Şimdi Ara

Turkcell Rahat Paketler ile faturasız gibi kullan faturalı gibi öde! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
22.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan bir faturalı tarifedeyim. Acaba hazır karta geçip bir sonraki gün Rahat Plus 1GB Paketine geçiş yapabilir miyim?
  • faturasızdan rahata geçiş yapamadı bayiler, yaptıran var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayıp deneyin, kimlik bilgilerinizi ve adresini sorup yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-842350F0A -- 23 Kasım 2019; 17:41:15 >
    Forumda konusu vardı rahatın. Orada okumuştum.
    Faturasızdan geçiş sadece SMS ile oluyormuş siteden olmuyormuş diye.

https://forum.donanimhaber.com/turkcell-rahat-nedir--139767212

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oz4a -- 23 Kasım 2019; 17:45:28 >
  • daha önce aramıştım bayiden yapılıyor demişlerdi

• oz4a O kullanıcısına yanıt
    paketsiz geçmek istiyordum ben aslında, yine de deneyeyim bakayım ne diyecek

Bayiden de oluyor, mesaj atarak ta geçiş yapabilirsiniz ve de bazı müşteri temsilcileri bilgisiz veya işine gelmiyordur, tekrar arayıp deneyin biz de birini öyle Rahat'a taşımıştık ve de paket olmak zorun'da hocam bir paket seçin geçiş için işlem yaparken.

• SMS ile olmadı talebiniz anlaşılamadı diyor. Bayiden ben de baktım maya ekranına sadece faturalı gözüküyor geçiş için. İki bayide de böyle gözüktü.
    Denemek için geçecektim aslında pek mühim değil paket almadan devam etsek hediye yarışından hediye alabiliyor miyim diye deneyecektim paketsiz geçiş olmuyorsa gerek yok.

Mesela ilk ay Rahat Fırsat 3 GB Paketini alıp kullanabilir öbür ay paket almazsanız sadece TKÜ fatura olarak ödeyebilirsiniz. SMS olayına gelince; Hocam mesela Rahat Fırsat 7 GB Paketini almak isterseniz GEC RAHATFIRSAT7GB yazıp 2200'a yollayabiliyorsunuz.

• mesajı şimdi dediğin gibi yazdım oldu, ama onaylamadım. yedek hattım bu zaten kullanmayacağım boşuna 25 30 lira vermiş olacağım. paketsiz geçiş yapmamaları kötü olmuş.

• Rahat tarifesini kulanan bir çok kişi memnun taahhüt yok faturasız ama faturalı gibi ödüyorsunuz. Bir de çocukları için hat ücreti ödemeden alınabilir, aşım derdi falanda yok o yüzden ben rahatı kullanışlı buluyorum
  • yuksektepe1 kullanıcısına yanıt
    Biraz aciklarmisiniz bedava mı yoksa

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yani taahhüt yok demiş mesela; Taahhüt verirsin ama geri çıkmak istersen 1 sene beklicen taahhüt süresini ya da cezalı ödemeni yapıp çıkacan, ama öbür türlü rahat kullanan biri yarın da gidip numarasını taşıyabilir veyahut önümüzdeki ay aynı paketi almazsın, hatta paket almazsın ama öbür ay alıp kullanabilirsin.

Edit: Sahi Rahat hattı ilk defa alacaklar faturasız hat gibi direk peşin ücretini mi veriyor yoksa faturalı hat gibi fatura üzerinden mi alıyorlar onu bende bilmiyorum.

• faturasız kullanıyorum rahat ı denemek için geçtim sms ile peki memnun kalmazsam faturasıza nasıl geri döneceğim ?

sim kart değişikliği imza vs gerekiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Sms ile geçtiniz Rahat tarifeye kullanmaya başladınız, eğer mennun olmadınız, Turkcell bayilerine/mağazalarına (siz nasıl derseniz) gidip ben Rahat'tan Faturasız hatta geçmek istiyorum diyeceksiniz, hem Rahat dönemindeki faturanızı ödeyeceksiniz, hem de geri faturasız hatta dönmek için de 20₺ ödeyedeksiniz. Bu binevi faturalı hattan faturasıza geçiş gibi bir şey 4 gün sürüyor ve bu süre zarfında size yalan söylemeyim 1 GB ile 500 DK yolluyorlar haftalık iletişiminiz kesilmesin diye. Ancak ben 20₺ ödemem derseniz başka operatöre numaranızı taşıyabilirsiniz, onu kullanabilirsiniz veyahut taşıdığınız operatörden geri Turkcell'e dönebilirsiniz. Başka operatöre giderseniz evet sim kart değişimi olur, ama Rahat'tan geri Faturasız'a dönerken sim kart değişimi olmuyor, sadece elektronik imza atıyorsunuz tablet üzerinden ve de 20₺ ödüyorsunuz...

• Şu faturasıza geçişte 20 TL'ye paket dayatmaları kadar saçma birşey yok. 4 günde geçiş işi de fatura kesim tarihi yaklaşınca geçiş yapanlara ek fatura çıkarmak içindir. Numara taşıma bile sürmüyor 4 gün

• çok teşekkür ederim heralde bayideki bilgisizler bile bu şekilde basit açıklayamazlardı. 20 tl olayını bilmiyordum.

babam faturalı hattan dili çok yandığı için önyargılı yaklaşıyorum ancak rahat ta aşım olmadığı için merakta ediyorum.Sanırsam sms bile atsak pakette bittiği zaman sms gitmiyor.aynı şekilde katma değerli servisler olsun alımlar vs.de olmuyor?

asıl sıkıntım 3 yıllık turkcell abonesi olmama rağmen şuan 40 tl aşağısında adam gibi paket yok.ceo değişti diye umutlandık ancak gelen adam daha da bok etti.faturasızların zerre kıymeti yok.

birde diğer sıkıntı da telsiz kullanım zımbırtısı. onun yüzünden fazla tl yüklemek ve kalan tl leride gb paket bittince ona ziyan etmek derdi var.

rahatta en azından 3gb lık tekrar sız paketi alırsam telsiz derdi olmadan düz 30 tl verip yola devam edeceğim.

vodafone nun ve türk telekom un ne kadar rezil olduğunu bildiğim için git gel taşı bankaları ara blokeleri kaldır uğraşmak istemiyorum.

sürpriz nokta dada sorun var kaç gündür hata oluşuyor yok bu noktadan daha önce hediye aldınız falan saçmalıyor.

sıkıştım kaldım yani.lifecell paket alıyordum ne güzel onda da 100 dk heryöne yaptılar ama bip ile 1000 dk versede bip ile arama yapmak işkenceden farksız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• meeb kullanıcısına yanıt
    Bu ay kullandınız farz sayın; Rahat 3 GB Paketini bitti. Ondan sonra gittiniz faturasını ödediniz evet 27₺ olan faturaya 3₺ daha ekleyip TKÜ ile toplam 30₺ ödüyorsunuz, mesela bu ay hediye falan şansınıza fazla geldi, paket almayım diyorsunuz bu ayda almayabilirsiniz. Öbür ayda fazla GB olsun dersiniz TKÜ dahil 55₺'ya Rahat Fırsat 10 GB Paketini satın alabilirsiniz. Mesela örnek verdim dediğim gibi, sonra evet mobil ödeme olayı falan yok, Rahat Ek Paketler var onları alabilirsiniz, onun haricinde Turkcell içinde veya başka sitelerden bişiy alıp faturaya yansıtabilme gibi bir şansınız yok maalesef. Ama bu sistem böyle duracağını sanmıyorum, bence en azından mobil ödeme için bir şey yapacaklar diye tahmin ediyorum...

• Eskiaçıksarıdesene kullanıcısına yanıt
    Maalesef, belki zam bile getirebilirler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.