denen işlemi yapmam lazım mı?

Hayır sadece Root gerektirenler için kurmanız gerekir. O tür programlar da sisteme erişenlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermeydan

quote:

quote:

Bu telefona kernel yükleme için yol yok. samsung vs onlarda kernel yükleme var ama bunda yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTO VON BISMARCK

Beyler, Malaysia General Rom dosyasını kurdum.Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Dili seçtim ve telefon başladı.Şimdi başka programlar kurmak için ROOT denen işlemi yapmam lazım mı?

Hayır, program yüklemek için root yapmanıza gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyraz010

Foruma yazmıştım ama sanırım silinmiş :(

Bu sabah 04.00 itibariyle malaysia room'a geçiş yaptım dedikleri ve anlattılkarı kadar varmış, telefona bi rahatlama geldi şarjda bile düzelme olduğunun farkındayım, en çok korktuğum şey internet ayarlarımın gitmesiydi, çok şükür onuda apn turkey ile çözdüm, gerekli bana lazım proğramları attım işime yarar artık..

Abartmak için söylemiyorum telefonu kullanasım geliyo artık, kasma sorunu yok türkcell roomda hatta 2.3.5 yülklemiştim ama oda farklı dedğildi.

Neyse kullana kullana öğrencez herşeyini. :)

Ee bana popüler kullanılan bi kaç proğram söyleyin artıkın Birde navigasyon lazım araç'ta kullanmak için en idaalinden :)

İlk konuda NDrive var

• Yoigo room kullanan var mı merak ettim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ermeydan

quote:

quote:

Bu telefona kernel yükleme için yol yok. samsung vs onlarda kernel yükleme var ama bunda yok maalesef.

Huawei kardeşimiz neden sitesinde kernel dosyası yayınlıyor o zaman hemde dile kolay 416 mb bende indirdim :) enteresan...

• Merhaba kardeşim ben telefona CWM yükledim ve sonra rom yükledim şimdi o romdan ve CWM'den nasıl kurtulabilirim.. :S Not: Telefonda Ayarlar>Depolama>Hafıza kartından yükleme seçeneği yok. Telefonu kapatıp ses hem açma hem kapatma tuşu & power tuşuna basarak dload yüklemede ise pembe çizgi yarıda kalıyor ve mecburen telefonun pilini çıkarmak zorunda kalıyorum iyi forumlar. :(
  • quote:

Hallettim widget olayını. Telefon hafızasına atılması gerekiyormuş. Ben varsayılan SD Kart'ı seçmiştim.

Şuanda ekran böyle. Daha ayarlıyorum.

Ekran saatini bu sitilde nasıl değiştirebilirim?Bir de T20 için gerekli olan programları nasıl kuracağım?İlk syfadaki Adobe Flash Player'ı indirip direk olarak ZIP dosyasını mı SD kart içine atıyoruz?Bunu anlatabilir misiniz?

Bir de T20 orjinal turkcell rom'da ekran üstünde tek okunuşla veri akışını, bluetooth'u, ekran parlaklığını açıp kapatmak için bir bölüm vardı.Onu malaysia rom'da bulamadım.Onu nasıl kurabiliriz?

Artı olarak ekrana yerleştirdiğimiz bir kısa yolu nasıl silebiliyoruz?Yani ekrandan kaldırmanın bir yolu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTTO VON BISMARCK -- 25 Şubat 2012; 13:52:45 >

• herkese selamlar..
    1 hafta oldu telefonu alalı ama ancak dün elime geçebildi.
    1 haftadır da ne var ne yok ne gerekli değil araştırıyordum merakla.
    diğer romlardan tırstığım için garanti vs. turkcellin sitesinden indirdiğim 2.3.5 sürümü yüklemek istedim.
    bazı sorularım var. bana yardımcı olabilir misiniz?

1- güncellemeye başlamadan önce sürümü kontrol etmemiştim. ana paketin yükleneceği 1.aşamadan sonra kontrol etmek aklıma geldi. 2.3.5 yazıyordu. bütün yüklemeler yapıldıktan sonra yazması gerekmez miydi? böyle olunca da acaba zaten 2.3.5 sürümlü gelmiş olup olamayacağını düşündüm. bu olabilir mi?

2- buna rağmen açıklamalardaki gibi sırasıyla güncellemeye devam ettim bitirdim. şu anda da 2.3.5 yazıyor. acaba önceki sürümün ne olduğunu öğrenmenin bir yolu var mı?

3- yaptığım araştırmalara göre firmware yüklemeyi yapıp 2.aşamada bıraktıktan sonra huawei rom oluyormuş. bu doğru mu? ama bende olmadı ve turkcell uygulamaları hala vardı. yapabilseydim burada bırakmak istiyordum. kullanım açısından bunun bir sakıncası olur muydu?

4- her yüklenen paketten sonra telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatmakta buna rağmen tekrar kapatıp açmaya gerek var mı? sonraki aşamalarda yaptım ama 1.aşamadan sonra telefonu kapatıp açmadım nasıl olsa tekrar başladı diye.

sizce nedir durum? :)
    teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutuls -- 26 Şubat 2012; 14:46:22 >

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.