Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar superbox vardı fiber gelince kullanmadım taahhüt de var o zamana kadar sim kartı iPad taksam kullanabilir miyim. Sıkıntı çıkar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Arkadaşlar superbox vardı fiber gelince kullanmadım taahhüt de var o zamana kadar sim kartı iPad taksam kullanabilir miyim. Sıkıntı çıkar mı
    şansına çalışırsa 3G de çalışır yoksa hiç çalışmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeHaveDrogba

Arkadaşlar pingi bir tık düşürme şansımız var mı ya ? İmei atmaktan başka bir çözüm var mı ? yoksa eski bi telefon buluo imei atmayı düşünüyorum.
    Arkadaşlar var mı bir öneriniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bomi01

Hiç Turkcell kullanan arkadaşınız tanıdığınız yok mu getirin eve speedtest yapın telefondan zaten hız yüksek çıkacaktır, istasyon yok diye bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Babamın telefonu Turkcell. Test yaptım 5 Dakika Stabil olarak 500-650 mbit arası hız aldım. 5 Dakika sonra ne olduysa 1mbit oldu. Steam üzerinden indirme yaptım. Acaba Steam sıkıntısı mı var diye Youtube dan 4K 60 fps video açtım aynı şekilde internet yavaşladı. Ping de aynı şekilde 28 den 70 lere çıktı. Sonra cell signal monitör indirdim. 344565-21 ID li baz istasyonuna bağlıydı -108 Dbm sinyal gücü. Sonra telefonu kapattım. 10 dakika sonra açtım. Tekrar baktım programdan 344053-21 diye bir istasyona bağlanmış -87 çekiyor. Tekrar steam indirme başladım yine 500 mbit çekti. 3 dakika sonra yine düştü 4-5 mbit oldu. Cell signal monitörden baktım 344565-21 istasyona bağlanmış. -102 dbm gösteriyordu. Şebeke kapa aç yaptım 4G kapa aç yaptım olmadı. Yine başka istasyona bağlanıyor. Sonra bişey indirmedim biraz bekledim kendi kendine istasyon yine değişti 344053-21 oldu. İndirmeye başlıyorum 5 dakika bağlı kalıyor yine ötekine atıyor. Bir türlü çözemedim durumu.

3G test yaptım malesef çok lag yapıyor. 3G konusunda benim bulunduğum bölge sıkıntılı. Etrafta çok yansıtıcı var çünkü.

• WeHaveDrogba kullanıcısına yanıt
    ZTE modemlerde bu ping sorunu var şuanda. Yapacak bir şey yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu da Speedtest sonuçları.
    Kırmızı alan içine aldığım yerler Turkcell hız testi sonuçlarım.Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

5 dakika sonra yaptığım testlere bak 1mbit den 9 mbit e fırlıyor. Neye göre ayarlıyor çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TalihsizSerüvenci -- 3 Kasım 2019; 20:45:45 >
  • TalihsizSerüvenci T kullanıcısına yanıt
    Çok değişken hocam. Muhtemelen Superbox alırsanız dalgalanmalar olacak ve memnun kalmayacaksınız ☹️

• 5 dakika sonra yaptığım testlere bak 1mbit den 9 mbit e fırlıyor. Neye göre ayarlıyor çözemedim. Zaten Turkcell iptal etti işlemi. Altyapı yetersiz dedi. Zaten Sultanbeyli, İstanbulun en cenabet yeri.
    Bende KYK yurdundayım bu superbox kurtarıcım oldu. Allahtan bende stabil

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• Kudurucam yaw. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapayım bayiye gideyim dedim. Yeri Serindere diye bir yerdeymiş. Superonline satış yeri. Ama emin olamadım. 1 hafta içinde altyapı için ekip gelmezse artık ben gideceğim. Hatta sinyal yükseltici alacağım adam fiyatı 500 TL dedi. 4.5G sinyalini yükselten anten. Ev kendimizin olmasa, kira olsa valla çıkıp giderdim.
  • @bdullah kullanıcısına yanıt
    Eğer ki modeminiz huawei b618s-22d ise geçiş yaparlar.

Sizin için iyi olabilir ama ben memnun değilim şehir içi rezalet ama kırsal da iyi olabilir.
    550-650 mbps almanıza imkan yok yaptığınız testte bir hata var başka hız testlerine bakın.
  • Arkadaşlar elimde superbox 4g anten var satıyorum almak isteyen pm yoluyla ulaşabilir.
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]
  • c3LaL35 kullanıcısına yanıt
    Neden satıyorsunuz zaten 5G gelecek bence ona anten lazım.
  • Vay hocam @dark22 hocamdan sonra siz de almışsınız pol-02. Hayırlı olsun, ilk attığınız speestest sonucu açılmıyor ama anladığım kadarıyla işinize yaramış. Ben de halen çatıya çıkıp test yapamadım bi. Siz anteni evde mi konumlandırdınız dışarıda mı?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    5G için ya yeni modem verecekler ya da 5G destekli yeni anten alacağız, frekanslar farklı olduğu için mevcut 4G antenler desteklemiyor genellikle.

Örneğin Celal beyin aldığı antenin 5G destekli olanı:
    https://www.solwise.co.uk/5g-XPOL-A0002

Tabi belki de ileriye yatırım olsun diyerek bunu da almış olabilir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_91 -- 4 Kasım 2019; 5:46:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Neden satıyorsunuz zaten 5G gelecek bence ona anten lazım.
    xpol-02 antene geçtim o yüzden satıyorum birinin işine yarar belki diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_91

Vay hocam @dark22 hocamdan sonra siz de almışsınız pol-02. Hayırlı olsun, ilk attığınız speestest sonucu açılmıyor ama anladığım kadarıyla işinize yaramış. Ben de halen çatıya çıkıp test yapamadım bi. Siz anteni evde mi konumlandırdınız dışarıda mı?
    4. kattayım camın önüne konumlandırdım modemin yerinide değiştirdim 100 üstü download 45-46 upload alıyorum.
  • Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]
  • Anladım hocam sağolun mesajınız için.

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.