Şimdi Ara

Türkçe dil bilgisi için kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
33.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam benim dil bilgim baya baya kötü.Çalışıyorum ama elimdeki kaynak yeterli gelmediği için size danışmak istedim.Şu an videolardan konuları çalışıp sonrada Bilgi Sarmalın TYT Türkçesindeki testleri çözüyorum ama yeterli gelmiyor.Bana TYT türkçe dil bilgisi için güzel bir kaynak önerir misiniz? (mümkünse çözümlü olsun)
    Dil bilgisi ile alakalı önerilerinize de açığım. İyi dersler...

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu anlatımlı arıyorsan Palme TYT Türkçe Konu Anlatımlı
  • Dil bilgisi için kanal önerisi olan var mı peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çap dil bilgisi güzel hem ka hem sb

• raaitben10 kullanıcısına yanıt
    hocam konu kısmı detaylı mı

• Yayın Denizi Dil Bilgisi Özel Ders Formatlı Konu Anlatımlı - Kitap İste
    Yayın Denizi Dil Bilgisi Özel Ders Formatlı Konu Anlatımlı,Yayın Denizi,Türkçe - Edebiyat Fasikülleri,Kitapiste.com İşimiz gücümüz kitap.
    https://www.kitapiste.com/Yayin-Denizi-Dil-Bilgisi-ozel-Ders-Formatli-Konu-Anlatimli_50843.html

Bende bundan var. Affedersiniz aptala anlatır gibi anlatmış, gayet iyi yani. Ben de dil bilgisinde çok zorluk çekiyordum hatta hala çekiyorum. Ancak buradan çalışıp Bilgi Sarmal'dan soru çöze çöze bir nebze de olsa ilerlediğimi düşünüyorum.

• Önder hoca kitap çıkarıyor 1 haftaya internet çözümlü onu bekleyebilirsin.

• Sınav 24 adımda

• durmz kullanıcısına yanıt
    Çok fazla detay yok bence detay bakımından orta-üst sınıfında diyebilirim

• muhammed2000 kullanıcısına yanıt
    Sadece Dil Bilgisi için değil mi? Almayı düşünüyorum da
  • internationalrelations kullanıcısına yanıt
    Hiçbir fikrim yok :D. Ben de almayı düşünüyordum internet çözümlü falan iyiydi de bilgi sarmal çözdüm. Kitap zaten baya kalın onu bitirince tiksindim artık dil bilgisi göresim falan gelmiyor. Bilgi sarmal da güzel yani haberin olsun.
  • Hocam bilgi sarmalın dil bilgisi kitabından bahsediyorsunuz değil mi? zorluk olarak nasıldı?

• Limit el kitabı gayet güzel. İlk 100 sayfası iletişim konusu gereksiz koymuşlar ama geri kalan kısmı güzel

• Hocam bilmiyorum. Dil bilgim çok kötü olduğu için açıkçası kestiremedim ne zorlukta olduğunu. Tam çözdüğüm tek kitaptı zaten sonunda dil bilgisi denemeleri var 10 da 8 falan yapıyorum 0 dan o seviyeye getirdi yani. Anlatan hoca da çok açıklayıcı anlatıyor. Kitap hakkını veriyor bence. Bu kitap + onder hocanın kitabı çok güzel olurdu da zaman ayıramıyorum dil bilgisine. Sinavpdf.com da bu bilgi sarmalin pdfsi vardı oradan inceleyebilirsin. Ve evet dil bilgisi yazan üstünde.

• muhammed2000 kullanıcısına yanıt
    Bilgi Sarmali gecen sene cozdum o yuzden baska bir kaynak alacagim :)

• TYT türkçe için şu kitapları önerebilirim: https://www.unirotam.com/tyt-turkce-kitap-onerileri/

• quote:

Orijinalden alıntı: TRcowboy

TYT türkçe için şu kitapları önerebilirim: https://www.unirotam.com/tyt-turkce-kitap-onerileri/

Yayın denizi ve limit genel olarak iyi bir kitap ama hatalı soruları da çoğunlukta. Özellikle yayın denizinde hatalı sorular vardı. Fen bilimlerinin türkçe soru bankası iyidir geçen sene çözmüştüm onu önerebilirim ben de. Onu bitirdikten sonra çıkmış sorular ve ales sorularından devam ettim ve dil bilgisinde soru kaçırmaz hale gelmiştim.

• Basamak dil bilgisi
    Yayın denizi ve 3 4 5 tyt türkçe
  • Ben şuan altın anahtar 0dan 100e dil bilgisi çözüyorum ve çözmeden önce konu çalıştım bir baktım konu çalışmadan soruları çözüyorsun.Çünkü üstte konuyu öğreten bilgi altta sorusu var. Sonra yavaş yavaş kaliteli sorulara geçiyor.Bu kitabı 1 ayda bitirirsen çok faydasını görürsün bence. Öğrendiğin yeni bilgileri yazarak ve sindirerek git ama.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.