Şimdi Ara

Turkcell 10 Gbps hızındaki fiberi evlere getiriyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
6.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1000 mbps paketin upload ı 20 mbps turkcell de 1000 tl veriyorsun sonuçta ayrıca vodafone 1000mbps 1tb aknli 400tl ye veriyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 1 Aralık 2017; 13:56:37 >
  • 10 gbps veriyoruz diyeceklerine 1000 mbps'i yaygınlaştırmaya çalışmaları gerekirdi bakın Güney Kore'ye bakın Singapur'a ama 24'ün üzerinde akklı paket satmayan 100mbps için 300 tl isteyen (KOTASIZ) bir firma sonuçta daha fazlasını beklememek lazım
  • Yanlış anlamayın ama bu fiber Türkiye'de boşa uğraş bence. Bakır kablodan zaten 16 Mbps alıyorduk. Fiber geldi ne oldu, 25 MBPS almaya başladık. Kotayı geçince de 16 Mbps'ye geri düşüyor zaten (o da son bir yılda lütfedildi.)

Bu fiberle uğraşacaklarına düzgün fiyattan hepimize sınırsız kotasız 16 Mbps verseler aynı şey olacaktı. Fiber geldi de uçuyoruz kaçıyoruz sanacaklar. 50 Mbps bile alan yok ya doğru düzgün. Ne farkı kaldı sizin bu fiberinizin bakır kablodan?

• 50GB AKN kota koyarlarç
  • 3 bina yanımda ilçe müdürlüğü var binalarında fiber bulunuyor. Ben de ev için fiber başvurusuna gittim. Eleman adresi sordu, hemen yan sokak dedim "mağlesefff oraya hizmettt veremiyoğruuuzzz" dedi. Kahkaha atarak çıktım ofisten.

Bu haberi görünce aynı tonda kahkaha attım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de, ben 11 aydır evime adı malum, ülkemizin internet ile sorumlu kurumunun hat çekmesini bekliyorum :D (İstanbul)

Ülkemizde en azından kablolu bir internet altyapısına bile sahip olmanın ne kadar büyük bir şans olduğunu anladım.

• Biz İstanbul'un göbeğinde "port yok" saçmalığı yüzünden internete giremiyoruz. Adamlar 10 Gbps diyor.
  • Ayrıca şu afişteki müstakil ev resmi ayrı saçma. Apartman dışında fiber çektikleri kaç var?

• Bahsedilen hızın evlere girmesi 2500'lü yılları bulur o yüzden no panik
  • Paket kapsamında verilen en yüksek hız olup bölgelere göre değişebilmektedir. Bu hızı en yüksek hız olduğundan garanti edilememektedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir oyun 25 gb yer kaplıyor. 50gb kota komik tabi ama ülke komik zaten. neyse, bu yeni hız kaç paraya patlıyor. Aylık 1000tlden az değildir herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 1 Aralık 2017; 14:46:40 >
  • Hadi kotasız oldu diyelim kaç tanemizin bilgisayarında 1 GB/s hızında yazabilecek SSD var.

• Yav he he.Yıl olmuş 2017, hala bakır kabloyla nete bağlanıyoruz.10gbps miş.İnternetimiz rezalet ötesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 GB AKN ile tabii ki :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnakinHendrix -- 1 Aralık 2017; 17:58:54 >
  • Şu an 99 tl'ye= 100 mbit internet + turkcell tv plus + ip telefon kullanıyorum. Download hızım ortalama olarak 89 mpbs. Ancak download yaptığım esnada, saniyede 10-11 mb hıza ulaşıyorum malum bir sitede.

Herkes mutsuz ama ben çok memnunum. Ha unutmadan, kotayı 250 gb olarak almıştım ve geçen gün doldu. hızım 24 mbit'e mi falan geldi. Buna rağmen ultra hd 4k netflix dizilerini takılmadan, görüntü kaybı olmadan izleyebiliyorum.

Kısacası param olsa bu 1 gpbs'li dalgadan almak isterdim.

• 100gb ı gecince baglanti hizi 1kbps e düsürülecektir.Demezse bende neyim :))))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belli bir boyuttaki dosyanın ne kadar süre ineceği değil de AKK'nin ne kadar sürede dolacağını yazsanız daha yarardı olabilir :D

• Bunu Kotasız vermezler, Hatta günahlarını bile vermezler. Kotanın en büyük destekçisi ve savunucusu olan bir operatör bizleri şaşırtmayacaktır.

• 1Gbps limitsiz internet geçen sene 1199TL'ydi.

Söyleyeceklerim bu kadar.

• Aslında sevindirici bir haber. Altyapısını kuvvetlendiriyor ama müşterilerine ucundan gösteriyor. Fahiş fiyat politikasıda ap ayrı.

2010 dan beri superonline kullanıcısıydım iptal etmemin nedeni 2015 e kadar kotalı internetimde aşsam bile hızım düşmüyordu sonrasında 8mbit lik internetim 3mbit e düştü inanılmaz yavaş hale geldi.

Müşteri hizmetleri diğer firmalardan 10 kat daha kaliteli bu bir gerçek. Ama şu an Turknet e geçtim . Sırf sabit 8mbit sınırsız kotasız internetim olsun diye ama bana 75 mbit paket verdiler. 59 liraya. Tahattutde yok.

Şimdi memnunmuyum evet ama dahaki sorun yaşıyana kadar. Eğer bana turksell 24 yada 32mbit internet kotasız sınırsız interent versin 75mbit i bırakır turkcelle gecerim sırf müşteri hizmetleri için.

Turknet kullanıpda sorun olmasın diye duva etmiyen yoktur. Ufak bir sorun günler hatta haftalar sürüyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.