Şimdi Ara

Turkcell Faturalı Hattan Kontörlü Hatta Geçiş Yapmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
82.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babam faturalı (532) li hattan numarası değişmeden kontörsüz hatta geçiş yapmak istiyor. Böyle bir şey mümkün mü ? Yapabilir mi ? Eğer yapılırsa neler gereklidir ? Ücret isteniyor mu ? Teşekkürler.. Saygılar...

• teşekkürler dostum. Aynı numarayı kulanmaya devam edecek dimi? Yalnız tek şey kontör yükleyecek? Birde babamın kredi kartından otomatik ödeme talimatı var o nasıl olucak ? Eğer geçiş yapılırsa. Fatura falan yollanmayacak dimi?
  • kullandığı aya kadar faturaları ödedikten sonra fatura yollanmayacak.aynı numarasını kullanmaya devam edecek.
  • cvp için teşekkğrler. İyi geceler arkadaşlar...
  • Engin arkadaşımız hazır konu açmış, benimde bu konuda bilen arkadaşlara bir sorum olacak.
    Ben yaklaşık 6-7 ay kadar önce faturalı tcell hat almıştım. Vergi bizden kampanyası da vardı. Şimdi kontörlüye geçmek için abone merkezine gittim. Bana kontörlüye geçersem vergi bizden kampanyası nedeniyle alınmayan 27,80 TL verginin son faturaya yansıtılabileceğini söylediler. Bende şimdilik vazgeçtim. Sizce bu doğrumudur, yani numaramı taşımıyorum veya kapatmıyorum sadece ödeme biçimini değiştiriyorum. Bu durumda kontörlüye geçersem bu alınmayan vergiyi alırlar mı, ne dersiniz..
  • Evet alırlar,alacaktıralar.

Örnek olarak benle aynı işyerinde çalışan arkadaşım gösterilebilir.
    Kendisinden şimdiye kadar alınmayan vergiler ve faturasız hatta geçiş ücreti tahsil edildiğini söylemişti.
    Sadece bunu biliyorum doğrusu buysa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bico

Evet alırlar,alacaktıralar.

Örnek olarak benle aynı işyerinde çalışan arkadaşım gösterilebilir.
    Kendisinden şimdiye kadar alınmayan vergiler ve faturasız hatta geçiş ücreti tahsil edildiğini söylemişti.
    Sadece bunu biliyorum doğrusu buysa...

Eğer böyle olacaksa 2 alternatifim kalıyor. Ya 6 ay daha bekleyip 1 yılı dolduracağım ki vergi bizden kampanyasındaki süre şartı dolmuş olsun. Ya da bu parayı zaten vereceksem numaramı alır başka operatöre taşırım diye düşünmeye başlarım..
  • Ödeme tipi değişikliği yaptım, tekrar eski ödeme tipine geçebilir miyim?
    30 gün içerisinde 1 defa ödeme tipi değişikliği yapabilirsiniz. Yılda en fazla 10 defa yapılabilmektedir.

Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş için faturamın kesilmesini beklemem gerekiyor mu?
    Hayır, fatura kesim tarihinizi beklemeniz gerekmiyor.

Faturalı hattan Hazır Kart'a geçişte, faturalı hattıma son bir fatura gelecek mi?
    Evet, ödediğiniz faturanızdan sonraki döneme ait olan kullanım ücretleri ve vergileriniz son bir fatura olarak adresinize gönderilecektir.

Faturalı hattımda borcum olduğu halde Hazır Kart'a geçebilir miyim?
    Evet, geçiş yapabilirsiniz

Kayıtlı olduğum katma değerli servisler ne olacak?
    Servis abonelikleri ödeme tipi değişikliğinden sonra silinecektir, İş ortakları servisleri aynen devam edecektir

gnçtrkcll/iştcell kulüp üyeliğim devam edecek mi?
    Evet.

Ödeme tipi değişikliğinden önce devir için başvurmuştum. Ne olacak?
    Devir işlemi tamamlandıktan sonra ödeme tipi değişikliği yapılabilir.

Ödeme tipi değişikliğinden daha önce hattın iptali için başvurmuştum. Ne olacak?
    En son talep dikkate alınır ve hat iptal talebi iptal olur.

Faturalı hattım yurt dışı dolaşıma açıktı. Hazır Kart'a geçerken de açık olacak mı?
    Evet.

Daha önce numaram gizliydi, ödeme tipi değişikliğinden sonra da gizli olacak mı?
    Hayır, bu talebinizi ayrıca iletmeniz gerekir.

Faturalı'dan Hazır Kart'a geçiş yapıldığında faturalı hat eğer verginiz bizden kampanyasına katılmışsa Hazır Kart'a geçtiğinde vergilerin ücreti alınır mı?
    Evet, son çıkacak faturasına tüm çıkacak vergiler yansır

Faturalı'dan Hazır Kart'a geçişlerde Sim kartım değişir mi?
    Hayır.

Faturalı hatta paket aboneliği varsa kullanılmayan süreler Hazır Karta yüklenir mi?
    Hayır.

Hattımda bir kampanyadan aldığım bedava dakikalarım var. Bunlar ödeme tipi değişikliğinde ne olacak?
    Ödeme tipi değişikliğinden sonra kullanılamayacaktır.

Hazır Kart'ın içerisinde TL yüklü olacak mı?
    Hayır, hat 0 TL ile açılacaktır. İstenirse TL yüklenerek hattın kullanım dönemi başlatılabilir.

Geçiş sonrası Hazır Kart'ta numara değişikliği yapılabilir mi ?
    Evet.

Ödeme tipi değişikliğinden sonra Avans TL servisini hemen kullanabilir miyim?
    Hayır, önce TL yüklemeniz gerekmektedir.

• Belki lazım olur, faturalıdan hazırkarta geçişi nasıl ve nereden yapıyoruz?
  • Sıfır hat alsak 532 li ne kdr surede faturasiza gecebiliriz ve cezasi ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hattı alalı iki ay olmadı daha faturasiza gecmek istiyorum olurmu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.