Şimdi Ara

Türk telekom kapatılmış hattın tartışmalı borcunu ödemeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başka operatöre geçerken internetim yanlışlıkla açılıp kapatılmış parası benden isteniyor. Şikayet ettim baktılar size döneceğiz dediler ama bana borcu ödeyin yoksa icra avukat vs. olacak diye mesaj geliyor. Bunu ödeyip de haklı çıkarsam iade mi alacağım yoksa ödemeden beklemeli miyim? Borcun son tarihi geçeli 7 gün oldu kaç gün sonra yasal işlem başlatılabiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 27 Ocak 2021; 16:18:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlgili borcu işletmeci silmez ise;

Borç size tebliğ edilmiş sayılır. (e fatura, basılı fatura sms bilgilendirmesi vb)

Yasal sürenin sonunda icraya verilir ve ilgili avukatlık bürosuna yönlendirilir.

İlgili avukatlık bürosu, ilgili icra mahkemesinde dava açar.

Dava açıldıktan sonra size tebligat gelir ve tebligat elinize ulaştığı andan itibaren 7 gün itiraz süresi başlar.

İtiraz edilmez ise borç kesinleşir ve icra takibine başlanır.

İtiraz edilir ise, ne şekilde ve ne koşullarda itiraz edildiğine bağlı olarak icra mahkemesinde dosya açılır ve itiraz haksız bir itiraz ise ilgiliye ceza verilir. Haklı bir itiraz ise usul ve kanuna göre karar verilir.

İcra kesinleşir ise, maaş haczi, gayrimenkul, araç vb. tedbirler alınır. Banka hesaplarına bloke konulur. Buralardan tahsilat yapılamaz ise ev/işyeri haczi aşamasına geçilir.

Buralardan da bir sonuç elde edilemez ise, ilgili icra dairesi tarafından "acizlik vesikası" düzenlenir ve ilgiliye bir nüsna verilir.

Borç asla silinmez, ilgili avukatlık bürosu bunun takibini sürekli olarak yapacaktır.

Kişisel tavsiyem şu yöndedir;

İşletmeci borcu silmez ise, ilgili borcu ödeyin ve ilgili mahkemede dava açarak hakkınızı arayın.

Not: Hukuk tavsiyesi değildir. Lütfen bir avukat ile iletişime geçiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.