Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fatihcelik , fatihcelik Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sino_0

Yok dostum bende huawei modem var ts9 girişli türkiyede ilk alanlardan ben herhalde superbox eğer cekimde kuvvetinde sıkıntı yaşıyorsanız anten şart cok şikayet var şu zte modemlerde yada letgo gibi 2.el sitelerden huawei modem bakınderim 2. El ama biraz tuzlu 800 TL falan görmüştüm büyük ihtimal turcel o yüzden zte modeme geçti huawei cihaz cidden pahalı bir modem...

Alıntıları Göster
    Imei kilitli bunlar. Hani modem almak yerine telefona takarım en kötü.

Hocam smse giremiyorum şuan ya vallahi de billahi de tutup parçalayasım var ne yaptıysam olmadı dımdızlak kaldım ortalıkta ne yapacağım bilmiyorum. Kalkıp hesabıma gireceğim desem şifreyi göremiyorum olmuyor. Yok abi yok ya şaka gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Imei kilitli bunlar. Hani modem almak yerine telefona takarım en kötü.

Hocam smse giremiyorum şuan ya vallahi de billahi de tutup parçalayasım var ne yaptıysam olmadı dımdızlak kaldım ortalıkta ne yapacağım bilmiyorum. Kalkıp hesabıma gireceğim desem şifreyi göremiyorum olmuyor. Yok abi yok ya şaka gibi.

Alıntıları Göster
    Valla en iyisi modeli kapıp bir mağazaya gidin derim bir baksınlar yoksa bizim anlicağımız iş değil bir şeyleri kurcalayınca sonra kullanıcı hatası der cıkarlar

• quote:

Valla en iyisi modeli kapıp bir mağazaya gidin derim bir baksınlar yoksa bizim anlicağımız iş değil bir şeyleri kurcalayınca sonra kullanıcı hatası der cıkarlar

Alıntıları Göster
    Hocam verdiğim ikametgahın dışında başka şehirde kullanıyorum. Fiziksel ekip bile göndermiyorlar başka konumda olduğum için. Çıldırıcağım delireceğim az kaldı. Caymaya kalksam 350 TL cayma bedeli çıkacak.

Telefona takınca sizce ek ücretlendirme olur mu? İyice paranoyak oldum. Öğrenci halimle neden çöp hizmete 130 TL veriyorum? Öğrenciliği geç. Neden 130 TL veriyoruz bu çöplüğe?

Benim anlamadığım şey şu. Kime gitsek rezalet lime gitsek bokluk kime gitsek çöplük. Şimdi ben bunu bıraktım. Allahın belası Vodafonea mı geçeceğim beyni şaşmış cebi boşaltılmış Türk Telekoma mı?

Ben sadece adam gibi internet istiyorum olay bu 130 değil 150 vermeye razıyım. Daha ne istiyorlar bizden?

• Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Dostum öğrenci isen sen superbox ile nie ugrastınki 10mbt ile adsl de zaten okdr veriyor turkenetin paketleri sana uyar zaten ben mesela evden işe işten eve ayrı İnternet cektirmiyim diye superbox aldım yoksa yayıncı falan değilsen uğraşılmaz ki zaten uploandı 5 yaptılar cok gereksiz masraf yapmışsın öğrenci halin ile sen en iyisi internetten tplink 4g router lerine bir bak en ucuz olanlarından al 100-150 TL olması lazım ayrı modeme calışması lazım telefonda calışmıyor diye biliyorum bir araştır bak olmadı letgo dan 2. El bir 4g modem bak bulunduğun şehirde satıcı ile buluş bir deneyebilir iyim de ve simi o modeme takıp dene ve performansına bak ve sana uyarsa al yoksa işin zor gidiceksin mağazaya kafalarına atıcakaın sen istediğin hızı alamıyorsan

• quote:

Dostum öğrenci isen sen superbox ile nie ugrastınki 10mbt ile adsl de zaten okdr veriyor turkenetin paketleri sana uyar zaten ben mesela evden işe işten eve ayrı İnternet cektirmiyim diye superbox aldım yoksa yayıncı falan değilsen uğraşılmaz ki zaten uploandı 5 yaptılar cok gereksiz masraf yapmışsın öğrenci halin ile sen en iyisi internetten tplink 4g router lerine bir bak en ucuz olanlarından al 100-150 TL olması lazım ayrı modeme calışması lazım telefonda calışmıyor diye biliyorum bir araştır bak olmadı letgo dan 2. El bir 4g modem bak bulunduğun şehirde satıcı ile buluş bir deneyebilir iyim de ve simi o modeme takıp dene ve performansına bak ve sana uyarsa al yoksa işin zor gidiceksin mağazaya kafalarına atıcakaın sen istediğin hızı alamıyorsan
    Kyk Yurdundayım. Olmasam direk sabit bağlatırdım zaten.
    Telefonda çalışıyor ama sms göndermiyor. Hızını falan bir şekilde hallederiz ama modemin sms bölümüne giremiyorum. Böyle bir rezillik böyke bir dandiklik yok.

Kykdan gerçekten memnunum ama bu internet kanser edecek beni.
    Ülke soyguncularla dolmuş ve hakkımızı savunan kimse yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Kyk Yurdundayım. Olmasam direk sabit bağlatırdım zaten.
    Telefonda çalışıyor ama sms göndermiyor. Hızını falan bir şekilde hallederiz ama modemin sms bölümüne giremiyorum. Böyle bir rezillik böyke bir dandiklik yok.

Kykdan gerçekten memnunum ama bu internet kanser edecek beni.
    Ülke soyguncularla dolmuş ve hakkımızı savunan kimse yok.

Alıntıları Göster
    Dostum biraz araştırdım başka modeme calışmıyormyş hakket sacmalık cok zalimce bişi sen en iyisi aldığın şehre gidince al cihazı götür mağazaya başka türlü cözümü yok galiba

• quote:

Dostum biraz araştırdım başka modeme calışmıyormyş hakket sacmalık cok zalimce bişi sen en iyisi aldığın şehre gidince al cihazı götür mağazaya başka türlü cözümü yok galiba

Alıntıları Göster
    Hocam 60 gün sonra üni tatil olacak. 30 günlük bir ara var. Müşteri hizmetleri beni ezberleyecek. Kurtuluşları yok. Biraz daha sabretmem lazım sadece. Ben hayatımda bir hizmet karşılığında bu kadar öfkelendiğimi bu kadar net pişman olduğumu hatırlamıyorum.

Uğraşacağım. Akşam saatlerinde muhakkak orada da bu hız düşmeleri oluyor. Bunu kullanarak iptal ettireceğim. Burası tamam diyelim. Peki bundan sonra ne olacak? Hangi interneti kullanacağım? Ülkede internet yok ki? İstediğimiz kadar sövüp sayalım. Bu mantalitede çalışan ürün yok piyasada. Vodafone gigacube var ki Vodafone un ne olduğu hepimizin malumu.

Dönüp dolaşıp gidicem kotalı olanı alıcam. Olacak olan bu değil mi?

• Arkadaşlar bende superboxa geçeli 2 ay oldu sonunda çöp zte modemi Huawei b525 modemi ile değiştirdiler. Değerler böyle sizce iyi mi? Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikkel -- 7 Kasım 2019; 4:28:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arasscan kullanıcısına yanıt
    sizin erişim detaylarınızı verdiğiniz server'a ben de aynı anda hem superbox hem de turknet vdsl üzerinden test yaptım.
    Bu server Amerika'da.

Ekteki resimlerden birinici superbox ikincisi vdsl
    İşaretlediğim gibi, iki bağlantı arasında (birisi 158ms diğeri 126ms)32ms fark var.
    Bence bu yüksek bir fark.

Ki burada şöyle bir şey de var karşılaştırmada kullandığım, turknet'in kullandığı ana omurga Cogento'nun(ki kendisi ekonomik ve ucuz bir sağlayıcıdır) . Turkcell'in kullandığı omurga ise yanlış bilmiyorsam Tata Communications.
    Yani aslında aynı bağlantı örneğin Cogentu'yu kullanmayan türk telekom'da muhtemelen daha da iyidir.

Zaten Superbox trafiğinin(traceroute çıktısındaki 7-8-9 satırlar) üzerinden geçtiği AS6453 rotası, gecikme sebebi ile oyuncuların pek sevmediği bir rotadır.

Lafı uzatmadan söyleyeyim; Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok.

Ek takılacak anten vesaire gibi çözümlerin de bu duruma pozitif bir katkısı olmaz.

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

sizin erişim detaylarınızı verdiğiniz server'a ben de aynı anda hem superbox hem de turknet vdsl üzerinden test yaptım.
    Bu server Amerika'da.

Ekteki resimlerden birinici superbox ikincisi vdsl
    İşaretlediğim gibi, iki bağlantı arasında (birisi 158ms diğeri 126ms)32ms fark var.
    Bence bu yüksek bir fark.

Ki burada şöyle bir şey de var karşılaştırmada kullandığım, turknet'in kullandığı ana omurga Cogento'nun(ki kendisi ekonomik ve ucuz bir sağlayıcıdır) . Turkcell'in kullandığı omurga ise yanlış bilmiyorsam Tata Communications.
    Yani aslında aynı bağlantı örneğin Cogentu'yu kullanmayan türk telekom'da muhtemelen daha da iyidir.

Zaten Superbox trafiğinin(traceroute çıktısındaki 7-8-9 satırlar) üzerinden geçtiği AS6453 rotası, gecikme sebebi ile oyuncuların pek sevmediği bir rotadır.

Lafı uzatmadan söyleyeyim; Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok.

Ek takılacak anten vesaire gibi çözümlerin de bu duruma pozitif bir katkısı olmaz.

teşekkür ederim hocam ben de aynı fikirdeyim yapabiliceğim herşeyi yaptim ama olmuyor. lanet olası port sorunu yüzünden internette bağlatamıyorum. yakın zamanda taşınıcam buradan, superbox ıda tamamen 350 lira parasını verip iptal edicem.

• Arasscan kullanıcısına yanıt
    yakın zamanda abone oldu iseniz 350'den fazla tutar.

zaten kafadan 200tl bağlantı parası ve 450tl ilk ay verilen 500gb internet paketinin parası var.

üstüne de kullandığınız ay ya da sözleşme bitimine kalan ay çarpı 50 TL ya da 60 TL gibi (tarife ücreti eksi kampanya indirimli fıyatı farkı kadar) bir para ödemeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mikkel

Arkadaşlar bende superboxa geçeli 2 ay oldu sonunda çöp zte modemi Huawei b525 modemi ile değiştirdiler. Değerler böyle sizce iyi mi?
    Hocam değişim nasıl? Ayrıca nasıl değiştittirebildiniz modemi?

Zte modem ile yüksek ping yüzünden online oyun oynanmıyordu. Bende defalarca kez şikayet kaydı bıraktım tamam ilgileneceğiz dediler en son salı günü huawei modem ile geldiler birde onunla denediler ping ve hız sorunum düzeldi ve modemi bana bıraktılar. Elimdeki zte modemi de götürdüler. Şuan 21-22 mbps arası down 5-6 mbps arası up hız alıyorum. Pinge gelecek olursak League of Legendsta 27 csgoda 68-70 arası ping alıyorum. Akşam en yoğun saatlerde bile ping aynı. Gerçekten muhteşem. Huawei modem ilaç gibi geldi.

• quote:

Zte modem ile yüksek ping yüzünden online oyun oynanmıyordu. Bende defalarca kez şikayet kaydı bıraktım tamam ilgileneceğiz dediler en son salı günü huawei modem ile geldiler birde onunla denediler ping ve hız sorunum düzeldi ve modemi bana bıraktılar. Elimdeki zte modemi de götürdüler. Şuan 21-22 mbps arası down 5-6 mbps arası up hız alıyorum. Pinge gelecek olursak League of Legendsta 27 csgoda 68-70 arası ping alıyorum. Akşam en yoğun saatlerde bile ping aynı. Gerçekten muhteşem. Huawei modem ilaç gibi geldi.
    Çok güzel hayırlı olsun ben de deneyeceğim.

Hocam az önce aradım bana zte modem verilen birine huawei modem verlemez tarzında birşeyler söylediler.

Şehrime gideyim başka kametgah adresiünde kalıyorum şuan gün bunlarla uğraşacağım.

Her müşteri temsilcisi farklı konuşuyor. Bana müşteri temsilcisi sorun modem kaynaklıysa modem değişimi yapılır demişti. Fakat müşteri temsilcisi size Huawei modem vericez demedi. Bana Huawei modemi turkcellden eve gelen kişi verdi.

• quote:

Her müşteri temsilcisi farklı konuşuyor. Bana müşteri temsilcisi sorun modem kaynaklıysa modem değişimi yapılır demişti. Fakat müşteri temsilcisi size Huawei modem vericez demedi. Bana Huawei modemi turkcellden eve gelen kişi verdi.
    Anladım hocam. Açık konuşmak gerekirse uğraşmaktan yoruldum. Memlekete döneyim inşallah halledeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

yakın zamanda abone oldu iseniz 350'den fazla tutar.

zaten kafadan 200tl bağlantı parası ve 450tl ilk ay verilen 500gb internet paketinin parası var.

üstüne de kullandığınız ay ya da sözleşme bitimine kalan ay çarpı 50 TL ya da 60 TL gibi (tarife ücreti eksi kampanya indirimli fıyatı farkı kadar) bir para ödemeniz lazım.
    yaklaşık 7 ay falan olmuştur temizinden, ilk ay 500gb vermediler bana diye hatırlıyorum. 350 gibi bir şey demişti geçen telefonda, ne yapalım hocam vericez bu lanet şeyi kullanmaktansa
  • quote:

dostum merhabalar peki bu sim kart sadece zte ile huawei demi calışıyor gelen görevli ayrı bişi yaptımı tanıtma tarzı bişi yoksa sadece pini girdi verdimi?? yani ayrı bir marka modemde calışma durumu varmıdır sizce ben acıkcası koca modeme powerbank takıp taşımaaktan bıktım şu sıralar o yüzden kendinden pilli kücük bir cihaz almak istiyorum ???

• Sino_0 kullanıcısına yanıt
    Zte ve Huawei modemde aynı sim kart çalışıyor evet

• huawei modeme gectikleri an 3 kişi alacağız burdan takip ediyorlarsa eğer bizim gibi kimler bekliyordur

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.