Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ö1f1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
32.202
Cevap
124
Favori
1.677.570
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    8007 Mesaj

Netspeed iyidir alternatifler arasında en iyisi 2 tane hatta izin verirler mi bilmem.

Süperbox iyi ama 279 TL bireysel kullanıcı için fazla ücret gelir 55 TL olsa adsl olarak 5 aylık faturanı 1 ayda ödemek eğer ticari olarak bu işten para kazanmıyorsanız bu işe girmeyin derim.

2-3 hat alıp interneti birleştirin daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 28 Aralık 2018; 0:53:32 >
    |
    |
    Afyok01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi CS 90 ms olmuş PUBG 75 ms. Arada hissedilir bir fark var yarın bir statik ip deniyim. Forumdaki Türknet yetkilisine sorarım bakalım o önerir. Fast path alıp hızdan kaybetmekte istemiyorum açıkcası CGN havuzunda olduğumu görüyorum belki çıkarsam iyileşir biraz daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam sizi bari yapmayın Netspeed tek ilde yok benim oluyor.
    Afyon ilimizde yerleşik operatörle ortak santral kurulumda yer sorunu yaşıyoruz. Afyon ilimizde santral çalışmaları tamamlandığında sizlere hizmet verebiliyor olacağız. Tarafımızdan tüm çalışmalar tamamlanmasına rağmen yerleşik operatör ile yapılan görüşmelerden sonra aktif olarak hizmet vermeye başlayacağız . Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam onlarda CGN havuzundaymış öyle olmasa ona da bakardım ama annem ev telefonu da istiyor bu yüzden Türknet'e başvurdum. Statik ip 12 liraydı aylık olmadı alıcam artık.

|
    |

pubg bende ping 48 kadar düşüyor Turk Telekom

|
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam 10 MBps simetrik olan 159 TL o iyi de biraz indirme hız olarak 16 MBps yapsalar mis gibi olur.
    |
    |

Benimde öyleydi hocam telekomdayken şimdi 75 ms

|
    |

bende o yuzden iptal edim ping sıkıntısı var turknet afyon dan istanbul gayrettepe çıkış veriyordu.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-BD386127B

bende o yuzden iptal edim ping sıkıntısı var turknet afyon dan istanbul gayrettepe çıkış veriyordu.
    Ben istanbuldayım hocam o kadar fark olacağını zannetmem. Bu arada iptv'mi ve almanyadaki VPS sunucumu denedim iptvde sorun yok şu saatte Vps sunucu içinde yaklaşık 10 ms ping artışı olmuş.

https://azure.microsoft.com/tr-tr/free/ deyin 40 gbps veriyor.
    hız teslerinde turkcell yazıyor geçen birisi fatura öderken de turknet değil turkcell diye çıkmış.
    |
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1 , mustifb , dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör AMC

Turkcell meselesini forumdaki turknet yetkilisine yazdım yarın cevap verir muhtemelen.

Hocam mevcuttaki vps serverimden memnunum kurulumuyla tekrar uğraşmamak istemem.

|
    |

Alternatifler arasında iyi yok oris desen müşteri hizmetleri yok ulaşamadım , türknetinde müşteri hizmetleri yok problemli , millenicom şikayetvar açıp bakın ben kullanmadım ama çevremde kullanan oldu onlarda çok problem çekti aslında altyapı türk telekom oldukça istediğin firmaya git aynıdır ha netspeed , türk telekom'a daha yakın ve omurgası iyi olduğundan dolayı tavsiye ediyorum yoksa zamanında türknet iyi iken türkneti tavsiye ediyordum sonra batırdılar.
    |
    |

afyonda ısp bulmak sıkıntı oluyor. fazla seçenek yok turk telekom veya superoline alıyorlar.
    fixnet vardı 24 ay taahhüt şart gelmiş
    |
    |

Hocam Romanya bükreş deneyin ping farkı azalıyor.Ayrıca hocam bazen bulgaristan 20 ping alıyorum rahatça internette dolaşıyorum.
    |
    |

Netspeed geldiğinde alırsınız yoksa alternatiflerden uzak durun hocam büyük firmalar'da takılın derim.
    |
    |

hocam altyapı kontrol yapın çok yanlış çalışıyor gibi ?
    http://onlineabone.oristelekom.com/HizSorgula/Index

|
    |
    Eskişehiri altını üstüne getirdi SuperOnline her yerini delik deşik etti. Ama aradan 3 sene geçti 3 senede hiç bir yere adam gibi fiber çekemedi. Sadece merkezde var fiber. bomboş kablolar duruyor hala bizim mahallede. Bir kaç kere fiber kablo çekiliyor diye gördüm ama ya apartmanca toplanıp başvuracaz herhalde logardan bizim apartmana da hat çekin diye ya da böyle bir hizmet yok sadece evin önünden geçen kabloya bakacağız :D

Turk telekom yeni saha dolabı koydu tam apartmanın köşesine. Sorgularda bilgi çıkmıyor şu anda. Dolabı koyduktan sonra sorgu yaptığımda da ADSL ve VDSL çıkıyordu sadece.

Yani yıllarca para verdiğim Telekom bir arpa boyu yol alamadı hala. Allahtan Turksat hizmeti var bölgemizde. Bu iki saçma sapan kazıkçı firmadan da hizmet almak zorunda değilim.

Neden yazdım bunları, çünkü yok şu kadar fiber döşedik yok bunu döşedik şöyle yaptık. Merkezdim yahu bende merkezde, şehrin köklü eski yerleşim yeri burası. Taşrada bile fiber var zahmet edip ne SO ne TT bina içine bir fiber kutusu koymadılar. İlla gidip yalvarmak imza falan mı toplamak gerekiyor. Hadi turksat olmadı yok bölgede diyelim, bizim 3 bloklu apartmanda daha doğrusu sitede yaşlı nufus çoğunlukta ne anlar internetten. Onları ikna etmek için mi çabalayacağım.

Bir saçmalık var ama anlamadım ben. Neyse dedim ya turksat var hizmeti de iyi Eskişehir'de. Taşeron firması da nazar değmesin on numara çalışıyor. Ama düşünüyorum hep ya olmasaydı, ya buradan Turksat alt yapısı olmayan bir yere taşanırsam ve fiber geçtiği halde mahalleden ADSL e muhtaç kalırsam ?

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
    8007 Mesaj

Bulunduğunuz konumda alabileceğiniz

Tahmini Hız :14 Mbps

Maksimum Hız : 16 Mbps

Mevcut Altyapı : Bakır

Doğru sanırsam biraz da sallıyor .

Yan binada T21 var olaya bak.

Bulunduğunuz konumda alabileceğiniz

Tahmini Hız :35 Mbps

Maksimum Hız : 50 Mbps

Mevcut Altyapı : Bakır
    |
    |

35 mbit max 50 diyo ahahahah

|
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yarbay
    8007 Mesaj

Hocam bahsettiğiniz bölgeler yoğun nüfus ve yeni altyapı ile donatılmış yerler beylikdüzüzünde bir çok site var ve türkcell baya altyapısını getirdiği bölgeler var hocam oralar normal göztepe'de aynı şekilde mesela esenyurtta beklemem bu sorunu hocam tamam siteler ve nüfus çok ama insanları kültürsüz suriyeliler ele geçirmiş gibi mobille takılıyorlar yada ortak kullanıyorlar.

|
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
seo paketleri
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.