Şimdi Ara

Turkcell Hotspot’a sınır mı getiriyor..? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
2
Favori
21.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone kurnazlık yapıp, açık kapı bırakıyor açıklamayı iyi okursanız: "Ücret almayacağız" demiyor, "ücret almıyoruz" diyor. Zaten Turkcell de almıyor hali hazırda, ileride alacak. Aynı şekilde Vodafone da emin olun kısa sürede almaya başlayacaktır. Bir tanesi kuyuya bir taş atmayadursun, diğerleri para gelecek yerden asla geri kalmazlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    O manada kullanirsinda ben ceketin cebine ya da pantolonun cebine sigicak sekilde soyledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır kökledikçe bizim insanımız daha fazla rağbet ediyor. Adamlar bunun farkında. Ben de olsam aynısını yaparım. Emin olun pazarlama ekibi, başka neyden ücret alabiliriz diye düşünüyorlar. Nasıl hizmet veririz diye değil..

Hala turkcell hattı olup da başka operatöre geçmeyen varsa itiraz etmesin kardeşim.

İnadını kıran arkadaşlar da denemek için bimcell e gidin ya. 6 saniye 1 kuruş...

Beğenmedin mi git vodafone a geç. Deneyin kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Yıllardır kökledikçe bizim insanımız daha fazla rağbet ediyor. Adamlar bunun farkında. Ben de olsam aynısını yaparım. Emin olun pazarlama ekibi, başka neyden ücret alabiliriz diye düşünüyorlar. Nasıl hizmet veririz diye değil..

Hala turkcell hattı olup da başka operatöre geçmeyen varsa itiraz etmesin kardeşim.

İnadını kıran arkadaşlar da denemek için bimcell e gidin ya. 6 saniye 1 kuruş...

Ben ciddi ciddi bimcell düşünüyorum. Gece gündüz paketi saçmalığı yok, salla supur şans oyunları yok. Neyse o . Dakika paketi yapmaya bile gerek yok saniye başına ücretlendirme. Türk Telekom kadar çekeceğini bilsem geçerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Avatarım Ağır Çekim

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Yıllardır kökledikçe bizim insanımız daha fazla rağbet ediyor. Adamlar bunun farkında. Ben de olsam aynısını yaparım. Emin olun pazarlama ekibi, başka neyden ücret alabiliriz diye düşünüyorlar. Nasıl hizmet veririz diye değil..

Ben ciddi ciddi bimcell düşünüyorum. Gece gündüz paketi saçmalığı yok, salla supur şans oyunları yok. Neyse o . Dakika paketi yapmaya bile gerek yok saniye başına ücretlendirme. Türk Telekom kadar çekeceğini bilsem geçerim.

Alıntıları Göster
    Valla gayet de iyi çekiyor.

Sonuçta operatör tt

• Faturasız hatlarda nasıl olacak acaba bakiye eksiye mi düşecek?

• ya adam hotspot açıyorsa data zaten beleşe gelmiyorki parası ödenen şeyi ahmet mehmet ortak kullanıp daha hızlı tüketiyor aynı megabyte daha hızlı bitiyor hatta. ha kel hasan ha hasan kel bunlar nasıl adamlarya yokmu şunların lisansını iptal edip kalkın gidin defolun diyecek bir merci bu ülkede

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar avukat varsa aranızda bi yardımcı olabilirmi bunları mahkemeye verelim özel hayatın gizliliğine giriyor resmen bu ne yani dilediğim insana paylaşırım dilediğimi yaparım onlara ne ? mahkemeye vereceğim bi yardımcı olacak
  • İnternet fiyatların AKK ayağına aşırı artması ve şimdide bu iletişim ile ilgili olarak bu kadar insanların erişemeyecek bir seviyeye çekilmesi beni şüpheye düşürüyor.
  • Vodafone'da öyle bir şey olmayacak diye haberler var şu an.
  • bu olay amerika'da da olan bir olay ama bir fark var.
    amerika'da 40 dolar civarına sınırsız internet alıyorsunuz. operatörler bu sınırsız interneti alanlar evinde vs de kullanıp suistimal etmesin diye bir çok opaeratörde telefonun hotspot menüsünü gizliyor.

bizdeki iş tam türk mantığı. turkcell işin kullanıcıya yarayan kısmı olan sınırsız internet-düşük fiyat kısmını almıyor ama yasak kısmını almasını biliyor.
    önce yeni internet tarifeleri sonra bu. gerçekten merak ediyorum bu ülkede tüketici yararına en son ne zaman bir gelişme oldu? gerçekten taş olsa çatlardı şu dayatılanlardan sonra.
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    adamlar hükümete en yakın kurumların başında geliyor..hala ensar vakfına destek de veriyorlar..karşılıklı alınan kararlar bunlar bence..
  • Zaten halihazırda yurt dışında olan bir uygulama arkadaşlar, bu uygulama sayesinde operatörler interneti paylaşanlardan daha yüksek ücret alacak ve paylaşmayanlar için ülkemize altyapı yatırımı yapacaktır. Dolayısı ile hızlar daha da yükselecek.

Kötü yönlerinden bakmaya gerek yok, iyi yönleri daha yüksek. Bu uygulama bütün operatörlere yaygınlaşırsa altyapı olarak çok ileriye gideriz bir kaç yıl içinde. Sonuçta rekabet artar ve devletimiz daha yüksek vergi alır bu vergiler halka geri hız ve daha uygun fiber olarak döner
  • Twitterda biri güzel yazmış.

Eve giderken ekmek alıyorsun. Evde hanımla cocuk da ekmekten yerse bakkal kapıyı calıyor; abi 1 lira daha vericen. Ekmeği paylaştın.!?!?!

• eyy turkcell. tarifeleri şişirip aboneleri kaçırıyorsun. şimdide yazın paketteki int.mi notebookta kullanmamamı karşıyorsun. ne halt yıyorsun sennn.

benim hattım benim internetim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 24 Aralık 2018; 22:51:59 >
  • konu oyle degil. rekabet kurulu hakim operatöre pahalı olmak zorundasını dayatmaz. dayattığı şey hakim konumunu kullanarak diğerlerine yaşama imkanı vermemesini engellemektir. buradan da wholesale olayina gecelim.

ayrıca wholesale satış diye bir şey var. operatörler, diğer operatörlere toptan trafik (ses, internet) satarlar. bunun maliyeti hali ile perakendeden çook daha ucuz olur. yani rekabet kurulu bastırdı diye degil, kendini carrier olarak konumlandırmak için ucuza satarsın. satarsın ki, operatoreler senin kucagina otursun, content senin networkunde olsun, ki senin content networkun degerlensin. yani sadece rekabet kurulu bastırıyor diye ucuza verilmez 50 tane dinamiği var o işin de.

ben zamanında hem wholesale satışta bulundum, hem de ürün müdürlüğü yaptım. Turkcellin bu yaptığını rekabet kurulu vs. ile savunmanın manası yok.

burada turkcell 15 inden sonra otomatik olarak paylaşana çakarım demiyor, ama çakmayacağım da demiyor. paketler yurtiçinde geçerli, yani öyle "yurtdışında çok yiyor vatandaşım, onları düşündüm" ayağı da yalan. turkcell sonucta kar amacı güden bir şirket ve dini imanı para. sosyal sorumluluk projelerini bile ana amacında vergi avantajı vardır. duygusal bakmayın yani. ama süreyya bey gitti gideli iyice iğrenç bir yer oldu turkcell o ayri.

• yahu deli misiniz? 1 mbps in maliyeti 20$ civarinda idi ben biraktığımda. tüm maliyet. bunu bir de 1/30 contention ile veriyorlar. ki bu dedigim 6-7 sene önce idi. şimdi 10$ lara falan düşmüştür. hayvan gibi karlı satıyorlar. tabii işin dışında olduğunuz için "canım yazık turkcell halkın yararına sebil veriyor, kar de etmiyor" falan gibi düşünmeyin. dikkat ederseniz hız değeri üzerindeyim daha. bunun kota tripleri falan var. yedirilen kazığın haddi hesabı yok.

ama kertilenkele kertilmek istiyor ise kertenkele ne yapsin?
  • benenek B kullanıcısına yanıt
    Turkcell'i savunduğum yok, bunu belirtmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: benenek

yahu deli misiniz? 1 mbps in maliyeti 20$ civarinda idi ben biraktığımda. tüm maliyet. bunu bir de 1/30 contention ile veriyorlar. ki bu dedigim 6-7 sene önce idi. şimdi 10$ lara falan düşmüştür. hayvan gibi karlı satıyorlar. tabii işin dışında olduğunuz için "canım yazık turkcell halkın yararına sebil veriyor, kar de etmiyor" falan gibi düşünmeyin. dikkat ederseniz hız değeri üzerindeyim daha. bunun kota tripleri falan var. yedirilen kazığın haddi hesabı yok.

ama kertilenkele kertilmek istiyor ise kertenkele ne yapsin?
    Diğerlerine de fatura ödüyoruz.

Bölgemde 3 operatörde iyi, sorunum yok. TT ve Vodafone'u olurda Turkcell çekmez, interneti biter diye kullanıyorum.

Evet aslında doğru diyorsun, tt ve vodafone hatlarımı kapatsam 210 TL kârâ geçerim.

• bparker B kullanıcısına yanıt
    Görece yeni nesil 3g/4g modemler bilgisayara rndis diye bir protokolle bağlanıyormuş, bu rndis de aynı akıllı telefonlardaki usb tethering gibi çalışıyor. Yani modem, router gibi davranıp, kendine bir ip atayıp, bir yerel ağ oluşturup, takıldığı bilgisayara bir yerel ip adresi atayıp onu internete çıkarıyor, aynı hotspot gibi. Ancak bu modemlerin kullandığı TTL sayısı ne? Bilmiyorum. Eski 3g modemler ppp protokolünü kullanıyordu, tethering filan da yapmıyorlardı. Belki rndis modemler ile yapılan tethering de operatör tarafından tespit edilebilir demek oluyor bu.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.