Şimdi Ara

Turkcell superbox bant seçimi yapma(sınırsızlarda hız yükseltme ihtimali) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
18
Favori
72.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turkcell e şöyle sizin koyun oraya baz istasyonu kurşunlar %99 Türkiye'de kapsama alanı var o %1 lik kesimde sizin köyde çekmiyor demekki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ysftkmn Y kullanıcısına yanıt
    Turkcel hatta sahip herhangi bir telefon 4g çekiyor mu ?

• eski full paket kullananlar yada kotalı kullananlar bu https://www.cellmapper.net/map/ bu siteden bulunduğunuz lokasyondaki baz istasyonundaki hangi bantlarda çalıştığını görebilir ve o bantlara göre superboxınızdan bant ayarı yapabilirsiniz

• Turkcell superbox bant seçimi yapma(sınırsızlarda hız yükseltme ihtimali)

Bu hatayı alıyorum. Sebebi nedir ?

• Bende nedense hata veriyor ve bant değişemiyorum lütfen yardım edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görevde bulunduğum bölgede en yakın baz istasyonu 10 km mesafede ve cok kısıtlı çekimi. Çok yoğun kullanım var. Akşam saatlerinde de internet resmen kilitleniyor. Mayıs 2020den beri hem wifi araması ile iletişim sağlamak hem de internete bağlanmak için Huawei B535-232 model modem kullanıyoruz 10 mbps sınırsız tarife ile. Yeterli olmayınca Eylülde Poynting XPOL-0001 anten aldık. Bu anten alanında kendini kanıtlamış bir anten. Çok büyük artısı olmasa da yine de ihtiyacımızı karşıladı. Ancak yinede istediğim verimi alamadığımı biliyordum. Ve bu forumda modemin bant ayarlarını değiştirmeyi gördüm. En stabil bağlantıyı Band 20 (800 mhz) ve Band 7 (2600 mhz) den yakaladım. Aşağıda yoğun olmayan saatlerde aldığım değerleri atıyorum. Bu konu ile ilgili yokluktan dolayı o kadar uzmanlaştım ki ne Turkcell ne Poynting satan network firması sorularıma cevap veremiyor:) zor oyunu bozar derler... Birde forumlarda bakiyorum 100 mbps den bahsediliyor. Ben 10 mbps ye yakın alayim benden iyisi yok:)

Turkcell superbox bant seçimi yapma(sınırsızlarda hız yükseltme ihtimali)

• heliosnavy H kullanıcısına yanıt
    Anteni nerden aldınız acaba link falan varmı ?
  • netlife32 kullanıcısına yanıt
    https://www.safirteknoloji.com/poynting/

Online satış yok. Telefonla irtibat kurup sipariş etmistim. Eylülde 900 TL civari idi. Şimdi amazona baktim Almanya’dan 1200 TL civarina geliyor
    Peki hocam bu anteni kullandıktan sonra sinyal değerlerinizde ne kadar bir artış oldu acaba ?

Sizin soruna baktığımız zaman yoğunluktan dolayı bir yavaştık söz konusu gibi bende tam tersi yoğunluk yok ama sinyal sıkıntılı
    Antenle ve antensiz olarak anlik değerler bunlar. Değerlerin anlamlari internette ve bu konunun bir yerinde vardi. Yani burasi kirsal ve amacim baz istasyonundan sinyal almak oldugu için cekmeyen modem antenle cekiyor. Daha iyi bir anten varmidir evet. Ama o piyasadaki dandik antenler modemin kendi anteninden emin olun iyi degil burdaki arkadaşlar denedi o tarz ürünleri

Anladım hocam çok teşekkür ederim.
    Rica ederim
  • Hepsini tek tek denememe rağmen hala hızım 20 Mbps e sabitleniyor
    Sınırsız 20 Download 5 upload olan paketi kullanmıyorum
    Hız sınırını aşmam mümkün mü?

• ultr4slan kullanıcısına yanıt

Full 279 TL lik paketi ile anca yüksek hızları bulabilirsin bende eskiden maksimum 200 mbit 50 upload gördüm tek Bir baz istasyonuna klitlemistim

Kullandığın anten yönlü anten baz istasyonunun yönüne göre ayarlicaksin başka türlü verim alainmaz stabil olmaz yani baz istasyonunun yönünü cellmaper android uygulamasıyla yerini ve yönünü bulup o yönde sabitlersen stabil hız alırsın 👍

• serkante S kullanıcısına yanıt
    Teoride haklısınız yabancı forumlarda yeterince okudum. Birincisi sinirdan 50 km ilerideyiz ve sinir ötesinde hic baz istasyonu yok. Yansiticilar var. Bu yuzden en yakin yansıtıcıya cevirince belkide en kötü interneti aliyorum. Zaten mesele mesafe vs değil kapasitenin bu kadar adami kaldiramamasi. Su anda Türkiyeye kuzeye cevirdim saatlerine gore 3-20, 3-7, 7-20 seklinde bant ayarlamasi yaparak gunu kurtarıyorum. Teşekkürler destek için 👍
  • serkante S kullanıcısına yanıt

299tl 20mb /5mb olanı kulllanıyorum benim paket uygun değil galiba :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ultr4slan

299tl 20mb /5mb olanı kulllanıyorum benim paket uygun değil galiba :(

dalgalı bir hız alıyorsan stabil bir hız alabilirsin

• Saçma sapan zte modem verdiler, huaweiyle değişimini bir türlü sağlamıyorlar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.