Şimdi Ara

Türkçe yapamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KPSS de son haftaya girdik. Tüm dersleri hallettim. Denemeler de falan Türkçe den hiç stabil bir sonuç yakalayamıyorum. Bazen oluyor ki Türkçeden 15 nete kadar düşebiliyorum. 15-25 net arasında geziniyorum. Genel olarak 20-25 arasında çıkıyor. Matematik hiç çalışmadım desem yeridir. Ayıptır söylemesi Temelim sağlamdir. En kötü 25 net yapıyorum. KPSS de matematik den 27-28 belki de full rahat yaparım diye düşünüyorum. Tarih ise en çok çalıştığım derstir. ondan da hedefim 25 net. Kaçan sorular genelde Osmanlı nin son dönemi oluyor. Inkılaplar konusunda eksik yok. Ortalama I. dünya savaşı sonrasından ortalama 20 soru geliyor, bu konuları çok rahat yaparım. Coğrafyam iyidir. En kötü 2 bilemedin 3 soru kaçar. Vatandaşlık( anayasa) emek verip çalıştım. Soruların nereden gelecegi belli olmuyor. Tahminimce minimum sorulara göre 7-8 doğru yaparım. Kısacası sınavı kazanmam Türkçe yapıp yapmama bağlı. Turkceyi de kafam rahat ve zihinde olursam yapabilirim diye düşünüyorum. Dikkat eksikliği var bende. Adapte olamıyorum paragraflara. Bu yüzden netler değişiklik gösteriyor. Bu arada işletme mezunuyum. Ilk atamalarda yerleşmem için minimum 95 net yapmam gerekiyor. Hedefim ise 100 net. Şimdiden herkese başarılar. Çalışan karşılığını inşallah alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkçe dersini oldum olası sevmemisimdir. Öss de 30 soru da 13 net yapmıştım; 15 doğru 8 yanlış. Sevmediğim sevemedim abi su dersi. onun içinde pek çalışmadım. Az buçuk dil bilgisine falan baktım. Su son günlerde biraz paragraf falan çözsem faydası olur.mu acaba? konsantre olmam açısından. Sorun teşkil eden Dikkat dağınıklığı. En çokta okuduğumu hemen anlamamak. Kitap okuma alışkanlığımin olmamasının cezasını çekiyoruz şimdi.
  • sınavın verdiği ciddiyetle sınavda daha bir konsantre olursun Türkçeye
  • çok klişe ama gerçek bu 'ilacı = bol soru + kitap okuma' ama tabi bu uzun bir süreç. Eğer az bir zamanınız varsa bence çıkmış sorulara ve diğer kitaplardaki sorulara bakın bir kaç dilbilgisi kuralının mantığını kavrayın ve soruları dikkatli okuyun bunları yaparsanız kanaatimce Türkçe başarınız artacaktır.
  • Kitap okumayı hiç sevmiyorum ama türkçe sorularını gayet hızlı bir şekilde çözerim ...

bu durumun kitap okumayla alakası yok yani
  • Bugün ihtiyaç 15 numaralı denemeyi olduk dershane de. Türkçeye başladım ilk 7 soru ancak cozebildim. Sıkıldım geçtim diğer testlere. yani 23 soru boş türkçe den. Bu şekilde 85 doğru 12 yanlış yaptım.

• Hocam ritalin diye bir ilaç var dikkat dağınıklığını gideriyor ben onu alınca 3 türkçe dnemesi arka arkaya çözebiliyordum 100 dkda

• quote:

Orijinalden alıntı: _Corvette_

Hocam ritalin diye bir ilaç var dikkat dağınıklığını gideriyor ben onu alınca 3 türkçe dnemesi arka arkaya çözebiliyordum 100 dkda

Hocam bakacağım bu ilacı. yan etkisi olmasın. Herkese olumlu etki yaratmayip, olumsuz sonuç doğurabilir?

• kitap felan bahane ömrümde kitap okumadım nerdeyse kucukken fıkra felan okurdum girdim ygs ye çok zor dediler türkçe 35 çaktım çıktım 0 çalışma 0 kitap okuma sadece çok iyi adapte oluyorum .bir okuyorum cevap direk ortaya çıkıyor sadece paragrafa yönel başka bişey düşünme.çok basit bir ders çabası yok formulu yok cevabını veriyorlar resmen paragrafta
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

quote:

Orijinalden alıntı: _Corvette_

Hocam ritalin diye bir ilaç var dikkat dağınıklığını gideriyor ben onu alınca 3 türkçe dnemesi arka arkaya çözebiliyordum 100 dkda

Hocam bakacağım bu ilacı. yan etkisi olmasın. Herkese olumlu etki yaratmayip, olumsuz sonuç doğurabilir?

hocam tek yan etkisi bir süre sonra etkisinin azalması o yüzden çok kullanmayın ama sınava kadar 8-10 kere kullanın iyice alışsın vücudunuz
    zaten kırmızı reçete ilaç doktorunuz vermeyebilirde

• ben de sene başında türkçeden bocalıyordum. 10 yanlış olduğu zamanlar oluyordu. sayısalcıyım

ama inat ettim.. çok soru çözdüm.. şu an epeyce iyi durumdayım.

sen türkçeyi es geçmekle hata etmişsin
  • ee şuan nerdesn nabion

• Hort yapmışsın. Memur oldum şimdi. 4 yıl bitti. O seneki kpss ile kazandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Hort yapmışsın. Memur oldum şimdi. 4 yıl bitti. O seneki kpss ile kazandım

ne memuru alan ne kaç puanla atandın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.