Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    hocam bizim santral göre iyi bizim santral 15 Gbps ancak var.
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    benimde inanasım gelmiyor hocam fakat inanmadığımı belirterek ifade ettim bende ama kulaklarına geldiğini ve en azından yüksek internet kullananlar için yavaş yavaş artacağını söyledi.şurdan bakalım bu sene içindede sanıyorum 2 den 4 e çıkardı tt 4 den 8 e çıkartabilir eğer bu akk kalkma olayı ağır gelmez ise.Genellikle yüksek hız alan insanların upload a ihtiyaçları oluyor ama hepsi sırf bu yüzden süperonline a kayıyor bu algıyı yıkmaları gerek bence.Yeni fiyatlar ile yeni gelecek aboneler hatta büyük bir yük bindirmeyecek diye düşünüyor olabilirler.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Netspeed'mi bu şekilde görüntü atıyor size ?
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam mart ayında 76 mbitti şimdi 50 yazıyor normalde 80 mbit kullanıyorum

bana bunu atıyor bilerek başvuruyorum afyonkarahisar diyorum telefon yüzüme telefon kapanıyor.TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    Hocam millet fiber istiyor forumda bile sırf fiber diye akıllı kotalı paket alan var insanlar VDSL den 100 mbps al diyorlar attan inip eşeğe binemem diyor

Hocam millet fiber istiyor forumda bile sırf fiber diye akıllı kotalı paket alan var insanlar VDSL den 100 mbps al diyorlar attan inip eşeğe binemem diyor

hocam hipernet başka ilçede pek Fırsat olmuyor 8 MBps kullanıyorum.
    en iyisi 3 kişi ortak internet almak superbox 276 TL LTE sınırsız 390 MBps ortalama hızlı olur.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Aslında onun da çözümü var bence. Öncelikle @Mcrew hocamın zamanında önerdiği gibi ankastrelerin üzeri e fiber falan yazılacak.

Daha sonra binaya gelen bakır abonman siyah kaplamayla değil de turuncu ile kaplanacak. Gerçi bu sefer menhol içinde fiber kablolarla karışabilir bu sebeple turuncudan farklı bir renk tercih edilebilir.

Daha sonra daireye yoksa CAT6 çekilecek. Mümkünse daire içerisinde modeme rj11 ile değil de rj45 görünümlü rj11 ile bağlantı kurulacak. Ya da RJ11 ONT benzeri bir modeme girecek oradan da rj45 ile router'a. Amaç abonenin bağlantının DSL oldğunu anlamaması.

Ha bu çakallığı düşenecek kişiler olduğunu hiç mi hiç sanmıyorum pazarlama biriminde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Aralık 2018; 0:42:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Birisinin şu tuşa basması lazım sanırım "hızı haritaya gönder"

Bana 286 metre diyor Netspeed. İmkanı yok.

• Süperbox mantıklı ama sağlık açısından sıkıntı olabilir ve 390 Mbps vereceğinin garantisi yok.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    aman hocam zaten tt yi iptal edersem ya süperonline yada türksatın gelmesi lazım.

390Mbps çok zor hocam ancak kısıtşı yerde. Genelde alabileceği hızlar 100-200Mbps civarı ve unutulmaması gereken başka bir şey de LTE'nin yapısının sürekli ve hızlı erişim vermeye pek uygun olmadığı tüm frekansları kullanan bir bazın kapasitesi 1.2Gbps. Tabii ADSL'in yanında darboğaz yapsa bile hatta band20 ile çalışsa bile daha iyidir.

Hocam Telefon ile 140 MBps alıyorum cihaz 150 Mbps destekliyor. borç var onlar bitsin almayı düşüyorum.
  • Cihaz en fazla 600/50 destekliyor diye biliyorum cat11 modem yok muydu bunlarda?
  • Denemek lazım aslında ama band 3 yane 1800 mhz'den iyi hızlar verebilir ha süperbox için 2100 ve 2600 mhz kullanırlar mı ilerde bilemem.
    Ona bakarsan hocam bizim bölgemizde adsl bile zor alıyorken Türk Telekom'u ara Hipernet bağlayalım diyorlar

Tahmini olarak bilgi veriyor telekom ekipleri sisteme ne girdilerse artık yan binada T21 kabin var maksimum 85 mbps çıkıyor.
  • Hotspot dalgası vardı türkcell'de acaba çok cihaz bağlandığında ekstra ücret talep eder mi acaba
  • mihritalia M kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle abonelik yapıp dondururlar bu süre zarfında kablo çekerler ama 24 ay sizi taahhütle bağladığından dolayı cezai bedel yansıtırlar türknet'e taşıma yaparsınız.
  • 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.