Şimdi Ara

Turkcell 4.5G upload limiti var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
5.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuda bilgiye ulaşamadım dostlar aydınlatırsanız sevinirim.

iyi bayramlar.

• İndirme ve yükleme yani download ve upload aynı kotaya tabidir.
  • Müşteri hizmetlerini bile aradım bu soruya yanıt veremediler =)
    Yaptığım testlerden anlamış bulunmaktayım.
    Cidden dediğiniz gibiymiş, çok saçma gerçekten.

teşekkürler yanıt için
  • evdeki kablolu internette 2 megabit upload alabiliyoruz ama kablosuzda 50 megabitleri görüyoruz... Dünyada bu durum tek bizde var sanırım normalde kablolunun çok daha iyi olması gerekir. Sorunuza gelecek olursak vodafone sanırım uploadlarda sınır yoktu yani sınırsız upload yapabilirsiniz hele birde 4g çeken bir yerde 50 megabitle dosyalarınızı paylaşabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

evdeki kablolu internette 2 megabit upload alabiliyoruz ama kablosuzda 50 megabitleri görüyoruz... Dünyada bu durum tek bizde var sanırım normalde kablolunun çok daha iyi olması gerekir. Sorunuza gelecek olursak vodafone sanırım uploadlarda sınır yoktu yani sınırsız upload yapabilirsiniz hele birde 4g çeken bir yerde 50 megabitle dosyalarınızı paylaşabilirsiniz

Hocam kablolu zaten daha iyi hangi operatör kablolu gibi sınırsız bağlantı sunabilecek kapasiteye sahip ki ?
  • upload 10mbps görüyor köyde arasıra 20 çıkıyor turkcellde
  • Emre Durdu E kullanıcısına yanıt
    Kablolu dahamı iyi? Normalde evet daha iyi olması lazım ama dediğim gibi maalesef berbat. Upload hızı 2 megabit olduktan sonra, download hızıda bir haftada 3 megabite düştükten sonra ne anlamı kaldıki ? Bu ağustos ayında hala düzenleme yapmazlarsa yazıklar olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Kablolu dahamı iyi? Normalde evet daha iyi olması lazım ama dediğim gibi maalesef berbat. Upload hızı 2 megabit olduktan sonra, download hızıda bir haftada 3 megabite düştükten sonra ne anlamı kaldıki ? Bu ağustos ayında hala düzenleme yapmazlarsa yazıklar olsun

Ben kapasiteden bahsettim ama gene hız konuşuluyor, 4-5 gb internet isterse 1000 megabit olsun ne fayda eder ki.
  • Emre Durdu E kullanıcısına yanıt
    Tabiki kablolu daha önde olur, olmalı da bunu inkar ettiğim yok zaten, ama 3 megabit hızla hangi kapasiteden bahsediyosun onu anlamadım? Şu anki altyapı her evde 50 mbps olsa bile kaldıracak düzeydeyken 3 megabiti müşteriye itelemesi normal mi? Kablosuz internette kota zaten kalkmaz hiçbir zaman kablolunun yerini tutamaz bunu biliyoruz olması gereken 2-4 gb yerine minimum 10 gb kotalardan başlamalı. Kabloluda ise aylık 75 gb akk yerine haftalık 100 gb yada günlük 20 gb gibi daha mantıklı akk uygulanmalı. Bir ayda 75 gb kime yeter?
  • Turkcell upload kotası halen var mı?
  • Download / 4 = Upload genelde böyle çıkar. 100 mb hız alabilen biri test yaparsa soru çözümlenir.

Ben bulunduğum yerde 36 mbit aldım. Up da 9 çıktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teknik olarak böyle bir oran yok, sizin deneyimlerinizde karşılaştığınız durum öyle çıkmış

• Geneli yok hocam. LTE'de hızlar şebekenin ve telefonun desteklediği maks. kategori hızlarına göredir. Upload kısmında bir çok kategori birleştirme yapmadan 50 Mbit upload destekler. Birleştirme ile 150 Mbit'e kadar yolu var ama Türkiye şartlarında bunu yapan şebeke görmedim.Download tarafında ise 4. kategori sonrasında birleştirme yapılıyor ve 150 Mbit üstü teorik hızlar mümkün. İstasyon yoğunluğu ve sinyal değerleri de önem kazandığından bu 50 Mbit vs. maks. hızları her zaman göremeyeceğimiz gibi net bir oran orantı da yoktur indirme ile. Mesela telefondaki bir teste baktım, 35 Mbit indirme hızı alırken, 40 Mbit yükleme hızı gösteriyor. Tamamen şebekedeki yoğunlukla alakalı.
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    100 mb gören bir arkadaş test yaparsa konu çözümlenir. Ben zaten genel olarak deneyimimi yazdım

•  Turkcell 4.5G upload limiti var mı ?

Aynı ilçenin farklı noktaları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 denemde Yaklaşık 1.5 GB harcandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leonall L kullanıcısına yanıt
    Hakkını helal et. Gerçektende inanılmaz tutarsız 160 mbit baya iyi. Ama yüklemeler düşük kalıyor bayağı. Sanırım buna limit koyuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaptikBirHataKomiserBey -- 20 Mayıs 2020; 12:1:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.