Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
32.137
Cevap
124
Favori
1.675.868
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    693 Mesaj

hocam birsini yerini değiştirdiler. saha dolapı benim saha dolapı aynı yerde açık alanda ben kapatsam bile gece açarlar yada hava şartlar gine aynı olacaktır saha dolap kilitlemişler. faydası olsa belediye başkanı ile konuşurum kapatırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

Hocam benim öyle olmuştu modem ölümeden önce rest atınız mı ?

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Elektrik direkleri derken aydınlatma direkleri olur sanırım. Lakin elektrik altyapısı sürekli yeraltına alındığından bu doğru bir çözüm olmaz.

Bu anlaşamadıkları her süreçte telekom sektörü kendisini daha da baltalamak yolunda hızla ilerliyor. Sonunda kelepir fiyatlara geldiklerinde global büyük şirketlerin veya arap sermayesinin sömürüsüne uğramaları yakındır. Bu noktada BTK nın sektörü idare edemediğide ortaya çıkmış oldu.

Zaman zaman söylediğim gibi Türkiye de elektrik sektörü, telekom sektöründen daha iyi yönetiliyor. En azından buna yakın bir ciddiyette regülasyon politikası geliştiremedi BTK.

Geçmiş zamandaki telekom pazarının iyi zamanlarında her fırsatı rant gibi gören anlayış bugün hala devam ediyor. Fakat şimdi durum değişti pazar gitgide tepe aşağı gidiyor. Bu anlayıştan vazgeçilmesi için daha ne olmasını bekliyorlar bilmiyorum. Sanırım toptan yabancıların eline geçmesini bekliyorlar birşeyleri farkedebilmek için.

5G için çok acele edilmemesi kanaatindeyim. Şu anda 4.5G de yeterince iyi bir altyapı henüz kurulamadı. Aynı zaman da muhtemelen 5G içinde yeni evolution'larda gelecektir. İlk başlardaki kurulumlardan sonra gelen geri dönüşlere göre belirlenen bir takım teknik iyileştirmeler ve güncellemelerin ıskalanmaması açısından bu önemli bir kriter. Daha 5G destekli mobil cihazlar piyasada yok.

GSM sektüründe 1G 2G 2.5G 3G 3.5G 3.75G 3.9G 4G 4.5G 4.9G 5G gibi birçok evolution geldi gelecek. 3.5G ve 4.5G kararları doğruydu. Fakat sonrasında şebeke kurulumlarında standartlara çok geç ulaşıldı. En optimum seviye ve zaman belirlenip ihale aşamasına geçilmesini beklemeliyiz. Yoksa Vodafone'un olmayan 4.5G'si gibi bir altyapıya kimsenin ihtiyacı yok.
    |
    |

Hocam telekom bundan sonra fttc'lere daha azmı öncelik verecek yoksa eve kadar gpon yada fttb şeklinde mi kurulacak planları nedir?

|
    |

Türknet için duyduğum en güzel haber hocam yapa ile 60 ms altına inmiyordum vae varken boşuna cihaz satın aldılar ve müşterileri kaçırdılar santral yakın olsan bile pingin yurt içi 50 den aşağı inmiyordu hocam türknet zarar ediyorsa yurt dışına nasıl hat çekiyor hocam buda var ayrıca ileride smw5 de hangi ülke ile pingimiz daha iyi hale gelecek almanya ile iyi pingimiz var fakat alternatif bir ülke olacak mı hocam bulgaristan bir çok sunucusuna iyi ping değerleri alıyorum avrupa ile çok düşük pingler inşallah alırız hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 30 Aralık 2018; 17:42:6 >
    |
    |

Sokak aydınlatma direklerine koyacaklardır zaten başka koyacak yer yok. Binaların maliyeti her geçen gün artıyor, belediyelerin talepleri olağanüstü yükseliyor en mantıklı çözüm elektrik direkleri ve saha dolapları.

Sektöre önem verilmediği için bu halde sadece vergi geliri olarak bakıldı, hala öyle bakılıyor. Gelinen durumda ise sektörde Turkcell dışında yıllık olarak kar eden şirket yok. Sadece telekomünikasyon olarak değil veri merkezi şirketleri de zarar ediyor. Bugün ülkede tekel diyebileceğimiz Türk Telekom'a bile talip bulunamıyor. Bankalar aylarca şirketi satın alacak global şirketlerle konuşmuş ama hepsi belli güvenceler istemiş bu güvenceleri kimse vermediği için tekel bir şirketi bile alan yok.

BTK ise son 2-3 yıldır sektörde sansür dışında hiçbir şey yapmadı. Şirketlerde bu boşluğu görünce durum iyice vahim hale geldi. Adam 4 yıldır port bekliyor yok, altyapı bekliyor yok, belediye ile ilgili adım atın yok. Bugün BTK artık pazar verilerini bile çok geç açıklıyor. Örneğin 15 Kasım'da yayınlanması gereken 3. çeyrek pazar verileri hala yok. Sansür için şirketlere ceza verildi ama tüketici sorunları ya da başka sorunlar için hiç ilgi yok. Avrupa Birliği'nin 2008'de açıkladığı Ulusal Genişband Stratejisini bile biz 2017'de açıkladık onda da hiçbir standart yok.

5G'ye de zaten öyle hızlı geçemeyiz. Avrupa Birliği ülkelerinde hangi frekanslar kullanılacak bu konuda görüşler alıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi ve ODTÜ bile Avrupa'da 5G çalıştayında var. Ülkemizde sürekli 5G diyoruz ama ortada atılmış hiçbir somut adım yok. O yüzden istesekte hemen 5G'ye geçemeyiz. Ve evet bu altyapı meselesi ne olacak o da belli değil. Bugün hala parasıyla bile izin sorunu yüzünden Levent'te, Şişli'de metro ethernet hizmeti alamayan işyerleri var. 5G için fiber neredeyse olmazsa olmaz, adamlar santral gecikmesi için 1-2 ms'den bahsediyor. Radyolink ile 1-2 ms'de santrale ulaşmak imkansız.
    |
    |
    Logic_Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türk Telekom'da zarar ediyor ama hala şirket işliyor. Zaten ülkede kar eden şirket yok kar bekleyeceklerse full yatmaları lazım. Pingin yüksek olma sebebi de YAPA'dan değil aldıkları dandik cihazlar yüzünden. Yoksa Turkcell'in de YAPA ile hizmeti var ve ping TT'den bile düşük olabiliyor. Mevcut koşullarda hiçbir ülke ile pingimiz daha iyi olmaz. SMW5'i aktif olarak kullanıyoruz zaten Palermo POP'dan Milano POP noktasına kadar hat çekildi ve Milano hattının bir kısmı SMW5 üzerinden. Marsilya üzerinden de Frankfurt'a hat çekildi. Ama ping daha düşmez hatta yükselir, kanal İstanbul sebebiyle mevcuttaki hatlar da daha uzun yol dolaşacak.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SMW5 toplamda 24 terabit'lik bir hat. Bunun ne kadarını kullanıyoruz biz, bilginiz var mı ?
    |
    |

Hocam şu santraldekilere benim t11 re gaz verdirin 100 mbiti alsın beraber bi et şarap yapalım
    |
    |
    Bahsedilenler: mustifb

• Yarbay
    12150 Mesaj
    Yarın hindiler kuruyemişler kimden yav

• Yarbay
    7989 Mesaj

Çok pahalı hocam yoksa bende alırdım hemde dini açıdan iyi değil yani sırf 1 ocak diye yapılması yanlış.

Evimde oturup uyumayı planlıyorum
    |
    |

Valla bende evdeyim hocam ne işim var sıcakta yatarım

|
    |

• Yarbay
    7989 Mesaj

Hava buz gibi ama çoğu soğuk havayı hissetmez sabaha kadar dışarıda uyuduktan sonra hisseder artık haberleri açıp keyfime bakacağım sıcak ohh hocam
    |
    |

Valla hocam film keyfini birşeye değişmem

|
    |

• Kurmay Yarbay
    14857 Mesaj

1.5Tbps olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    badboy2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    7989 Mesaj

Sonunda bulgaristan sunucumu aldım hocam vpn olarak kullanacağım pingler şahane.

|
    |
    Bahsedilenler: HHsungur , Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör mustifb , Meco2

gayet güzel, Ankara'dan 13ms ping alıyorum 217.12.202.1 adresine, vps mi kiraladınız yoksa dedicated mı?
    |
    |

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 7 1700 @4.0Ghz / Asus B350 Plus / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB
  • Binbaşı
    1333 Mesaj

Hocam oradan buraya pingler çok iyi de, buradan oraya en azından benim için değil

Lakin sunucunun pingleri baya iyi. Trafik ibaresi de göremedim. 1Gbps sınırsız trafik için 3,5€ güzel fiyat.

Eskiden Frankfurt'taki sunucuma 50ms alırdım. Şimdi Sofya'daki bu sunucuya 45ms alıyorum...
    |
    |
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.