Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi modemi tavsiye edersiniz. Evimde şebeke fazla çekmiyor ve şu anda huawei modem kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    129+11 TL gibi bir vergi var 1 yıl boyunca ,modemi istediğin yere götür serbest

• Bu geçersiz mi o zaman

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Valla 1.5 yıldır kullanıyorum heryerde sonra gelirmi bilmiyorum şuan birşey yok.

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    E bu çok iyi altyapısı olmayanlara superbox ilaç gibi gelecrk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lexco -- 7 Ekim 2020; 22:5:57 >
  • 5G gelirse oyunun şekli değişir. Ancak kim bilir ne zaman gelecek!

• theraptorx kullanıcısına yanıt
    Şu anda 5G olmadığı için yapamadığımız ne var ki?
    4G yi bile düzgün hız ve kota ile kullanmıyoruz.

• İşte 5G gelse kota ve hız sorunumuz olmayacak. Evde belki hız düşmeden 50 Mbit rahatlıkla kullanabiliyor olacağız.

• Şehir dışındaki evime Superbox 200GB 4.5G aldım fakat hız 20-25mbs civarında ve bana yavaş geldi. Hızlandırmanın bir yolu var mı modem arayüzünden vs?

• arkadaş saçmalığa bakarmısın 10.10 taahhüt bitiyor aradım son 72 saatte ekran göremiyoruz bu yüzden tarifenizi göremiyoruz diyor ve yenilemede 10/5 değil 10/2 olacak diyor

• crazyhead kullanıcısına yanıt

Fiyat ne dediler 149 mu 159 mu. 149 TL ise ikna olup 10/5 dir. 159 ise devam olup 10/2 dir.

• muratoto kullanıcısına yanıt

bende kendisine defalarca söylememe rağmen ikna paketi diye birşey olmadığını söyledi hatta direkt arkadaşım bu pakete geçti telefondan sorgulayın dememe rağmen ikna diye bişi yok 159tl 10/2 diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyhead -- 8 Ekim 2020; 16:22:34 >
  • crazyhead kullanıcısına yanıt

Tekrar ara yine aynı cevabı verirlerse ayın onunda ara derim. Yenileme talebini son üç güne bırakmamak lazım aslında. Burda yazmıştım gözden kaçtı heralde.

https://forum.donanimhaber.com/turkcell-superbox-4-5g-evde-internet-ana-konu-limitsiz-15mbps-599-tl--133143337-480

Niye hız ve kota sorunu olmuyormuş? Şimdi 100 Mbit 100 GB kotalı tarife veren o zaman da 1 Gbit 250 GB kotalı tarife verir. Kota ve upload sınırı kalkmadan bir cacık olmaz.

• İsteyene kotalı paket tabiki verir firma. Ancak hızın artacağı kesin. Sonrasında müşteri ister kotalı paket alır , isterse kotasız.

Niye hızın artacağı kesin olsun. Şimdi de 600mbps hız verebilirler ama 10-20 veriyorlar.
    Asıl problem şu an 4G ya da 5G değil bu trafiği taşıyacak fiber altyapının gelişmiş olmaması.

3G hızında 4G kullanıyoruz neredeyse.

• Yahu bir araştırın 5G nedir diye. Turkcell'in yaptığı 5G testinde 2283 Mbit hız çıkmış. Hala hızın artacağı kesin değil diyoruz. Neyse, gelsin her beraber görürüz.

5G dediğin senin telefonun ile baz istasyonu arasındaki hızı etkiler, baz istasyonundan sonra trafiği yine flber ile taşıyorsun omurgaya.

Sanki kişi başına 2200 megabit hızda trafik mi taşıyacaklar. Test ortamında istediğin kadar rekor kır.

5G nedir nasıl çalışır araştır öğren biraz.
    Adamlar 4G de doğru dürüst kapsama alanına senelerdir anca ulaştılar, aynı kapsama alanına 5G ile ulaşmak için 10 kat fazla baz kurman lazım.

2015 yılında 4G ile Avea 3.6gbps ile test yaptı, Turkcell aynı yıl 900mbps ile test yaptı sonrasında belki daha yükseğini de yapmıştır, pratikte ne hızla bağlanıyorsun bugün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 8 Ekim 2020; 20:17:56 >
  • Tamam sen haklısın. 5G fazla gelir bize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam konu sen haklisin ben haklisin meselesi degil.

Ben diyorum ki Turkiye'de genelde bir baz istasyonunun ana omurgaya baglantisi 1gbps hizda.

Ustelik fiber altyapimiz da yaygin degil.

Sen baz istasyonuna istedigin kadar hizli baglan omurgaya baglantin 1gbps (10gbps olani var mi bilmiyorum), yani bu noktada bir darbogazin var.

Operatorun su anda yuksek hiz vermemesinin ve dolayli yoldan yuksek kota da vermemesinin sebebi bu.

Fiber altyapi gelismedigi muddetce pratikte hizin ve kotan pek artmayacak.

Ozetle bizim darbogazimiz 4G-5G degil, ulkedeki fiber altyapinin yetersizligi.

Su an 4G ile cat 12 bir modem ya da telefonla 1200mbps hiz verilmesine bir engel yok mesela, ama veremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 8 Ekim 2020; 20:47:34 >
  • 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.