Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Libya'da civarlarında kopmuştu herhalde. SMW3 olmalı o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Türksat fazla abonesi yok diğerlerine göre Altyapısı da kendisinin Devletin firması bu tip ciddi fiyatlar gerçekten hiç doğru değil zaten altyapı yatırımı yapmıyorsun neden bu fiyatları istiyorsun saçmalık.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Ülke şartlarına göre o fiyatı yazmak bile ayıp interneti yayman gerekirken insanların elinden nasıl alırız cabası resmen.
    Ben de 2006'da bilgisayar aldığımda abone olmuştum.

AirTies modemin vardı, hatrı geçer süre kullanmıştım. Bozulmuştu daha sonra şu mavi Pikateller'den kullanmaya başlamıştım.

4GB kota.

Yağmur yağınca internet gidiyordu, ki altyapı yeni, düzenli ve yeraltında olmasına rağmen, saha dolabı da binamın bahçesindeydi.

Yani açıklaması ne olursa olsun saçmalık.

Akıl var mantık var, çıkar kardeşim mevcut AKN'li paketlerin üzerine 20-30 lira zamla, ha iyi tamam daha kaliteli hizmet diyelim alalım. Ama bu nedir yav, insaf.

Hocam benim burada da epey çalışma yaptılar ama sebebi nedir bilemiyorum, il MSAN'a erişim süresi çok fazla ve kimsenin umrunda değil belli ki. Yoksa il MSAN'dan sonra 3-4ms de Acıbadem'e 1-2ms'e Ulus'a falan erişebiliyorum. İl içi performans iyi olsa çok iyi erişim süresi performansım olacak.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam keşke o yıllara dönebilsek hayat daha güzeldi dedim ve elektrik gitti

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 13 Aralık 2018; 2:21:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam elektrik teknisyeni o dönemlerden pek memnun değilmiş sanırım

• Mobilde akk sorgulama çalışsa da webde ilerlemiyordu ama şimdi direk gitmiş akkyi erken kaldıracak olmasınlar. Sizde de durum aynı mı?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 13 Aralık 2018; 4:51:48 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Bende tam tersi, mobilde düzgün saymıyordu. Bakarım gün içinde.

Şimdi geldi ama değerler tam tersi resmen web'e göre 142gb kalmış mobile göre 60 gb kalmış akk zaten 200gb iyice kafayı yedi online işlemler
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Aynen bende de bir süredir saçma saçma değerler gözüküyor.

Web sitesi 470GB kullanım yaptın diyor (yuh! imkanı yok o kadar kullanmış olamam)

mobil 140GB kullandın diyor o da ayın başındayız olamaz.

Ha hızım düşmüş değil.

Bir de iki farklı aboneliğim var web de kullabımlarını ayrı ayrı görebilirken, mobilde göremiyorum aynı gösteriyor.

Teşekkürler, fakat biraz sıkıntılı bir tip. Kendime laf söylettirmek istemiyorum. Olmayacağı varmış.

Bu teknolojileri kullanan tek biz değiliz ki. Bizde yeni iki yıllık bir teknoloji olsa da yabancılar daha uzun yıllardır kullanıyor. Kullanım alışkanlıkları da ona yöneliktir hani. Bizim 3G dönemi gibi kapasite doyma noktasına yaklaşmıştır onlarda ve 5G'ye yatırıma ihtiyaç hissediyorlardır. Onlarda sen 4.5G ile idare et diyemeyiz. Ancak bizim için 4.5G henüz o kadar eski bir teknoloji değil. Artı baz istasyonu yoğunluğumuzu o devletlerin düzeyine getirebilsek 4.5G'den de çok iyi hızlar alabiliriz zaten.
    LTE-A bu zamandan sonra daha da geliştirmek anlamsız. 3G ile de 600 Mbit üstü hızlar almak mümkündü. Ancak 4G ve sonra 4.5G gelince 3G'yi o kadar geliştirmeye gerek görülmedi, çünkü verim kötüydü. Bunda da durum öyle, aynı frekansla daha verimli yani daha yüksek kapasite ile iletişim kuracaksan 4.5G'yi geliştirmeye ısrar etmezler. Ha geliştirmeye çalışsalar da yapacakları sınırlı. Hani şebeke tarafında bir yenilik getirirsen, bunun cep telefonu tarafında uygulamasını sağlayamazsın bu zamandan sonra. Mesela şuan en iyi cep telefonları bile çift taşıyıcı 3G destekliyor ve bir ara Turkcell'in T serisi cihazları hariç de 3 taşıyıcı destekleyen pek cihaz yok. Teknolojik olarak mümkün ama kimse uğraşmaz bir seviyeden sonra.
    Bizde 5G devreye girmeye başlayana kadar 5 yılı dolduracak zaten 4G. Bizimkilerin bir amacı biraz da bu teknolojiyi geliştirenlerden olup pastadan kâr kapabilmek. 3G ve 4G'de hiçbir şey yapamadık, bari 5G'de nemalanalım diyorlar.

Çok çok daha ucuzdu bir ara. Şimdi yurtiçi de gayet uygun sayılır ama yurtdışı çok çok daha ucuz olabiliyor veri merkezi ve hosting firmasına göre. Ayrıca onlardaki kesintisiz çalışma oranları, bakım, müşteri hizmetleri de daha öndedir.
    Zamanında yerlilerin aylık kotalarla kotalı hosting sattığı fiyatlara dreamhost sınırsız alan ve trafik satıyordu mesela. Sitesini video içeriği ile dolduran arkadaşlar falan vardı. İyi de hit alıyordu. Yurtiçinde olsa kota dayanmaz ona.
    Tabi şu var, adamların altyapıları iyi ve servis sağlayıcıdan aldıkları trafik ucuz. O trafik sayesinde de tüm Dünya'ya hosting satabiliyordu Amerika. Bizim firmalar ise yüzlerce liraya 1 Mbit hat alıyordu anca.
    Bir yerli hosting firması ile anlaşmıştım bir telefon uygulamama reklamını alıp ücretsiz hosting kullandım orada. Uygulamayı yayınladığım dönemde istatistiklerde hat kapasitesi hep ful görünüyordu. Çünkü 1 Mbit hat, uygulama da az çok hit alan bir şeydi; yani hat hiç boş kalmıyordu.
    Hani servis sağlayıcılar veri merkezlerine hattı pahalıya satmasalar, onlar da pahalıya müşteri hizmetlerine hat satmazlar, müşteriler de daha ucuza hosting satarlar vs. hizmetler yurtiçine daha fazla toplanabilirdi.
    Ancak şuanda durum sadece fiyat olayını geçti. Hizmet kalitesi olarak yabancılar hala önde. Aniden sunucudaki içeriğinin bir tepki ile silinmesi durumu yok. Yetişkin içerik barındırtmama durumu yok, osu yok busu yok, hala yurtdışı tercih eden çok hani.

• TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Türksat Kablo konusunda haklısınız, ancak Donanımhaber'in videosunda hatalı bilgi veriliyor.

Orada Mesut Çevik, Türk Telekom'un taahhütlü limitsiz hızlarını gösterirken, Turkcell Superonline'ın liste fiyatlarını gösteriyor.

Halbuki Türk Telekom, 24 mbit limitsize taahhütlü 120-130 TL isterken, Superonline 25 mbit limitsize taahhütlü 89 TL istiyor.

Türksat Kablo'da da yine liste fiyatlarını gösteriyor. Orada TV-İnternet olarak taahhüt verildiğinde, uygun teklifler var oysa ki.

Bu devirde taahhütsüz liste fiyatı üzerinden kullanan çok az. X firmanın taahhütlü, Y firmanın taahhütsüz liste fiyatları üzerinden karşılaştırma yapmak bence çok hatalı.
    Bana gelmedi daha.

Ayrıca bugün Türk Telekomun dersi vardı. Derse gelicek mühendis gelmedi. Ders olmadı yani. Telekom her yerde kendini belli ediyor

Cevabınız için teşekkür ederim. Birde şunu merak ediyorum santrale uzaklığım yaklaşık 1.3 km forumda birkaç yazı okumuştum uzaklıktan dolayı vdsl hızı çok düşüyormuş. Böyle bi sıkıntı yaşar mıyım?

• 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.