Şimdi Ara

Turk telekom magnet hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
7.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evimde türk telekom magnet kullanıyorum. Lakin günde 2-3 saatte bir modem kendini resetliyor. Sim hattını değiştirdik aynı şekilde aynı. Cihaz değişimi yapılmadı çözülmedi. Ama genede cihazdan kaynaklandığını düşünüyorum.Çözümünü bilen ya da nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan varmıdır?

• Modemleri zte marka olduğu için, zte marka modemde piyasanın en kötü modemi olduğu için bu sorun normaldir, eğer ellerinde başka marka modem varsa değiştirirler, bende zte modem kullandım hocam, aynı sorunu yaşıyordum ama başka odanın prizine takınca sorun çözülüyordu nedense.
  • Tp link archer aldım kendim. Şuan taktım bir sorun gözükmüyoe bakalım.
  • Verdikleri modemde donanımsal bir sıkıntı var muhtemelen. Yazılımsal bir şey de olabilir ama yaygın bir sorun olurdu o zaman. Cihaz değişimi talep ediniz.

• Prizler eskimiş ve arada kablonun oynaması ile fişe temassızlık yapıyor olabilir.

Ya da prizler farklı fazdan elektrik alıyorsa düşük voltaj vs. sebepler sorunları tetikliyor olabilir.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Evet kendi odama takıyordum, 15 dakika da bir modem ışıkları sönüyor yani modemi tekrardan başlatıyordu. Bende salona koydum, aparatı da 3'lü prize taktım modemide televizyonun üstüne koydum sorunsuz oldu zaten iptal ettirdim. Ama bence bu modemlerde kronik bir sorun var hocam.
  • ATERS kullanıcısına yanıt
    Zte modem yoğun kullanımda ısınınca reset atıp yeniden başlıyor bende, pil kapağı açık serin yerde tutuyorum bir sorun yaşatmıyor ama performansı diğer markalara göre her koşulda kötü
  • Kesin çözüm modem değişimi.
  • Merhabalar bende 1 aydır Magnet kullanıyorum. Cihaz kendini sürekli yeniden başlatıyor. Öğrenci evindeyim hiçbir şey yapamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım geldiler modemi değiştirdiler . Sorun devam ediyor. Yapabileceğim bir şey var mı ? Nasıl engelleyebilirim resetlemesini ?

• PoorLx P kullanıcısına yanıt

Zte modemlerin hepsi öyle olay storeden bişey indirmeye başlarken de çok bekleme yapıyor bazen reset atiyo kendinden. 2. El Huawei b535 modem almanız lazım kendi cabalarinizla.

• Arkadaslar bu magmet modemi istediğimiz eve taşıyıp kullanabilir miyiz? Atıyorum bugün evde yarın köye gidip kullanabilir miyim?
  • Merhaba modemi istediğimiz konumda kullanabiliyor muyuz
  • ahmetalcam54 A kullanıcısına yanıt
    Pişti olduk hocam :) Bazı yerlerde okuduğuma göre lokasyon değişince internet kesiliyormus. Ne derece doğru bilemem
  • Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    2 yıldır redbox kullanıyorum 5 gün sonra taahhütüm bitecek o yüzden magnet düşünüyorum bilgi toplama aşamasındayım :))
    Araştırmalarıma göre lokasyon şartı var heralde, kesin bilgisi olan bir arkadaş cevap verir
    Dün müdürlük ile görüştüm ellerinde 25 adet kalmış ve adresim için uygun bulundu pazartesi büyük ihtimalle alacağım
    Demekki lokasyon şartı var, bana yaramaz o zaman. Ben yanımda taşıyıp istediğim yerde kullanacağım bir şey arıyorum
    Redbox ın ilk kullanıcısıyım, istediğim yere götürebiliyorum daha sonrasında piyasaya çıkanlar için 30 tl şartı getirdiler, redbox hız sınırlaması yapıyor yüksek hızlara çıkamıyorsun
    Red box dediğin Vodafone mu hocam? Hız sınırı kaç? Ücreti ne kadar bilgi verirsen makbule geçer
    Evet Vodafone, benim kullandığım sınırsız 10 mbit hız limiti olan tarife daha sonra dan bu tarifeyi kaldırdılar ben 112 tl ödüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.