Şimdi Ara

Turkcell İkinci Numaram BiP'te Servisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
4
Favori
10.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BiP ile iki telefon taşımaya son! İkinci numaranızı BiP'e tanımlayarak BiP üzerinden ikinci numaranız ile arama yapabilir, aramaları karşılayabilirsiniz.

Şimdi lansmana özel tamamen ücretsiz!

Nasıl Kullanırım?
    İkinci Numaram BiP’te aboneliğinizi,
    Turkcell Hesabım ya da turkcell.com.tr üzerinden,
    Turkcell İletişim Merkezleri'nden ya da 444 0 532’den
    BiP uygulamasındaki Profil altında yer alan Arama Ayarları bölümündeki İkinci Numaram BiP’te ayarını aktif ederek başlatabilirsiniz. İkinci Numaranız üzerinden yapılan abonelik sonrası, BiP kullanan Birinci Numaranızdaki BiP - Profil - Ayarlar - Arama Ayarları bölümünde İkinci Numaram BiP’te ayarı aktif hale gelecektir. Bu sayede, İkinci Numara’ya gelen çağrılar ve SMS’ler BiP kullanılan Birinci Numaraya yönlendirilmiş olur.

Servis Detayları
    İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek. Böylece çift hat kullanmak zorunda olanlar ikinci cihaz taşıma derdinden kurtulacak

Ücretlendirme
    ​İkinci Numaram BiP’te servisi tüm Turkcell'liler için ÜCRETSİZ!

Nasıl İptal Ederim?
    İkinci Numaram BiP’te servisinin aboneliğinizi,
    Turkcell Hesabım ya da turkcell.com.tr üzerinden,
    Turkcell İletişim Merkezleri'nden ya da 444 0 532’den
    iptal edebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi
    İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek. SMS'ler Birinci Numaranızın bağlı olduğu telefondaki Mesajlar bölümüne gelecektir.
    OTP Mesajları yönlendirilen mesajlar arasında yer almaz. İkinci Numaram BiP'te aboneliği, İkinci Numara üzerinden gerçekleşmektedir.
    Abonelik başlangıcı sonrası, İkinci Numara'ya ait SIM Kart deaktif olup, aramalar Birinci Numara üzerinden yönetilecek, SMS'ler ise Birinci Numara'ya gelecektir.
    Abonelik sonrası İkinci Numara üzerinden arama Birinci Numara'daki BiP uygulaması üzerinden yapılmaktadır. BiP içerisindeki Aramalar bölümünden kişi seçerek ya da aranmak istenen numara tuşlanarak Arama ikonuna tıklandığı zaman hangi numaradan (Birinci ya da İkinci Numara seçimi yapılıp) arama işlemi gerçekleştirilir. Abonelik sonrası İkinci Numara ile yapılacak aramalar BiP'ten Her Yöne Arama'dır. Aranan kişide BiP olması zorunlu olmayıp, şebeke araması yapılmaktadır. BiP üzerinden İkinci Numara ile yapılan aramalar İkinci Numara'nın tarife ya da paketinden ücretlendirilmektedir. Abonelik sonrası İkinci Numara'ya doğru yapılacak aramalar BiP üzerinden karşılanacaktır. Arayan kişide BiP yüklü olmasına gerek yoktur.

https://turkcell.com.tr/servisler/ikinci-numaram-bipte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asabi -- 2 Haziran 2019; 12:47:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bi telefonda iki farklı hat kullanıyırdum. Şimdi bip bunu iki farklı turkcell numrası ile yapmış.

Eğer ücretsiz devam edecekse fena değil ama ilerde ücretli olacağı aşikar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enteresan

• Ben bir haftadır kullanıyorum, gerçekten işe yarıyor. Ama ilerde ücretli olacağı kesin, turkcell bu

• Daha ne yapalım da insanlar Bip'i kullansın. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: osnakli

Ben bi telefonda iki farklı hat kullanıyırdum. Şimdi bip bunu iki farklı turkcell numrası ile yapmış.

Eğer ücretsiz devam edecekse fena değil ama ilerde ücretli olacağı aşikar.
    Telefonunuz çift sim uyumlu olsa bile tek hat takılı kalsın diğerini bipe bağlayın tabi iki hatta turkcellse. Çift sim kart demek daha fazla radyosyona maruz kalmak demek ayrıca şarjıda olumsuz etkiler. Bencede yakında ücretli yaparlar aylık 3 tl falan olsun fahiş fiyat çekmezlerse alınır yani.

• Sms için de çözüm olursa düşünülür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Sms için de çözüm olursa düşünülür
    İkinci hatta gelen smslerde birinci hatta yönlendiriliyor şimdilik karşılama yok ama.

• asabi kullanıcısına yanıt
    Bende twk hatlı telefon var. Bipe turkcell hattımı tanımlayıp vodafonu taktım. Aramalrı bip üzerinden aldığım için turkcelli rahat bi şekilde kullanabiliyorum. Vodafone da köyde çekemdiği için wowifi den de vodafone çekiyor çok büyük bi kolaylık oldu. Şimdi tt kartımı da turkcelle taşıyıp bipten 2.bi hat gösterdim mi 3 hat kullanmış olacağım.

• peki 2.hatta tanımlı internet olayı nasıl oluyor.boşamı gidiyor acaba..
  • alper1391 kullanıcısına yanıt
    Arama ve sms'leri uygulamaya yönlendirmiş oluyorsunuz. Telefonda takılı sim karttan (veya wifi'dan) internet kullanacağı için diğer hattın interneti boşa gider
  • avea kullanıyorum ama bu uygulama çok hoşuma gitti. bazı nedenlerden dolayı 4 telefon taşıyorum. toplamda 7 simkart takılı. bu uygulama sayesinde daha az telefon taşıyabilirim. ama önce tüm hatlarımı turkcele taşımam gerekli!!!,

EDİT... AÇIKLAMALARDA OTP MESAJLARI birinci numaraya yönlendirilmeyecektir yazıyor. yani bankalardan gelen tek kullanımlık sms lerden bahsediyor. bu yüzden işime yaramaz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piri.reis -- 16 Temmuz 2018; 19:41:54 >
    Konuşma ve sms tamamda 2. hattaki internet nasıl oluyor?

Yani 2. hattaki internet hakkı 1.ye ekleniyor mu?

Sonuçta konuşma ve sms için 2 hattı birleştirmiş oluyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Konuşma ve sms tamamda 2. hattaki internet nasıl oluyor?

Yani 2. hattaki internet hakkı 1.ye ekleniyor mu?

Sonuçta konuşma ve sms için 2 hattı birleştirmiş oluyoruz..
    Sadece konuşma sms yönetimi için 2. hattaki internet faydaları 1. hatta eklenmez.

• Dün kurumsal hattan müşteri hizmetlerini aradım sonra bireysele aktardılar kendi numaramla işlem yaptım

Kapayınca hemen ardından mesaj yolladılar kurumsal hatta. Bireysel hattınızı bip ile tek telefonda kullanabilirsiniz diye

• İkinci hattın internet ini kullamasak ne işe yarar o zaman

Sıkıntı orda?

Bütün operatörlerde içinde internet oLMaYan paket kalmadı.

BiPLe 2. hattı kullanırsak o hattaki internet çöpe mi gidiyor? Yoksa ziyan mı oluyor?
  • ben bipi daha alternatif olarak 2. hat fonksiyonu olmadan kullanıyorum, iphone da normal tt hattım takılı turkcell numaramı aramaları bipten al şeklinde tt li telefona takılı, iş saatleri dışında normal numaramı ulaşılamıyor tonu verecek şekilde ayarlayıp özel önemli yakınlarımdan gelen aramalarımı bip üzerinden turkcell numaram ile alıyorum, bir nevi iphone u çift hatlı hale getirdim
  • Peki internet yoksa, yada paket bitti diyelim, o zaman bip çalışmayacak. 2. hat ne olacak? Arama ve aranmalara kapalı mı olacak? Ulaşılamıyacak mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.