Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (766. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok fazla taahhütsüz abone yok zaten birkaç kişi toplanıp herkesi arayıp limitsiz paketlere geçirmesi birkaç saatte biter.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Anladım. Teşekkür ederim.
  • Bugün telekomdan kurtardım çok şükür darısı kurtarmak isteyenlerin başına.

18 yıldır bir altyapida iyileştirme yapmayan ama durmadan yüksek fiyat isteyen bu firmaya artık para kazandırmamak beni sevindiriyor.

16 mbps'lik paket satacaklar 75 lira fiyat çekiyorlar ev telefonsuz. 16 diyorsun ama 10 veriyorsun fiyatta düşün dediğimde oralı olmadılar. Bende kapattım bitti gitti.

Bir turknet deniyeyim diyorum kötü olursa superbox bakarım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kara Liste uygulaması çok işe yaramıyor ya da pratikte işlemiyor. TT'de sürekli 12 TB indiren bir adam kara listeye alınmıştı yani taahhüt cezasıyla birlikte aynı adrese internet bağlatamaz diye. Şimdi adam intikam olarak yan bina adına internet almış ortak kullanıyor. Şimdi ortak kullanım şüphesiyle savcılığa başvuracaksınız en az 9-12 ay sürede cevap gelecek o sürede adama mahkeme celbi gittiğinde aboneliği iptal edip başkasının adına yeni abonelik alır.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam google facebook youtube artık ülkeye geleceklerini sanmıyorum.
    steam bile gelmez turkiye böyle oldukça turkiye en yakın olan ülkelerde sayısını artmaya başladı almanya veri merkezi haline geldi ve kaç yıldır avrupa veri merkezi gözdesi diye biliyorum.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    otel santral uzak diye santral yakın bir noktaya verici kurdular 5 km metre yayın yapıyorlar
    24 MBps akn'siz 125 TL
    öyle normal kullanım için yapılıyor satmak için yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 20 Aralık 2018; 17:29:55 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Eğer BTK toptan tarifeleri onaylarsa daha kötü bir internete daha yüksek fiyat ödemiş olacaksınız o yüzden taahhüt kabul eden Milleni'ye geçin. Diğerleri de 80-90 TL bandından satarsa aynı internete daha yüksek ücret ödemeyin.
    hocam sınırsız diye satılıyor sözleşmeyi tek taraflı olarak değiştirmesi zordur.
    kişisel kullandığını kanıtlar ise Turk Telekom etki eder diye düşüyorum.
    Dün akşam akşam panik olmuştuk valla.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.
  • Sınırsız ama aynı sözleşmede şebeke kaynaklarını suistimal edemez diye belirtiyorlar. Sürekli 12 TB indirmek özellikle yurtdışından yapıyorsa maliyeti yükseltir. Maliyet yükselmesini de böyle hepimize yansıtıyorlar işte. İyi tarafı ise kapasite daha geniş tutulur sonuçta full kullanan bir abone olduğunu biliyorlar.
    Acaba ne yapıyor o kadar dosya indirmeyle yapamazsın sanırım.

• Hocam sürekli internet kullanım fazla olan kişilerde 12 TB indirse bile zaten Turk Telekom modem kontrol edebiliyor santral veya planlama modem kaç cihaz ne olmuş ne gitmiş gibisin den bakıyordur. 4 aydır aynı veri kullanım yapan kişisel kullanım yapmıyordur.
    İnternet cafe vs yerler de var adam da internet kafe var. 700 bilgisayar olduğunu düşünürsek baya yuksek veri indirmesi lazım değil mi ? zaten o kadar kullanım yapanlara telefon etmişlerdir. ona göre paket tavsiyesi yapılmıştır yani.
    bizim hiper online var wifi üzerinden veriyor hizmet aylık baya yuksek veri indirmesi yapılıyordur.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Yapılırda depolaması sıkıntı. Hadi 1-2 ay olsa piyango tutturdu HDD stoğu yaptı dersiniz de 8 ay kadar 12 TB toplamda 96 TB yapar. Sürekli indir-sil yapsa HDD ölür. Büyük ihtimalle ya stream yapıyordu (birkaç cihazda aynı anda 4K açabilir) ya da bir cloud hesabı bir de sunucusu vardı bütün depolamayı cloud'a yapıyordu.

Ama ben 1-2 TB yapan adama bile hayranım. Sırf 1 ayı bunun için ayırıp 2 bilgisayardan 7/24 Full HD video açmıştım en fazla 520 GB olmuştu.

Valla ben bi kere 380 gb gördüm ama evde herkes yoğun tenpoda kullanıyor tek ben yapmamıştım o günden sonra 200 ü geçemedim.

Hocam günlük zaten 100 mbps hızın varsa 24 saat açık bırak 1.08 Tb kullanım yapılır 2 günde 2 Tb rahatlıkla yapılır.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Benim takip ettiğim yabancı diziler var o yüzden aylık ortalama 200-250 GB kullanım oluyor. Yaz aylarında ortalamam 120-150 GB.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yapılır da o kadar ne indiricem sorun o. Yoksa işyerinde adamın teki kendi Youtube'umu açıcam diye sunucu kiralayıp Youtube'daki tüm popüler videoları indirerek 300 TB'a ulaşmıştı. Sonra şirket peering anlaşmamızda önbellekleme yasak yoksa biz onu düşünemez miydik diye adamı kovdu. Adam da kovulmayı mı bekliyormuş nedir 1 hafta sonra yurtdışında Leaseweb'de iş buldu helalleşmeye geldi.
    Kovulmak gibisi yok hocam aldığı tazminat vs paraları ile yurt dışına yerleşip rahatça yaşayacak biz de burada sefalet içinde yaşayacağız.

Film ve oyun indirerek 2.5 Tb ulaşmıştım daha ötesi olmadı hocam 16 mbps hat ile
    Bence bu bir hastalık zira cloud depolama uygulamalarının bir çoğunda artık inidirip yğklemeye gerek kalmadan dilediğiniz içeriği direkt cloud'a indirebiliyoruz eee TB'larca da kendisi veri üreten kimseler de olmadığına göre.

İndirsen depolayamazsın, stream etsen izleyemezsin. Mantıklı hiç bir yanı yok hocam.

Ben 200GB'tı pek geçmiyorum genelde, yalnız 2016 yazındaki testte yüksek çıksın diye, bir de bilgisayara format vs attıysam ancak öyle bir iki kere geçiyorum. Bana daha çok anlık hız lazım oluyor. İşim sıkışıyor, örneğin çıkmam lazım ama indirip götürmem gereken bir şey var, keşke 100Mbps'e geçseysim diyorum o zamanlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Fiber Projelerini ne zaman onay alır 2019 ocak ayında veya şubat ayında şikayet edemeye başla dediler.
  • 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.