Şimdi Ara

TURKCELL SÜPERBOX AKŞAM SAATLERİNDE DOWNLOAD REZİLLİĞİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
7.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi buna normal diyorsan buradakini megabayt kabul ediyorsun. Peki megabayt diyelim.

TURKCELL SÜPERBOX AKŞAM SAATLERİNDE DOWNLOAD REZİLLİĞİ

megabaytsa bunu nasıl açıklıyorsun? arkadaşın hızı 160mbit'e çıkmış o zaman?

TURKCELL SÜPERBOX AKŞAM SAATLERİNDE DOWNLOAD REZİLLİĞİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Steam'den birşey indirmek istedim ve saniyede 5.8mb ile indiriyor en fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 27 Mart 2021; 12:9:53 >
  • Yav hala hizimin normal oldugu verdigim degerlerin disk yazma hizi oldugunu idda edenler hatta goruntulerin gercek olup olmadigini bilmeyenler oldugu yazilmis ya ben derdimi anlatamigorum ya anlamakta israr ediyolar
    Arkadasim TURKCELL AKSAM SAAT8 İLE 12 ARASİNDA İNTERNET HİZMETİNİ İNSANLARİ KANDİRARAK KİSİTLİYOR
    BUNU ANLAMAMAK İCİN NEDEN DİRETİYOSUNUZ
    Buraya yazmamin nedeni bilgilendirme amacli insanlari uyarmak veya bulabilen varsa çözüme ulasmak
    adamlar kabul etti evet bazi uygulamalri kisitliyoruz siz hala mb/sa falandi filandi tutturmussunuz

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    Ortada bir karışıklık var. MB mi MBPS mi anlamaya çalışıyoruz. Alttaki resimde 2mb saniyede indirdiğine göre paketine uygun indiriyor.

Üstte ne olduğunu anlayamadim.

MB/sn diyor. 20mb saniyede indirmesi mümkün değil paketine göre.

Steam dışında düzgün indirme verisi veren uygulama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 27 Mart 2021; 12:9:53 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Konu sahibi sanırım bizi trollüyor ve buna da ayak uyduranlar var, akla mantığa aykırı bir durum hocam.

Saniyede 2mb ve 20mb indirme resimleri atmışta, dediğim gibi akla mantığa aykırı. Saniyede 20mb indirme yaptığı süreçte download'ının 200 olması gerek, ama bakıyorsun her iki türlü indirmede de download 20mb civarı.

İndirme yaptığı sunucularda bir sorun olabilir, dediğin gibi en sağlıklı sonucu steam verir.

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt

Ben bu sikintiyi epic ve microsoft magazada yasiyorum steam ve googledan harhangi veri indiriminde bole bisi doz konusu deil.

Diyeceksinizki o zaman superboc ile alakasi yok malesef konsolu ve pcyi turkcell hatli farkli telefondan bagladigim zaman herhangi bi kisilma söz konusu değil

Musteri hizmetlerinden gelen cevapta zaten BAZİ UYGULAMALARi kalite kaybi olmasin diye download hizlarini kisiyoruz oldu

• maximum54 kullanıcısına yanıt

Turkcell hattın da 20mb download aldığına eminmisin?

Yani demek istediğim, aynı anda hem superbox hem de Turkcell hattın dan test yaptın 20mbps çıktı ve indirme yapmaya başladığında Turkcell'de 20mb/sn ile indirip superbox ile 2mb/sn ile mi indiriyor? Eğer bu şekilde bir SS paylaşır mısın?

Superbox'ta başlı başına bir kısıtlama var zaten, adı üstünde 20mbps paket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 27 Mart 2021; 12:15:58 >

Ya kardesim yasim 40 2 cocuk sahibiyim konu sahibi bizi trolluyo diyecegine biraz anlamaya veya benim bi anlatim eksikligim varsa anlatmaya calisin

Tekrar diyorum aksam saat 8 ile 12 arasinda benim indirme hizlarim yerin dibinde 1gb dosyayi 2 saatte indiremiyorum

Matematiksel terimlere sizin kadar hakim olmasamda ne enlattigimi sikintimin ne oldugunu gayet iyi dile getirdigimi zannediyorum

Hocam şuan hız testi yapıp iletir misiniz?

Bende 33 yaşında 3 çocuk sahibi biriyim, sana güzel güzel anlatıyoruz.

Senin paketin 20mbps'lik paket ve birşey indirmeye kalktığında saniyede 2mb 2mb indirebilirsin, sen eğer 1mb ile falan indiriyorsan bir sıkıntı vardır ama öyle birşey de yok. Belki bağlı olduğun sitenin sunucularında bir tutarsızlık vardır, en sağlıklı sonucu steam verir.

Benim evimde telefondan 70mb civari hiz aliyorum ve bunu ayni sekilde konsolumda goruyorum

Ama superboxta 20 almama ragmen aksamlari 2 diger saatlerde 20 goruyorum

İnsallah bu sefer anlatabilmisimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAD4AAA61

Hocam şuan hız testi yapıp iletir misiniz?

Nerden hiz testi yapayim konsoldanmi pcdenmi kardesim ?

Tamam işte bu sorununun cevabı da sitenin sunucularıyla alakalı olabilir diyoruz, işin mantığını sana anlattık. Superbox tarafında bir tutarsızlık yok, gidip sitenin sunucularına sövmelisin.

Hem pcden hem konsoldan yapıp iletin. Speedtest.net üzerinden yapın.

Akşam da atarsınız ona göre kıyaslama yaparız.

neden konu sahibinin haklı olabileceğine ihtimal vermiyorsunuz? test sayfası her şeyi anlatıyor işte. megabayt olamayacağına göre (hızının 160mbit olması gerek) oradaki Mb/s megabit. zaten küçük b bittir, büyük B bayttır.

• İhtimal yok ki ihtimal verelim hocam. @iriven 'de yazdı, ben microsoft'ta 122mb ile indirme yapıyorum. Bu tamamen o tarafla alakalı, Superbox'la bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

En sağlıklı veriyi yine söylüyorum STEAM verir. Bak yukarıda kendi değerlerimi de attım.

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğimiz gibi 20 MB indirmesi için 160mbps download hızına sahip olması gerekiyor.

Biraz araştırdım, Microsoft Store bit üzerinden hesaplama yapıyormuş.

En sağlıklı yöntem şuan ve akşam hız testi atması olur. Belli ki Microsoft sayaç işini becerememiş.

irivenin demesine göre 50mbit hızıyla 122mbit indirme yapıyor. Microsoft store uygulaması güveneceğim en son şey.

• Konu sahibinin yapacağı işlem belli.

STEAM'i baz alacak, hem telefonundan hemde superbox'tan bağlanıp iki farklı indirme yapacak. Dediğine göre Turkcell hattın da 70mbit download alıyor, buda saniyede ortalama 8mb 8mb indirme yaptırır. Superbox'tan da 20mbit paket olduğu için 2mb 2mb indirir. Eğer iki sonuçta bu şekilde çıkıyorsa bir kısıtlama vs. yoktur. Ayrıca kısıtlama indirme sırasında olmaz, eğer bir kısıtlama varsa download hızında da bu olur. 7/24 download'ın 20mb civarı olsun ama bende kısıtlama var de, buna kim inanır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.