Şimdi Ara

Turkcell E Sim... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
10
Favori
38.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kerem enginarın videosu vardı Vodafone e sim hakkında, silip tekrar yükleyememişti tekrar satın alması gerekmiş. o zamandan bu zamana değişti mi durum ya da turkcellde farklı mı işliyor bilmem.

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    O ilk dönemlerdi. Şu anda sistem değişmiş olabilir ama dediğim gibi bu konu hakkında bilgiye sahip değilim. Vodafone esim konusunda okuduğumu söylüyorum.
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Haklısın valla farkı alıyorlar abi fazlasıyla hemde en son 186 tl ödedim faturayı
  • Bu arada ben deneme amaçlı aldım tek hat kullanacağım o yüzden başta biraz çıktı eski sim kart takılıydı esim de arama yaptırmadı kapalı görünüyordu sonradan sim kartı çıkarınca düzene girdi birincil kart olarak tanımladım ikincil gibi görüyordu başta sonradan düzeldi.
  • medulla06 M kullanıcısına yanıt
    Aslında tarife ne olursa olsun sim kart ücreti almak hiç bir zaman etik bir sey değil diye düşünüyorum
    Kesinlikle etik değil sana katılıyorum. Hele esim için değil verdikleri kart yok birşey yok. Hatta qr kodu bile tablet üstünden qr kodu tarattılar o kadar. Adam abi sen bunun resmini de çek de pin kodunda yazıyor üstünde ileride qr kod gerekirse kullanırsın diyor. Gerçi bu ben şuan küçük bir ilçedeyim burada olanak olmadığı içinde olabilir tabi. Fiziksel olarak basılı halini buraya göndermemiş olabilir.
  • medulla06 M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam sim kart fizikide bile maliyeti nerdeyse olmayan bir şey, bozulunca kaybolunca hizmet almak için zorunlu birsey keyfi alınmıyor, bundan 30 TL civarı para talep etmek nasıl bir kafa anlamıyorum
    Aynen belli süre sonra zaten bozuluyor en azından 2-3 senede bir ücretsiz yenilemeleri lazım gerçi bizim insanımız sürekli taahhütleri bitince yani her sene operatör değiştiriyor uygun tarifem olsun diye doğal olarak.
  • Vodafone e-sim de kullanmıştım bir ara. Şu an Turkcell e-sim kullanıyorum.

Arayanlar bazen ulaşamıyor, kim aramış mesajı geliyor. Çekim gücü berbat, internet berbat, pişmanım.

• Noxco kullanıcısına yanıt

Ben de şu anda Turkcell e-sim kullanıyorum ama sizin dediğiniz gibi değil bende. Normal fiziksel sime göre herhangi bir fark hissetmedim.

• Hiç bir operatörde, dünyanın hiç bir ülkesinde e-sim ile fiziki sim arasında çekim, ses kalitesi, internet hızı, ping, jitter vb. hiç bir fark yoktur, sim kart şebeke bağlanmanız için aracı bir chiptir...
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt

Vodafone e-sim den bende çok memnundum. Ama Turkcell e-sim bende pek iyi çalışmıyor. Hatta çoğu zaman internet bağlantısı yok uyarısı bile alıyorum. Arayanlar ulaşamıyor, kim aramış mesajı alıyorum. Normal sime dönmeyi düşünüyorum, sıkıntı çıkardı bende. Cihaz iphone.

• Noxco kullanıcısına yanıt
    iPhone 11 ile kullanıyorum bende.
    Bende oyle ama normal fiziksel hattim full cekerken e sim 2 dis zor cekiyor.
  • Turkcell için bayiiye gitmeden e-sime geçebiliyor muyuz?
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt

Hayır hocam

• Online işlemler yada dijital operatör üzerinden numara taşıma yada yeni hat başvurusu yaptık diyelim , e-sim alabiliyor muyuz ? Çağrı merkezini aradım sordum sim kart bedava zaten diyorlar 😃 Bende diyorum ki o sim kartı aldık hat açıldı başvurup e-sim mi alacağım diyorum evet diyorlar. Direkt alabilen var mı ? Bir bayiye sordum 120 lira dedi , Turkcell'i yine aradım bu sefer serbest fiyat koşulları dedi her zaman olduğu gibi.

Vodafone'da normal sim kart ücreti diye yazıyor , bir bayi 90 lira dedi , eski hardware plus'cı kerem enginar'da 35 lira ödedim dedi.

Bilgisi olan var mı ?
  • beter.böcek kullanıcısına yanıt
    Online işlemler veya dijital operatörden başvuru yapınca telefonun imei numarasını soruyor. Esim'i verirseniz büyük olasılık esim alırsınız.

Ben normal sim kartımı Kocaeli symbol AVM Turkcell mağazasında normal bir sim kart değiştirir gibi yaptım. 35 TL ücret ödedim.

Tamamdır hocam çok teşekkürler bugün denemesini yapacağım 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Vodafone e-sim den bende çok memnundum. Ama Turkcell e-sim bende pek iyi çalışmıyor. Hatta çoğu zaman internet bağlantısı yok uyarısı bile alıyorum. Arayanlar ulaşamıyor, kim aramış mesajı alıyorum. Normal sime dönmeyi düşünüyorum, sıkıntı çıkardı bende. Cihaz iphone.

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım iphone 11 de, fiziksel sim e geçtim problem kalmadı. Bence sistem tam oturmadı henüz beklemek lazım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.